Bugün...Tarihini Bilmeyen Bir Millet Yok Olmaya Mahkûmdur
Tarih: 06-10-2018 15:57:04 + -


Kaymakamımızın ilk icraatı Şehit Üsteğmen Yılmaz Gülhan Ortaokulu öğrencilerimizle birlikte Ankara’yı ziyaret etmek oldu.


Tarihini Bilmeyen Bir Millet Yok Olmaya Mahkûmdur

İlçemiz Kaymakamlığının himayelerinde, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Ankara Gezisi 04 Ekim 2018 tarihinde  gerçekleştirildi. Geziye Sayın Kaymakamımız Adem Karataş ve orta öğrenim öğrencileri katıldı.

 

Düzenlenen gezide Anıtkabir, İlk Meclis, Anadolu Kültür ve Medeniyetleri Müzesi gibi tarihi mekânların  öğrenciler tarafından ziyaret edildi.

 

Aydın ili Bozdoğan İlçesinde görev yapan Kaymakam Sayın Adem Karataş Eldivan ilçemizde 17.09.2018 günü göreve başlamıştı.

 

Kaymakamımızın ilk icraatı Şehit Üsteğmen Yılmaz Gülhan Ortaokulu öğrencilerimizle birlikte Ankara’yı ziyaret etmek oldu.

 

Şehit Üsteğmen Yılmaz Gülhan Ortaokulu öğrencileri, Eldivan İlçe Kaymakamımız Adem Karataş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Burak Ergül, Okul Müdürü Yunus Emre Yücel ve öğretmenlerimiz ile birlikte hem atamızı anmak hem de cumhuriyetin kurulduğu koşulları yerinde görmek için Ankara’yı ziyaret ettiler.

 

İlçe Kaymakamlığımız himayesinde, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen gezide, öğrencilerimizin ilk durağı anıtkabir oldu.

 

Anıtkabirde duygusal anlar yaşayan öğrencilerimizin heyecanları görülmeye değerdi. Anıtkabir’de vatani görevini yapan askerlerin nöbet değişimini meraklı ve heyecanlı gözlerle takip eden öğrenciler, yaşadıkları neşeli ve duygu yüklü anlarını fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.

 

Düzenlenen çelenk koyma töreni ile Sayın Kaymakamımız Adem Karataş’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk koyması, Anıtkabir ziyaretçi defterine  Atatürk´e hitaben duygu ve düşüncelerini yazması ve saygı duruşu ile başlayan gezimiz daha sonra rehber eşliğinde Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, gezildikten sonra Mehmetçik gazinosunda öğle yemeğinin ardından Anıtkabir Derneği tarafından öğrencilerimize sertifika ve hediyelerinin dağıtılmasından sonra, Birinci Meclis ve İkinci meclisteki sergi salonları, genel kurul salonunu, silah ve madalyalarının bulunduğu salon gezilerek ve son olarak ta Feza Gürsey Bilim Merkezinde durgun elektrik, sıvı azot deney gösterisi ve öğrencilerin deney setleri ile çeşitli deneyler yapmasıyla gezimiz tamamlanmıştır.

 

Gezinin düzenlenmesinde vermiş oldukları desteklerden ve gezi süresince göstermiş oldukları ilgi alaka ve samimiyetlilerinden dolayı Anıtkabir Derneği ve Seksenyedililer Derneği başkan ve üyelerine teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1749 defa okunmuştur.

Etiketler :
Recep Gökmen / 08-10-2018 11:28:00

Teprikler sayın Kaymakam BeyeFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI