Bugün...Memleketin Çocuğu Ahmet Gayret AK Partiden Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı
Tarih: 14-11-2018 14:59:11 Güncelleme: 14-11-2018 16:41:11 + -


Elit Mühendislik ve Mimarlık imtiyaz sahibi Harita Mühendisi ilimizin yetiştirdiği değerlerden olan Ahmet Gayret Çankırı Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yaptı.


Memleketin Çocuğu Ahmet Gayret AK Partiden Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı

Aday Adaylığını Açıkladı

 

Elit Mühendislik ve Mimarlık imtiyaz sahibi Harita Mühendisi ilimizin yetiştirdiği değerlerden olan Ahmet Gayret Çankırı Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yaptı.

 

Beraberindeki heyetle birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı’na gelen Gayret, İl Başkanı Celal Kaman’a aday adaylığı dilekçesini teslim etti.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimler öncesinde AK Parti’de aday adayları kendini göstermeye başladı.

 

Ahmet Gayret, “Siyaset bir hizmet yarışıdır” dedi.

 

Kendisinin yıllardır Çankırı’da yaşadığını ve kentin sorunlarını çok iyi bildiğini anlatan Gayret, sorunların çözümü için projelerinin hazır olduğunu kaydetti. İl Başkanı Celal Kaman da Gayret nezdinde tüm aday adaylarına başvurularının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

“Halkın her kesiminin temsil ve ifade edileceği bir siyası anlayışla yola çıkıyoruz” diyen Gayret, “Dinleyeceğiz, değerlendireceğiz, proje üreteceğiz, temeli fikri verenle atacağız, açılışı fikri verenle yapacağız” dedi.

 

O Listeye Bir İsim Daha Eklendi

 

Parti önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Harita Mühendisi Ahmet Gayret, tek amacının Çankırı’ya hizmet etmek olduğunu anlattı.

 

Çankırı Belediye Başkanlığına Aday Adaylarının isimleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

 

AK Parti’den aday olan kişiler için dün son gündü. Bu listeye katılanlar arasında Ahmet Gayret’te yer aldı.

 

13.11.2018 Salı günü (Dün) saat 14:00’da AK Parti’de müracaatını gerçekleştiren Gayret, basın açıklamasında bulundu.

 

Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı olan Ahmet Gayret, Çankırı sevdalısı ve ömrünü Çankırı’ya adamış ekmeğini Çankırı’da kazanmış ve kazancını Çankırı’da harcayan, bu topraklarda doğmuş, hamuru bu kültürle yoğrulmuş içinizden bir kardeşiniz, dostunuz, evladınız olarak mesleki, hayat tecrubve deneyimlerimizi memleketimiz ve insanlarımız menfaatine kullanmayı bir borç ve görev olarak kabul ediyoruz. Halkın her kesiminin temsil ve ifade edileceği bir siyasi anlayışla yola çıkıyoruz. Zorlaştıran değil kolaylaştıran, kucaklayan, bölen değil birleştiren ve yapıcı bakış açmızla memleketimize hizmete talibiz.” Dedi.

 

Gayret konuşmasının devamında, Bizden önce yapılan hizmetleri takdir eden ve devamını hatta fazlasını yapmaya hedefleyen bir bakış açısıyla hareket edeceğiz. En küçük ferdinden en yaşlı ferdine kadar toplumun sesine kulak vereceğiz. Toplumun hiçbir kesiminin dışlanmasına, körler sağırlar birbirini ağırlar mantığıyla yapılan hareketlere müsaade etmeyeceğiz. Dinleyeceğiz, değerlendireceğiz, proje üreteceğiz, temeli fikri verenlere atacağız, açılışı fikri verenle yapacağız.” İfadelerine yer verdi.

 

Sözlerine son vermeden önce şu ifadelere yer veren Ahmet Gayret: “Siyaset bir hizmet yarışıdır. Bu yarışta birlikte mücadele ettiğimiz arkadaşlardan kim hedefe ulaşırsa proje, düşünce vehayallerimizi o arkadaşla paylaşmaktan imtina etmeyeceğiz. Binlerce yıllık köklü kültürümüze, bayrağımıza, Çankırı’ya ve Türkiye’ye sevdalıyız. Aynı sevdayı yüreklerinde taşıyan, ilkel, dürüst, ahlaklı, ve azimli toplumun her kesiminden, her görüşünden insanlarımızı bir araya getirip, bizimle birlikte davet ediyoruz. Birlik dirlik vaktidir. Çankırı için Gayret vaktidir.” Şeklinde konuştu.

 

Memleketin çocuğu Ahmet Gayret beye çıkmış olduğu bu yarışta başarılar diliyoruz.

 

Ahmet Gayret Kimdir?

 

Özgeçmişi

 

5 Nisan 1974 tarihinde Çankırı Merkezde doğdum. İlk, Orta ve Lise Öğrenimimi Çankırı da, Üniversite Öğrenimimi Selçuk Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Harita Mühendisliği Bölümünde Konya da tamamladım.

 

Konya da bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra askerlik görevimi Erzurum da Yedek Subay Asteğmen olarak tamamladım.2000 yılında Elit Mühendislik Harita İmar Bürosunu kurdum.2001 yılı Ağustos ayında Çankırı Ak Parti Kurucu Merkez İlçe Başkanı sıfatıyla partimizin kuruluşunu tamamladım. 2005-2009 yılları arasında Çankırı Ticaret Sanayi Odasında Meclis Üyeliği yaptım. 2007-2010 yılları arasında 3 yıl Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi genel sekreterliği bünyesinde danışmanlık ve kontrollük yaptım. Bu süreçte Çankırı Merkez ilçe, ilçeler, beldeler ve 376 köyde halkımızın problemleriyle ilgilendim ve imar konularında çözüm ürettim. 2009 yılında Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün açmış olduğu Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri Sınavını kazanarak Çankırı da 2013 yılına kadar faaliyet gösterdim. Şuan Elit Mühendislik-Mimarlık, Sancaktar Enerji İnşaat AŞ ve Asplanlama AŞ adı altında 3firma ile bulunduğum bölgede harita, planlama ve yapı proje işleri ile ilgili faaliyet göstermekteyim. Ayrıca Kamulaştırma Bilirkişiliği, İş Güvenliği Uzmanlığı ve Adli Bilirkişilik Sertifikalarına sahibim. MÜSİAD’ın yeni yapılanmasında kurucu üye ve yönetim kurulu başkanı olarak görevime devam etmekteyim. Çankırı da bulunduğum süreçte birçok vakıf dernek ve kursların kuruluşunda aktif görev aldım. 2015 Milletvekili seçimlerinde aday adayı oldum. Ak Parti 18. Dönem Siyaset Akademisi Programını başarıyla tamamlayarak başarı sertifikası aldım. Halen olağan il ve merkez ilçe delegesi olarak partideki görevime devam etmekteyim.

 

Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5154 defa okunmuştur.

Etiketler :
Sabri KAYA / 15-11-2018 15:14:00

Ahmet bey senide bu meydanlarda görmek çok güze,l o makama ve bu memlekete yakışacak nadir insanlardansın, seni bilen bilir. Umarım hakkın yenmez. İnşallah hakkında hayrlısı olur Sayın Başkanım.

Nimet / 15-11-2018 09:43:00

Bu sefer olması gereken olur da İnşallah seçilirsin. Senin gibi bu memlekette güvenilen çalışkan insanlara ihtiyac var görmek istediğimiz tek kişisin.

Mustafa KAYA / 15-11-2018 09:40:00

Ahmet bey Çok sevindik. Senin gibi her kesimde karşılığı olan sevilen dürüst insanlara ihtiyac var. Bu memlekete çok şey katacağına inancım tam.

Karaca / 15-11-2018 07:59:00

Ahmet beyi bu memlekette herkes bilir ve sever her görüş ve kesimde karşılığı olan memleketin evladı bir babayiğittir. Şimdiye kadar bu sahalardan uzak tutulması bile garip, Rabbım yolunu açık etsin ve hayır eylesin çok güzel olur ve yakışır başka hiç kimseye bakmaya aramaya gerek yok.

İsmail Korkmaz / 14-11-2018 22:31:00

İçimizden biri. Soyadı gibi gayretli bir insan . Çankırı yı karış karış bilen samimi bir insan. Çankırı miza renk getirecek genç bir Çankırı lı. Saygılarımla

18 Sevdam / 14-11-2018 15:29:00

Rabbım Yolunu Hayr eylesin Bize Bizden olan Samimi böyle insanlar gerek ve Bu işi layıkı ile yapar.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI