Bugun...Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı
Tarih: 30-12-2017 10:11:09 + -


İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk “Bu tür yarışmaların öğrencilerimizi geleceğe daha güvenle bakan gençler olarak yetişmelerinde büyük katkısının olduğunu, aslında bunun bir yarış olmadığını bütün öğrencilerin birinci olduklarını” ifade etti.


Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan İmam Hatip Lisesi öğrencileri arası Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmaları çerçevesinde Çankırı İl Finali Çankırı Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

 

Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Müftüsü Hasan Limon, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Cesur ve okul müdürleri katıldı.

 

Yarışmaya, Çankırı Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi, Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi, Orta Şehit Uhud Kadir Işık Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kurşunlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ilgaz Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı.

 

Yarışmanın Seçici Kurul Başkanlığını İl Müftüsü Hasan Limon yaparken üye olarak, İl Vaizi Burhan Çonkor, Cemalettin Ferruh Kur’an Kursu Yöneticisi Osman Uslu, Cemalettin Ferruh Kur’an Kursu Öğreticisi Yaşar Özkan ve Büyük Camii İmam Hatibi Şevki İpek tarafından gerçekleştirildi.

 

Yarışma sonunda Genç Sada Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Çankırı İl birincisi Merkez Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Yurtlu olurken, Kurşunlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Burak Yıldız ikinci, Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Karaca üçüncü oldu. Birinci olan öğrenci Mücahit Yurtlu Sinop İlinde yapılacak olan bölge finalinde ilimizi temsil edecek.

 

Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Ödül takdiminde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk “Bu tür yarışmaların öğrencilerimizi geleceğe daha güvenle bakan gençler olarak yetişmelerinde büyük katkısının olduğunu, aslında bunun bir yarış olmadığını bütün öğrencilerin birinci olduklarını” ifade etti.

 

Okul Müdürü Mürsel Eroğlu da programın hazırlanmasında ve öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen tüm veli ve öğretmenlere teşekkür etti.

 
Bu haber 1958 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI