Bugun...Kışkırtıcı Söylemler Çankırı’ya Zarar Vermektedir
Tarih: 02-01-2018 23:23:08 + -


Admin Çelik "Sağlık-Sen Sendika temsilciliği ile Baştabip değişikliği haberi yorumcuların yorumları ile boyutunu, amacını aşmıştır. Bizi ne Tuna Dinç ilgilendirir, ne İbrahim Çoşkuner ilgilendirir. Kimseyle uğraşmadık, uğraşmakta istemeyiz." dedi.


Kışkırtıcı Söylemler Çankırı’ya Zarar Vermektedir

Başhekim Dt. İbrahim Coşkuner görevden alınmamış, bakanlık öyle uyğun görmüş!

 

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi olarak göreve başlayan Dt.Seyfi Barış Ekşi beyi makamında ziyaret eden ve hayırlı olsun dileklerinde bulunan insanlarımızın haberini yaparak kamuoyunu bilgilendirmiştik. Yine söylüyoruz Seyfi beye hayırlı olsun, Coşkuner’e sivil hayatında başarılar dileriz.

 

Başhekim Dt. İbrahim Coşkuner’in görevden alınmasıyla Çankırı Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Baştabipliğine Dt.Seyfi Barış Ekşi getirildi ve Çok Çarpıcı İddialar Var Acaba Doğrumu?..Başlıklı iki ayrı heberler gündeme gelmişti. Fakat haber içerisindeki yorumlar ve haber içerisinde açık ve rumuzlu olarak yazılan isim, soy isimler şahsımız tarafından yazılmamıştır.

 

Yayına sunduğumuz hayırlı uğurlu olsun haberimizde kişi veya kişileri ilgilendiren bazı yorumlar muhatap kişileri rahatsız etmiş olup, yorumcular tarafından yazılıp onaylanan bazı yorumlar hüsümet yaratmaya kadar gitmiştir.

 

Sendika ve personeller arasında kışkırtıcı söylemler hesaplaşma gibi bir algı oluşturmuştur. Amacını aşan bazı yorumlar Coşkuner’in sendika tarafından görevden aldırıldığı bilgileri yorumcular arasında bilgi kirliğiline sebebiyet vermiştir, şahsımızıda kasıtlı bir haber yapmış gibi hedef tahtası haline getirmiştir.

 

Fakat; ne haber içerisinde, nede yorumcular tarafından kalme alınan yorumlar ile şahsımızın, nede sahibi olduğumuz İnternet Medyamızın bir harfiyle ilgi ve alakası bulunmamaktadır.

 

Eski baştapib Coşkuner’i sendika temsilcilerinin görevden aldırdıkları gibi algı çevrede dedikodulara, çarpıcı iddialara sebebiyet vermiştir. Değişikliğin bakanlık tarafından gerçekleştirildiği de bazı çevreler tarafından sözlü olarak konuşulduğu duyulmuştur.

 

Haber metinleri dikkatli ve güzel bir şekilde okunursa şikayet mesajları, yorumlar incelenip masaya yatırılırsa haberimizde kimseyi rahatsız edici ifadelerimizin olmadığı anlaşılmaktadır.

 

Ağzı Olan Konuşuyor

 

“Lan Mustafa O Haberi Kaldır, Kaldırmazsan Sen Bilirsin, Akıllı Ol Demek Ne Demek?” Kim kimi neye güvenerek tehdit edebiliyor? Devletin gücünden büyük insanlarmısınızda bizi tehdit ediyorsunuz? Biz tehditlerden neyi korksaydık. Dünyaya gelmezdik!

 

Haberde yalan yanlış bir durum söz konusu değilse (değilde) o, şu, bu haberi kaldır diye de tehditkar olmayınız. Kaybeden sizler olursunuz.

 

Sonuç olarak kim kimi görevden aldırdı veya aldırmadı gibi kışkırtıcı söylemler bizim bilgimiz dahilinde yazılan ifadelerde değildir. Şahsımıza da haksızlık yapılarak, küfür, tehdit, santaj vb gibi çirkin hakaretlerle, söylemlerle karşı karşıya gelmekteyiz. Sessizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Sonuçta kimseyle alıp veremediğimiz, kirli bir alış verişimizde yoktur. Sonuçta internet gazetecisiyiz, belgeli doğru ve dürüst haberlerimizi sayfamıza taşıyoruz, bilgilendiriyoruz, yazılmayanları yazıyoruz. Haber yapmak suç ise gelin o zaman görevlerimizi değişelim, kendinizi bizim yerimize koyun bakalım nasıl oluyormuş gazetecilik?

 

Bırakın herkes işini yapsın. Bizi bu kavgaya alet etmeye kalkmayın, gücünüz yetmez. Bizim ne sendikacı ile ne başhekim ile, ne çalışan personel ile işimiz olmaz, alavere, dalaveremiz olmaz. Herkez işini efendice yapacak. Vatandaş takma isimle, sahte isimle, değişik rumuzlarla veya gerçek isimleriyle yorum yazdıysa bizim suçunuz ne ya? Herkes eline, beline, diline sahip olacak. Ha ben, biz her kimse elimize, belimize, dilimize sahip olmayacağız derseniz kendiniz bilirsiniz. Devletin, Emniyet, Adliye saraylarında soluğu alırsınız.

 

Çankırı’ya Zarar Vermeyiniz

 

Yani olayı sendika, milletvekili, baştabiplik, doktor, personel kavgasına getirmeyin. Kim ne yazdıysa İP numaraları, adresleri ile masa üzerimizde kayıtlıdır. Kim telefonla yazılı veya sözlü olarak bizleri rahatsız ettiyse numaraları masa üzerimizde kayıtlıdır. Bir baştabip değişti diye olayı, haberi nerelere kadar getirdiniz.

 

Sonuç olarak Sağlık-Sen Sendika temsilciliği ile Baştabip değişikliği haberi yorumcuların yorumları ile boyutunu, amacını aşmıştır. Bizi ne Tuna Dinç ilgilendirir, ne İbrahim Çoşkuner ilgilendirir. Kimseyle uğraşmadık, uğraşmakta istemeyiz. Sessizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Özel, doğru, dürüst haberlerimizi kısmayacağız. Kalemimizi satmadık, satmayacağız da doğrular ne ise onu yapacağız. Ne yapıyorsak, yapmak istiyorsak Çankırı için, Çankırılı için. Şahsımıza ve Çankırı’mıza yapılan haksızlıkları kabullenmiyoruz.

 

Uyarı: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yazılı, sözlü yorumlar hakkında muhatapları adına dava açılabilmektedir. Bilgilerinize sunarız.
Bu haber 4312 defa okunmuştur.

Etiketler :
HUZUR İSTİYORUZ / 03-01-2018 13:04:00

sn.milletvekillerimiz birgün gelsin.hastaneye personellerin sorunlarını dinlesin.habersizce.hazırlık yönlendirme yapılamdan aniden gelsin. 1 oda tahsis edilsin. Birkaç saatini ayırsın. çokmu zor.demekki üzülen canı yanan haksızlığa uğrayan inasnlarda var sonuçta eleştirseler bile herkes bu vatanın insanları bir şekilde beraber yaşıyoruz.ortak bir dil kullanıp analaşmak için. iletişim kurmak için çaba harcamalıyız.Ayrıca gerçekler bu kadar acı olmamalı. adam burda eleştirdiyse canı yanmış demekki hakaretler falan ayrı onları kimse tasvip etmiyor. bukadar idareci değişiyor biii çözüm olmuyor. iyi niyetle insan gibi sağduyulu olup ..konuşulmalı .başka yollar denenmeli.yaşamak için bii yol bulunmalı.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI