Bugun...



Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Tarih: 28-10-2017 19:56:31 + -


Hastane Mesul Müdürü Op. Dr. Cem Dilmen "İç Anadolu Bölgesi birinci derece deprem kuşağında yer almakta ve ilimiz de bu açıdan riskli olduğundan, afet ve acil durumlara her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor." dedi.


Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, olası bir doğal afet durumunda hazırlıksız yakalanmamak adına gerçeğini aratmayacak şekilde tatbikat düzenledi.

 

Bir ilçemizde deprem olduğu ve 100 kadar yaralının intikal edeceği bilgisi ile  hastane alarm durumuna geçirildi. 12:30 da başlayıp 13:30’da sonlandırılan tatbikat 9 hekim, 61 sağlık personeli, 23 destek hizmet personeli olarak toplam  93 personel ile masa başı ve uygulamalı olarak iki aşamada yapıldı.

 

Önceden hazırlanan ve yaralı kostümleri ile makyajları yapılan afetzede yaralıların hastaneye gelmeleri, ile oluşan manzara gerçek bir durumu aratmadı.

 

Afet Yönetim Merkezi'nde oluşturulan Kurumlararası Koordinasyon Yetkilisi, Halkla İlişkiler Yetkilisi, İş Güvenliği Yetkilisi, Tıbbi/Teknik Danışma Kurul Yetkilisi, Operasyon, Planlama, Lojistik ve Finans Ekipleri Hastane Afet Yöneticisi Başkanlığı’nda ilk durum değerlendirmesi yapılarak, hastane içinde gerekli önlemlerin ve hazırlıkların ivedilikle yapılması için talimat verildi.

 

Tatbikat sonrası konuşan Hastane Mesul Müdürü Op. Dr. Cem Dilmen, "Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nin olabilecek afet ve acil durumlara hazırlıklı olması büyük önem taşımaktadır. İç Anadolu Bölgesi birinci derece deprem kuşağında yer almakta ve ilimiz de bu açıdan riskli olduğundan, afet ve acil durumlara her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bu sebeple hastanemizde de belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Hastane yönetimi olarak oldukça başarılı ve öğretici geçen, aynı zamanda farkındalık yaratan bu uygulamaları farklı afet senaryoları hazırlayarak geliştirmek istiyoruz" dedi. Yaptıkları, deprem konulu masa başı ve uygulamalı tatbikata görev alan herkese teşekkür etti.

 




Bu haber 3305 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI