Bugun...Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Kahramanları Unutmadı
Tarih: 11-01-2017 13:09:09 + -


Kore’de ebedileşen kahramanlıklarımızdan biride Allah’ın rahmetine kavuşan Memiş Demirtaş amcamızdır. Ebedileşen kahramanlıklarımızın unutulmaması ve gelecek nesillere kahramanlıklarını ve onların anılarını yaşatabilmek maksadı ile Kore Büyükelçiliğimiz tarafından...devamını okuyunuz.


Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Kahramanları Unutmadı

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Savunma Ateşesi Dz. Kur. Alb. Jaesic PARK tarafından gönderilen Türk Askerini tasvir eden heykel ve mektup Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik tarafından merhum Kore Gazimiz Memiş Demirtaş’ın oğlu Ali İhsan Demirtaş’a takdim edildi.

 

Muharip Gaziler Derneğinde düzenlenen merasime Muharip Gaziler katılım gösterdi.

 

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik program öncesinde bir konuşma yaparak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

 

Başkan Çelik “Bizler dünyanın her noktasına barış getirmek içine canlarını hiçe sayarak Şehit ve Gazi olan askerleriz. Komünist Çin ve arkasındaki Rusya’nın binlerce insan ve silah gücü ile Dünyaya ilan ettikleri taarruzları vasıtası ile Kore’yi ele geçirme plan Kore’de Türk askerinin kahramanlıkları ile durdurulmuştur.

 

Kore’de ebedileşen kahramanlıklarımızdan biride Allah’ın rahmetine kavuşan Memiş Demirtaş amcamızdır. Ebedileşen kahramanlıklarımızın unutulmaması ve gelecek nesillere kahramanlıklarını ve onların anılarını yaşatabilmek maksadı ile Kore Büyükelçiliğimiz tarafından Türk Askerini tasvir eden heykelcikler verilmektedir. Bu hediyeleri barışın, dostluğun, Kültür ve uygarlığın eşitlik ve zenginliğin değerini savaşan asker kadar kimse bilemez” dedi.

 

Kore Büyükelçiliğine teşekkür eden Çelik, Tüm şehitlerimizi ve Gazilerimi rahmetle, minnetle anarak mekanları cennet olsun temennisinde bulundu.

 

Konuşma sonrasında merhum Kore Gazimiz Memiş Demirtaş’ın oğlu Ali İhsan Demirtaş’a hediyesi takdim edildi.

 

Gelen mektup şöyle:

 

Değerli Kore Gazimiz Memiş Demirtaş’ın vefatını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

 

Kore halkı olarak, şunun bilincindeyiz. Değerli Gazilerimiz olmasaydı, bugün Kore olmazdı, bizde olmazdık. Gazilerimize olan gönül borcumuz sonsuza kadar devam edecektir.

 

Bizler Kore halkı olarak, Kore’nin zor zamanlarında yardım ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Türk Ordusu’nu ve hakkın rahmetine kavuşan değerli Gazimizi sonsuza dek hatırlayacağız.

 

Gazimizin vefatı nedeniyle derin üzüntü içerisinde olduğumuzu bir kez daha yineler, Kore Milli Savunma Bakanlığı ve Kore Büyükelçiliği Askeri Ataşeliği adına kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

Onların hepsi kahramandır, her zaman gönüllerimizde olacaklardır.

 

Türk halkının ve Kore halkının başı sağolsun.

 

En derin saygılarımızla…

 

Dz. Kur. Alb. Jaesic PARK=>Savunma Ateşesi & Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği 

 
Bu haber 2081 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI