Bugün...Her Yerde Şehitlik Parkı Ve Tesisleri İnşa Edilip, Açılışları Yapılırken Çankırı’da Neden Şehitlik Parkı Yapılmıyor? (Özel Haber)
Tarih: 04-02-2018 12:20:02 Güncelleme: 04-02-2018 12:26:02 + -


Her Yerde Şehitlik Parkı Ve Tesisleri İnşa Edilip Açılışları Yapılırken Çankırı’da Neden Şehitlik Parkı Yapılmıyor? Diye sormak da doğal hakkımızdır.


Her Yerde Şehitlik Parkı Ve Tesisleri İnşa Edilip, Açılışları Yapılırken Çankırı’da Neden Şehitlik Parkı Yapılmıyor? (Özel Haber)

Neden Şehitlik Parkı Yapılmıyor?

 

Çelik “Dava İçin Yaşar Dava İçin Ölürüz” dedi.

 

Her karış toprağı şehit kanlarıyla yoğrulmuş olan bu kutsal vatan topraklarını korumak ve kollamak, bu topraklar üzerinde yaşayan bizlerin ve tüm milletimizin haysiyetini korumak, barış ve huzuru tesisi etmek için seve seve canlarını feda tüm şehitlerimize ödenmesi imkansız bir vefa borcumuz vardır.

 

İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Bu taşındır” diyerek Kâbe’yi diksem başına; Ruhumun vahyini duysam da geçirsem taşına; Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana… Yine bir şey yapabildim diyemem hatırına.” Dediği gibi şehitlerimizin anısına ne yapsak bir şey yapabildik diyemeyiz.

 

Ancak Şehit ve Gazi Aileleri olarak bir nebzede olsa aziz şehitlerimizin hatıralarını canlı tutmak, On’ları yâd edecek vesileler bulmak, gelecek nesillere de aktarmak zorunda olduğumuzun bilinci ve inancıyla Ülkemizin en çok şehit veren ili Çankırı’mızda aziz şehitlerimizin anısına yakışır, tesisler, park alanları olsun istiyoruz.

 

Bu arzumuzun gerçekleşmesi noktasında, imar planında park yeri olarak görülen alanların şehitlerimizin anısına şehitlik parkı ve sosyal tesisleri olarak değerlendirilmesi ve çalışmaların başlatılmış olmaması hepimizi derinden üzmektedir.

 

Her Yerde Şehitlik Parkı Ve Tesisleri İnşa Edilip Açılışları Yapılırken Çankırı’da Neden Şehitlik Parkı Yapılmıyor? Diye sormak da doğal hakkımızdır.

 

Şehitlik Parkı Ve Tesisleri Yapımı Planlarınızda Varmı?

 

Bu vesilelerle Valilik veya Belediye tarafından 2018 yatırım programı kapsamında tarafınızdan uygun görülen bir alana şehitlerimize atfen Şehitlik Parkı Ve Tesislerini yapmayı neden düşünmek istemiyorsunuz? Yapıp, yapmayacağınızı neden çıkıp açıklayamıyorsunuz?

 

Çankırı, Çankırılı ve Memleket sevdalısı, www.haberci18.com Admini, Mustafa Çelik “Milletler, Ancak Destanlar Yazan Kahramanlarına Ve Destanlarına Sahip Çıktığı Ölçüde Ayakta Kalabilir” dedi.

 

Çanakkale deniz zaferi Yıl dönümü ve 18 Mart şehitleri anma nünü nedeniyle gazi ve şehit yakınlarıyla bir araya gelmekle işler bitmiyor beyler! 

 

Bilemiyoruz ama konu ile ilgili projeleriniz varmı yok mu durum bizce karanlık. Çankırı’ya çok şık bir Şehitlik Parkı ve Sosyal Tesisi kazandırırsanız İlimize, Şehit Ve Gazi Ailelerimize, Halkımıza hayırlı bir iş yapmışsınız demektir.  

 

Çelik “Çankırı yine kendine yakışan bir şekilde destanlar yazan bir çok kahramanımızın adını alan tesisin yapılması için kollarını sıvasın artık. Çok siyasi bir değerlendirme yapmayı bu anlamlı günde uygun bulmuyorum. Biz birliğimiz ve beraberliğimiz korumamızdaki hasiyetimizi geliştirmeliyiz. Son zamanlar da yaşadıklarımız da bunu kanıtlar niteliktedir. Sizler bu hassasiyetlere sahip oldukça bu ülkede ne bayraklar iner ne de ezanlar diner. Gerektiğinde bu millet kahramanlık destanları yazmaya hazırdır. Söz konusu vatansa hiç kimsenin vatanın geleceğini kısır siyasi çekişmelere feda etme lüksü yoktur.” ifadelerini kullandı.

 

Çelik sözlerine şöyle devam etti: “Şehitlerimiz ülkemizin ve topraklarımızın tapularıdır. Onlar olmasaydı hiçbirimiz bu gün burada olmayacaktı.102 yıldır biz bu coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada şehit veriyoruz. Hür yaşamak için cesaretli olmaktan başka çıkış yolu yoktur. Bizler devlet ve şu anda hayatta yaşayan vatandaşlar olarak şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Bu yüzden bizler, sizin hizmetinizdeyiz. Çünkü sizler en kıymetli canlarınızı, bedenlerinizi bu vatana feda ettiniz. Ben bunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum. Çanakkalelisi, Batmanlısı, Trabzonlusu, İzmirlisi, Çankırılısı, Niğdelisi, Ankaralısı ve dahası vilayetlilerimiz vatan uğruna şehit oldular, gazi kaldılar. Bu da gösteriyor ki; Alevi’si, Sünni’si, Kürdü ve Türkü ile bir bütün olduğu zaman hainler ne yaparsa yapsın başarılı olamayacaklardır” dedi.
Bu haber 4883 defa okunmuştur.

Etiketler :
Gazi / 06-02-2018 23:41:00

Sayın Mustafa Çelik.Allah senden razı olsun. Aziz Şehitlerimiz ile Kahraman Gaziler için çırpınıyorsunuz... Ne var ki İlimizdeki Siyasiler ne seni nede bizleri dinliyorlar... Ancak 2019 yılında Yapılacak Belediye Başkanlığı seçimlerinde merak ediyorum Şehit Aileleri ile Terör Gazilerinden nasıl oy isteyecekler... Her iki Milletvekilimizde bir dediğimizi iki etmemekte. Allah onlardan razı olsun. Her daim bizlerle beraber olup sorunlarımıza çözüm üretmekteler... Allah büyüktür bir gün bizlerde yeter artık deyip, Sayın Vekillerimizle birlikte çıkarız Sn.Cumhurbaşkanımızın huzuruna. Dilimizin döndüğünce anlatırız Şehit Aileleri ve Terör Gazilerine bir kin uğruna verilmeyen hizmetleri... Kal sağlıcakla...FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI