Bugun...İGM 2018 Çalışmalarına Başladı
Tarih: 03-01-2018 10:37:35 + -


Fişek Ali Konağı binasının özelliklerini bozmadan mimarı ve tarihi niteliklerine uygun olarak bakım- onarım- restorasyon çalışmalarının Çerkeş Belediyesince yapılması, üçüncü şahıslara...devamını okuyunuz.


İGM 2018 Çalışmalarına Başladı

İl Genel Meclisi 2018 yılının ilk toplantısını dün gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirilen dünkü ilk birleşime meclis üyelerinin tamamı katıldı.

 

Ocak ayının ilk birleşiminin gerçekleştirildiği dünkü birleşimde ilk olarak  İl Özel İdaresince 2018 yılı sonuna kadar verilecek gayrisıhhi-sıhhi müesseseler, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, maden ruhsatları, imar ve İnşaat izinleri ile iskanlarına ait muhtelif işlerin fiyatlarının belirlenmesi konusunda incelemesini tamamlayan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunu ele alındı. Komisyon başkanı Alaattin Kahyaoğlu'nun konu hakkında  meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

Gündemin 2. maddesinde ise  Çerkeş İlçesi İstasyon Mahallesi Ankara Caddesi 8 ada, 10 parselde İl Özel İdaresi adına kayıtlı 324,45 m2 yüzölçümlü tarihi ve mimari özellik taşıyan Fişek Ali Konağı binasının özelliklerini bozmadan mimarı ve tarihi niteliklerine uygun olarak bakım- onarım- restorasyon çalışmalarının Çerkeş Belediyesince yapılması, üçüncü şahıslara kiraya verilmemesi şartıyla 10 yıllığına Çerkeş Belediyesine tahsis edilmesi konusunda incelemesini tamamlayan Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu raporunu ele alındı. Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren komisyon başkanı Cengiz Öngel, taşıyan Fişek Ali Konağı binasının özelliklerini bozmadan mimarı ve tarihi niteliklerine uygun olarak bakım- onarım- restorasyon çalışmalarının Çerkeş Belediyesince yapılması, üçüncü şahıslara kiraya verilmemesi şartıyla 10 yıllığına Çerkeş Belediyesine tahsis edilmesine komisyon olarak oy birliği ile karar verdiklerini aktardı. Konu hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Bu haber 867 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI