Bugün...Şehit ve Gazi Aileleri Piknikte Bir Araya Geldi
Tarih: 12-08-2018 10:12:03 + -


Çankırı Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi aileleri için geleneksel piknik etkinliği düzenlendi.


Şehit ve Gazi Aileleri Piknikte Bir Araya Geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Ilgaz İlçemize bağlı Kadın Çayırı mesire alanında Şehit aileleri, Gaziler ve yakınları piknik programında buluştu.

 

Pikniğe Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ile Eşi Hanımefendi Seval Aktaş, Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut ile Eşi, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner ile Eşi, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ile Eşi, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Hıdır Ayçiçek ile Eşi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke ve diğer yetkililer katıldı.

 

Şehit aileleri, Gazilerimiz ve yakınları ile tek tek selamlaşarak sohbet eden Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, ailelerimizin çocukları ile de yakından ilgilenerek sevinçlerine ortak oldu.

 

Çankırı Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi aileleri için geleneksel piknik etkinliği düzenlendi.

 

Etkinlikle ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, idarecilerden il dışı kültürel etkinlikler beklediklerini söyledi.

 

Etkinlik sonrası açıklamada bulunan Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, "Çankırı Valimiz Hamdi Bilge Aktaş'ın önderliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün organizasyonunda şehit ve gazi ailelerimiz için 3. Geleneksel pikniğimizi düzenledik.

 

Şehit ve gazi aileleri derneğinden, muharip gaziler derneğinden protokolden yaklaşık 400 kişilik bir katılım oldu. Çok güzel bir etkinlik oldu. Şehit yakınlarımızı, gazilerimizi, protokolü bir arada görmek, onları kaynaştırmayı arzu ediyoruz. Bu etkinliklerimizin asıl amacı şehit ve gazi ailelerimizle bir araya getirmek. Çocuklarımız için de ödüllü yarışmalar yaptık. Renk kattı. Şehit ve gazi yakınlarımıza bu tür hizmetler vermekten son derece onur duyuyoruz" dedi.

 

Teke konuşmasında şunları söyledi: "Şehit ve gazi aileleri olarak Ilgaz Kadınçayırı'nda 2. Kez bir araya geldik. Şehit ve gazi ailelerimizden daha çok muharip gaziler derneği üyeleri katıldı. Bu tür faaliyetlerden ziyade il dışı kültürel etkinlik istiyoruz. Şehit ailelerimizi İstanbul'uu, Çanakkale'yi gezmek istiyor."

 

Piknik programı ikram, dua ve çeşitli etkinlerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2673 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI