Bugun...İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker 2018 Yılının İlk Toplantısını Meclis Üyelerinin Tamamının Katılımı İle Gerçekleştirdi
Tarih: 03-01-2018 10:41:17 + -


Gündem maddelerine geçilmeden önce bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, "Allah'a Şükürler olsun ki bizler kaza ve kadere inanıyoruz" dedi.


İl Genel  Meclisi Başkanı Ruhi Şeker 2018 Yılının İlk Toplantısını Meclis Üyelerinin Tamamının Katılımı İle Gerçekleştirdi

İl Genel Meclisi 2018 yılının ilk toplantısını dün gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirilen dünkü ilk birleşime meclis üyelerinin tamamı katıldı.

 

Gündem maddelerine geçilmeden önce bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, "Allaha Şükürler olsun ki bizler kaza ve kadere inanıyoruz" dedi.

 

"Hepinizin bildiği gibi 30 Mayıs 2017 tarihinde Bylock kaydı ithamı ile göz altına alındım" diyen Şeker, "Bir gece gözaltı sürecinden sonra Savcılık tarafından ifadem alındıktan sonra serbest bırakıldım. 22 Temmuz 2017 tarihinde Çankırı Ağır ceza mahkemesine dava açıldıktan sonra 17 Ekim 2017 tarihindeki mahkeme ile tutuklandım. 73 gün tutuklu olarak Çankırı E tipi Ceza evinde gün tamamladım.

 

Allaha Şükürler olsun ki bizler kaza ve kadere inanıyoruz. Bizi ayakta dimdik tutanda bu sarsılmaz inancımızdır. Hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine inandığımız için gerisi teferruattır.

 

Demek ki bizim kader çizgimizde cezaevinde yatmak varmış. Burada Rızık ve soluyacak hava, dolacak çile varmış. Ecdadımızın dediği gibi Medrese-i  Yusufiye  de geçecek günlerimiz varmış.

 

Elhamdülillah alnımızın akı ile bu imtihanı da tamamladığımızı düşünüyorum" dedi.

 

"Bizim toprağımızdan hain çıkmaz"

 

"İşin başka bir tarafı ise bizim bu başımıza gelenlere sevinenler, El ayak ovuşturanlar ve bizim Fetöcü olmadığımızı bile bile bize bühtanda bulunan müfteriler vardır" diyen Şeker, "Bizi FETÖcü, bize de sahip çıkanları da, Bizim samimiyetimize inananları da FETÖcüleri himaye edenler diye suçlayanlar vardı. Elhamdülillah bizim toprağımızdan hain çıkmaz. Hele hele bizden hiç çıkmaz.

 

Bu konuda mağduriyetler İllaki yaşanmış ve  yaşanmaktadır.  Ama ben şahsım adına bir mağduriyetten söz etmeyeceğim. Çünkü hiç kimse Şehit ve Gazi aileleri kadar mağdur olmamış mağdur edilmemiştir. Onların yanın da mağduriyetten bahsetmeye haya ederim. Hiç kimsede bu hain fetö kadar kimseyi mağdur etmemiştir.

 

Allah herşeye kadirdir. Biz bunlara hep gülüp geçtik. Çünkü Abdestimizden şüphemiz olmadığı için, Namazımızdan da şüphemiz yoktur. Hiçbir gerçek gizli kalmaz. Tam ilk günden itibaren Ramazan da gözaltından çıktıktan sonra ki basın bültenimizde arkadaşlarımız hatırlayacaktır" dedi.

 

"Ne demiştik ‘güneş balçıkla sıvanmaz"

 

"Mal bulmuş mağribi gibi, bize yapılan bu ithama sarılanlar, hüsrana uğramıştır" diyen Şeker, "Bu ithamların kime hizmet ettiği, FETÖ ile mücadeleyi sulandırdığı ve ciddiyetini bozduğunu bizler o zaman haykırmıştık. İşte o zaman bize hücum edenlerin, kime hizmet ettikleri, esas FETÖ ile kimlerin kol kola çalıştıkları ayan beyan ortaya çıkmıştır. Yapmış oldukları tezviratlar yüzlerine bir bir vurulacaktır. İnşallah ilerleyen günlerde daha detaylı açıklamalarımız olacaktır.

 

Ayrıca; Bylock davası gerçeklerin aydınlığa çıkması neticesinde, hain FETÖ nün masum vatandaşlar üzerine uygulamış olduğu KUMPAS; Adli bilişim uzmanı Koray Peksayar, Tuncay Beşikçi, ve Av. Ali Aktaş beylerin özel gayretleri ile Devletimizin yetkili organ ve başarılı elemanları sayesinde deşifre edilerek çökertilmiştir.

 

Yaklaşık 11480 kişinin muhatap olduğu bu davanın aydınlanmasında emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

 

Meclis toplantısı sonrasında Şeker'i makamında ziyaret eden bir çok kişi geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

Makamında basın mensuplarının sorusuna da cevaplayan Şeker, "Milletvekillerinden geçmiş olsun dileklerinde bulunan oldu mu?" sorusuna "Sayın milletvekilimiz M. Emin Akbaşoğlu hem aradı hem de iş yerimize gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu" dedi.

 

Geçmiş olsun dileklerinde bulunan MHP İl Genel Meclisi üyeleri de, "Allah bir daha böyle üzücü bir olay yaşatmasın. Bu talihsiz olayı bir trafik kazası gibi görün" dediler.
Bu haber 1319 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI