Bugun...“Operatif Histereskopi” Yöntemi İle Kapalı Ameliyat Yapılarak Hasta Eski Sağlığına Kavuştu
Tarih: 14-10-2017 18:28:26 + -


Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Sayın ilhan Arslanpençe "İletişim ve ulaşımın kolaylaşmasıyla hastalar civar illerden ve yurtdışından araştırma yapıp doktorunu ve hastanesini seçebilmektedir." dedi.


“Operatif Histereskopi” Yöntemi İle Kapalı Ameliyat Yapılarak Hasta Eski Sağlığına Kavuştu

15 Temmuz İstiklal Tüneli, şehirleri de gönülleri de birleştirdi.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi sürekli ilerleme ve hizmetlerini genişletme odaklı çalışmalarını sürdürmeye devam etti.

 

Alınan bilgiye göre Kastamonu’da ikamet etmekte olan Nurşen E. İsimli hasta aşırı kanama ve kansızlık şikâyeti ile bundan önce gittiği sağlık kuruluşlarında açık ameliyat ve rahim alınması  önerileri aldığını ifade ettiği öğrenildi. Uzun araştırmalar sonucu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. H. İlhan Arslanpençe’ye başvuran Nurşen E. için yapılan tetkiklerin neticesinde rahim içerisinde yaklaşık 3x4 cm büyüklüğünde “Submüköz Myom” hastalığı olduğu tespit edildi. Op. Dr. H. İlhan Arslanpençe de hastanın ameliyat olması gerektiğinine karar verdi. Fakat açık ameliyat yerine kesi olmadan yapılan yöntem olan “Operatif Histereskopi” yöntemi ile kapalı ameliyat yapılarak hasta eski sağlığına kavuştu ve ertesi gün taburcu edildi.

 

Hasta ve hasta yakınının beyanına göre; Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nin gerek tıbbi gerekse hasta ile iletişim kalitesinden ziyadesi ile memnun kaldığını, bunun dışında 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin Ilgaz Dağı’nı aşmak için kaybedilen zamanı ortadan kaldırdığını, bu durumun da kendileri için ve Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde muayene olmak isteyen tüm Kastamonulular için büyük avantaj sağladığını belirtti.

 

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Sayın ilhan Arslanpençe şunları söyledi;

 

“Rahim içindeki polip, myom gibi ağrı ve aşırı kanamaya yol açan durumlarda, işleme uygun hastalarda hastanemizdeki ileri teknoloji plazmakinetik histeroskopi yöntemiyle ameliyathanade ağrısız ve çabuk şekilde işlemi yapmak ve hastayı en kısa sürede taburcu etmek mümkün olmaktadır. İletişim ve ulaşımın kolaylaşmasıyla hastalar civar illerden ve yurtdışından araştırma yapıp doktorunu ve hastanesini seçebilmektedir. Hastamızda olduğu gibi anemi nedeniyle sürekli kan ilaçları kullanan veya kan nakli yapılması gereken hastalara çare olabilmekten dolayı çok mutluyuz.”
Bu haber 4548 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI