Bugün...Hep Bir Ağızdan İstiklal Marşının 10Kıtasını Okudular
Tarih: 13-03-2018 13:44:01 + -


Yapılan çalışmalar neticesinde vatandaşlar çocukları ile birlikte İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezberleyerek Adnan Menderes İlkokulu'nun bahçesinde bir araya geldi.


Hep Bir Ağızdan İstiklal Marşının 10Kıtasını Okudular

Adnan Menderes İlkokulu tarafından başlatılan milli bilinç oluşturulması amacıyla ’10 Kıta Tek Yürek’ projesi kapsamında öğrenciler, veliler ve vatandaşlar hep birlikte İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okudu.

 

Proje çerçevesinde, okuldaki öğrenciler ve öğretmenler, 15 gün boyunca mahallelerinde bulunan evleri ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi. Yapılan ziyaretlerde her eve Türk bayrağı götürülerek balkonlarına asılması istendi. Ayrıca İstiklal Marşı'nın 10 kıtasının bulunduğu bin adet çıkartma evlere ve şehrin çeşitli yerlerine asılarak herkesten İstiklal Marşı'nın 10 kıtasının ezberlenmesi istendi.

 

Yapılan çalışmalar neticesinde vatandaşlar çocukları ile birlikte İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezberleyerek Adnan Menderes İlkokulu'nun bahçesinde bir araya geldi.

 

Programa, Vali Hamdi Bilge Aktaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

 

Adnan Menderes İlkokulu Müdürü Ertuğrul Uyanık yaptığı konuşmada “Vatan ve millet sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının en güzel ifadesi olan İstiklal Marşımızı bize armağan eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygıyla anıyoruz. Bayrağımız ve onun hürriyetini ebedileştiren İstiklal Marşımız, milletimizin ruhunu, tarihini ve ideallerini aksettiren ölmez değerleridir." dedi.

 

“İstiklal Marşı Müslüman Türk milleti için bir duadır.” diyerek konuşmasına devam eden Uyanık “Milletlerin hayatında geleceklerine yön veren önemli olaylar, kilometre taşı niteliğinde abidevi şahsiyetler vardır. Genç nesillerin iyi yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve milli şuuru ayakta tutabilmek için bunları hatırlamak gerekir. İstiklal Marşımız, İstiklal savaşımız kadar muazzam bir eserdir. Birini vatan evlatları canlarıyla kanlarıyla, diğerini milli şairimiz Mehmet Akif güçlü kalemiyle, engin kültürüyle yazmışlardır. İstiklal Marşı'nda bir milletin gururu kendine güveni, haklılığını, haykırışı, hür yaşayabilmek için taşıdığı imanın kaynağı, yüce Allah'a teslimiyetin ve geleceğe uzanan duası vardır. İstiklal Marşı Müslüman Türk milleti için bir duadır." şeklinde konuştu.

 

Konuşmanın ardından Ana sınıfı öğrencileri tarafından okunan İstiklal Marşı'nın 10 kıtası, programa katılan öğrenciler, veliler ve vatandaşlar tarafından hep birlikte yüksek sesle tekrar edildi.

 
Bu haber 1508 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI