Bugun...İlçe Tarım Müdürlüklerine Yeni Araçlar Tahsis Edildi
Tarih: 20-12-2017 18:02:09 Güncelleme: 20-12-2017 18:20:09 + -


380 bin 605 TL’ye mal olan araçların ilçelere teslimi için Tarım İl Müdürlüğü önünde bir tören gerçekleştirildi.


İlçe Tarım Müdürlüklerine Yeni Araçlar Tahsis Edildi

İl Tarım Müdürlüğü tarafından ihtiyacı olan İlçe Tarım Müdürlüklerine verilmek üzere Devlet Malzeme Ofisi’nden 6 adet 2017 model araç satın aldı. 380 bin 605 TL’ye mal olan araçların ilçelere teslimi için Tarım İl Müdürlüğü önünde bir tören gerçekleştirildi.

 

Araç dağıtım törenine Vali Hamdi Bilge Aktaş, Vali Yardımcısı Zeki Karaca, Vali Yardımcısı Vekili Murat Ertekin, ilçe Kaymakamları, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Alaattin Demir, İl Özel İdaresi genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Genel Meclisi üyeleri, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır, daire amirleri ve diğer ilgililer katıldı.

 

Araç dağıtımından önce kısa bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır, 11 ilçe 3 belde ve 374 köye daha iyi hizmet götürebilmek için İl Müdürlükleri tarafından alınan araçlarla hizmetlerin daha hızlı bir şekilde götürüleceğini söyledi. Araçların il ve ilçe müdürlüklerinin gıda denetimi, tarım ve hayvancılık faaliyetlerini daha etkin ve güvenli bir şekilde yapılabilmeleri için alındığını aktaran Çakır, “İl Özel İdaremizin bize ayırdığı kaynakları etkili ve verimli kullanmak için tüm gayretimizi göstermekteyiz” dedi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır sözlerine şöyle devam etti:

 

Sayın Valim, saygıdeğer davetliler, değerli basın mensupları araç dağıtım törenimize hoşgeldiniz.

 

Çankırı ilimizin 11 ilçesi 3 belde ve 374 Köyündeki çiftçilerimize hizmet götüren bir Müdürlük olarak yeni aldığımız bu araçlarla çiftçilerimize daha hızlı ve güvenli hizmet götüreceğiz.

 

İl ve İlçe Müdürlüklerimizin Gıda Denetimi, Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerinin daha etkin ve daha güvenli bir şekilde hareket kabiliyetlerinin arttırılması ulaşım ve hizmet noktasında alt yapının iyileştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiğimiz bir projedir.

 

İl Özel İdaremizin bize ayırdığı kaynaklan en etkili ve verimli kullanmak için tüm gayretlerimizi göstermekteyiz. Devlet Malzeme Ofisinden 6 adet 2017 model araçlarımız 380.605,92 TL.ye alınmıştır.

 

Geçmiş yıllarda yaptığımız proje ile daha önce 5 İlçemize araç desteği sağlanmıştı. Bugün düzenlemiş olduğumuz bu tören ile de diğer 6 İlçemize 1’er adet 2017 model Renault Kangoo araç dağıtımı yapılacaktır. Araçlarımız Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Ilgaz, Orta, Şabanözü ilçe Müdürlüklerimize teslim edilecektir. Ayrıca Bakanlığımızdan temin ettiğimiz 2017 model Volkswagen Transporter aracın yine Bakanlığımız kaynakları ile iç donanımı da yaptırılarak Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüzce İlimiz genelinde gıda denetimlerinde kullanılmak üzere hazır hale getirilmiştir.

 

Araç temini projesinin uygulanmasında yardım ve desteklerini esirgemeyen Sayın valimiz Hamdi Bilge Aktaş Beye, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine, İl Genel Meclis Başkanı ve Üyelerine ve diğer emeği geçenlere teşekkürlerimi arz eder, Çankırı Tarımına hayırlı olması temennisi ile saygılarımı sunarım.

 

Araçlar, Bayramören, Atkaracalar, Çerkeş, Ilgaz, Orta ve Şabanözü ilçe Tarım Müdürlüklerine dağıtıldı. Araçların anahtar teslimini Vali Hamdi Bilge Aktaş, Vali Yardımcısı Zeki Karaca, Vali Yardımcısı Vekili Murat Ertekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız ve diğer katılımcılar tarafından teslim edildi. Araç dağıtım töreni yemek ikramının ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2398 defa okunmuştur.

Etiketler :
recep koç / 21-12-2017 00:55:00

Almanların 4 dakika da ürettiği 1 araba için bizimkiler 4 saattir tören yapıyor. Almanlar bizi kıskanmasınlar da kimi kıskansınlar.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI