Bugün...Şehit Başkomiser Osman Kahraman Adı Çerkeş Atatürk İlköğretim Okulunda Yaşatılacak
Tarih: 09-02-2018 23:23:36 Güncelleme: 09-02-2018 23:59:36 + -


Şehit Başkomiser Osman Kahraman’ın adı Çankırı'nın Çerkeş ilçesindeki bir kütüphaneye verildi.


Şehit Başkomiser Osman Kahraman Adı Çerkeş Atatürk İlköğretim Okulunda Yaşatılacak

Çerkeş ilçemizde, Atatürk İlköğretim okulunda, 1991 yılında İstanbul’da hain teröristlerce şehit edilen Başkomiser Osman Kahraman adına Emniyet Genel Müdürlüğümüzce yaptırılan Zenginleştirilmiş Kütüphanemizin açılışı gerçekleşti.

 

Açılışa Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Yazıcı, Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, POMEM Müdürü Ayhan Kocaoğlu, Gökçebey Belediye Başkanı İsmet Karcı, Atkaracalar Kaymakamı Selami Korkuata, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Şehit Osman Kahraman’ın eşi Gülbeyaz ve oğlu Ercan Kahraman, Daire müdürleri ile davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

Şehit Başkomiser adına Z Kütüphane açıldı

 

Şehit Başkomiser Osman Kahraman’ın adı Çankırı'nın Çerkeş ilçesindeki bir kütüphaneye verildi.

 

Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Çerkeş Atatürk İlkokulunda Z-kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Kütüphaneye ise İstanbul'daki görevi esnasında şehit olan Başkomiser Osman Kahraman'ın ismi verildi. Çerkeş Kaymakamı Servet Güngör, kütüphanenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, emniyet teşkilatının fedakarlığını ortaya koyması açısından kütüphanenin önem taşıdığını ifade etti.

 

Milletin huzuru ve güveni için canlarını ortaya koyan emniyet teşkilatının sosyal projelerde de önemli etken olduğuna vurgu yapan Güngör, "Bu proje, Emniyet Genel Müdürlüğümüzün, konu çocuklar olunca kendisine tahsis edilen kaynağı onlara yararlı olacak işlerde harcamaktan geri durmayacağını göstermektedir" dedi.

 

Projenin diğer bir öneminin Emniyet Teşkilatının şehitlere gösterdiği vefa olduğunu aktaran Güngör, "Bu esere şehit Başkomiser Osman Kahraman'ın ismi verilerek, projenin uygulamasında görev alan polis arkadaşlarımız, aynı üniformayı giyen ve şehadet mertebesine ulaşan kahramanımıza vefalarını esirgememişlerdir. Kütüphanenin sevgili çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerine yer verdi.

 

Konuşmanın ardından Şehit Osman Kahraman'ın eşi Gülbeyaz ve oğlu Ercan Kahraman'a plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Daha sonrasında kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en güzel şekilde faydalanmaları temennisiyle, eğitime desteklerimizi sürdürmeye gayretimiz devam edecektir. Yaren Polislerimiz de küçük kardeşlerimize, Çankırı Belediye Başkanlığımızın destekleriyle yaptırılan Türkiye haritalı boz-yap dağıttılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1767 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI