Bugün...Kaldırım İşgalleri (Özel Haber)
Tarih: 02-02-2018 12:56:13 + -


2018 yılının Çankırı yılı olması ve isminin dünyaya duyurulması yönünde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Dinç'e 2018 yılında sorunları ortadan kaldırarak ciddi çalışmalara imza atmasını ifade ediyoruz.


Kaldırım İşgalleri (Özel Haber)

Çankırı’da Kaldırım işgallerine son verilirse 2018 yılının Çankırı için farkındalık yılı olacağına inanıyoruz.

 

Yunus AVM yanına ilave yapılan simit sarayı yıkıldı. İnşallah bu bir başlangıç olur.

 

Sayın Belediye Başkanı kolay gelsin diyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

Çankırı da hepimizin bildiği bir gerçek var. Yunus AVM yanına Simit sarayı adı altında bir gecekondu ilavesi yapıldı. Ve bundan sonra orasını örnek alan ilimizde faaliyet gösteren bütün kafe ve işyerleri dükkânlarının önüne dükkân önlerine şekilsiz, şemailsiz tam bir gece kondu, tam bir mezbelelik görünümünde ilaveler yapmaya, sokaklara ve kaldırımlara taşmaya başladılar. Buna da ilimizden hiçbir yetkili çıkıp da dur diyen olmadı, olamadı da. Çünkü önce bu işi kendileri başlattılar.

 

Amma gel gelelim bu görüntü Çankırı’mıza hiç yakışmıyor. Bu konuda ilgilileri ve yetkilileri uyarmak ve bu konuda kamuoyu oluşturmak gerektiğini düşünüyorum. Buda ancak bizim gibi şehrini düşünen basının aracılığı ile mümkün olacağı kanaatindeyim. Şimdi görüyorum ki Yunus AVM yanına ilave yapılan simit sarayı yıkıldı. İnşallah bu bir başlangıç olur ve diğer kafelere de yapılan ilaveler kaldırılır. Bu ilave yapılan kafeleri tek tek yazmama gerek yok sanırım. Sayın yetkililer Çankırı da yaşayan biri olarak sizde bunları benim kadar iyi biliyorsunuzdur. İsterseniz bu kafeleri isimleri ile ve de yapılan ilavelerin fotoğraflarıyla size bildirebilirim. Bu konuda bir Çankırılı olarak ben şahsen çok rahatsızım. Çünkü bunlar kaldırım işgalleri Çankırı’mıza hiç yakışmıyor. 2018 yılında İnşallah bu konuya el atacağınızı düşünerek sizlere kolaylıklar diliyorum.

 

Admin Çelik “Halkımızın ve kafe sahiplerinin yanlış anlamaması için bu cevabı vermek zorunda kaldım.”

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu haber için şahsımıza kızan, darılan, küfür, hakaret edenlerde çıkabilir. Kimsenin Rızkında Gözümüz Yok. Çankırı’nın, Çankırılının menfaati için çalışmaktayız. Bizim kimsenin Gülhan beyliğinde gözümüz yok. Lakin kim bizim dalımızı kırarsa bizde onun ağacını kökünden sökmesini biliriz!

 

Sonuç olarak Belediye Başkanı İrfan Dinç’in geçtiğimiz günlerde basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda gündeme dair konuları ele alarak sorularımızı cevaplamış, 2018 yılının çok önemli bir yıl olduğunu ve Çankırı’nın 2018 yılına damga vurması gerektiğini dile getirdiği toplantıda 2018 yılının Çankırı yılı olması ve isminin dünyaya duyurulması yönünde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Dinç 2018 yılının Çankırı için farkındalık yılı olmasını istiyorsa yukarıda dile getirdiğimiz dükkân önlerine şekilsiz, şemailsiz tam bir gece kondu, tam bir mezbelelik görünümünde ilaveler yapmaya, sokaklara ve kaldırımlara taşmaya çalışanların önünü kesecek açıklamalarımızı iyi kavramasını, kaldırım işgalleri ile ilgili düşüncelerimizi de kulağına küpe yapmasını rica ediyoruz.
Bu haber 2836 defa okunmuştur.

Etiketler :
Mükerrem ÇELİK / 05-02-2018 08:23:00

Maalesef Çankırı mızın içler acınası hali bu. Herkes kafasına göre takılıyor kimse sen ne yapıyorsun demiyor. Kaldırım işgali hat safhada dur diyen yok. Ruhsatsız köşe başına manav açar kimse sen ne yapıyorsun demez. Kaldırımlara caddelere uygunsuz yüzlerce araç park eder gören olmaz. Yaşananlara vatandaş tepki vermez İlgililerde olayı görmez Maalesef Çankırı mızın hali bu. Bu konuda yetkililer görevlerini yapmıyorlar tamam amma Vatandaş olarak bizlerde hiç bir tepki vermiyoruz. Bizler gereken tepkiyi ortaya koyabilirsek mutlaka karşılığı alınacaktır. Ama maalesef tepki yok yaptırım yok sonuç ortada.

Gazi / 03-02-2018 09:08:00

Sayın Mustafa Çelik,son yazılarınızda birazda olsa çizğinizden uzaklaşmışta olsanız yinede İlimizin sorunlarını ençok kaleme alan sizsiniz... Çankırı kesinlikle iyi yöneltilmiyor. Sorun bir değil ki yüzlerce. Uyğunsuz yerlere Bina ruhsadı verme, Kat fazlalığı, Parklar, Kaldırım işgalleri gibi. Ahmet Yesevi Camiinin Güneyinde Çay kenarındaki Kaldırımı işal eden Ucube Çadırlar.2-3 senedir boş duruyor bu çadırlar. Bir çok insan bu çadırlar yüzünden yoldan gitmek zorunda kalıyor. Görmüyormu bu İlin İdarecileri bu rezilliği.. Şehir içindeki Galeri ve Traktör bayileri. Cadde ve kaldırımları işgal etmiş vaziyette. Ya Şehir içine park eden Kamyon, Tır ve Otobüsler! En önemliside bilinen bu yanlış uyğulamalara İl Başkanı dahil kimsenin ses çıkarmaması...

B / 02-02-2018 23:45:00

Sayin Çelik sanırım siz yanlış anlamışsınız. Yunus Avm'nin oraya yıkılanın yenisi yapılacak onun için yıkıldı, sizide yanlış bilgilendirmişler. İyi araştırmanızı  bekleriz.

Mustafa Çelik / 02-02-2018 21:18:00

Allah rızası için, Çankırı'nın menfaati için ne zaman hayırlı bir haber yapsak hemen, gerilenler, şahsımıza kızanlar, tehdit edenler, küfür edenler, özel haberimizden rahatsız olanlar her zaman olduğu gibi şahsımızı yazılı, görsel veya yüz yüze gelerek rahatsız edebiliyorlar, hazımsız kişi veya kişilerle karşılaşabiliyoruz. Neden öyle yorum yazdın diye bizi tenkit edenlerle de mücadelemizi sürdürüyoruz. Kimse kusura bakmasın senelerdir bu şehirde yazılmayanlara, yazamayanlara neden ağzınızı açmıyordunuz diye sormak suçsa bizi ona göre eleştirin, gönül koymayız. Haberi ilgilendiren yorum bölümünde yazdığımız yorumumuzda hiç bir kimseyi hedef olarak göstermemişizdir. Bir insana küfür, hakaretle hitap edilmez, Haberden rahatsız oluyorsanız okumazsınız olur biter. Bizi engellemek kimsenin haddine değildir. Şahsımıza yapılan eleştirileri anlamış değiliz. Sonuçta haberciyiz biz yazacağız ki kamuoyu bilgilenecek, sorumlularda görevini yapacak. Sürçü lisan ettiysek af ola. Saygılarımla.

Mustafa Çelik / 02-02-2018 19:40:00

Ben bazı isimleri beynimden sildikten sonra yeniden yazmak için zaman harcamam. Bazı insanları toplasan da, çıkarsan da faydası yoktur, çünkü karakterleri her zaman sıfırdır.!FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI