Bugün...Uluyazıya Kadınlar Gününe Özel Kar Yağdı
Tarih: 08-03-2018 20:25:57 + -


Çankırı Karatekin üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’da etkinliğe katılarak öğrencilerin ve personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı.


Uluyazıya Kadınlar Gününe Özel Kar Yağdı

Özel Kar Yağdı

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yapılan etkinlikle üniversitede öğrenim gören bayan öğrencilerin ve bayan çalışanların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlandı.

 

Çankırı Karatekin üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’da etkinliğe katılarak öğrencilerin ve personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı.

 

Rektör Ayrancı etkinlikte yaptığı konuşmada “Kadın doğurganlığıyla, şefkatiyle, merhametiyle, hisleriyle, gayretiyle, vazgeçmemesiyle, medeniyetler kurmasıyla ve medeniyetleri nesilden, nesile taşıması özelliğiyle baş tacımızdır. Bizim kültürümüzde, inancımızda, çok derin yerlere sahiptir. Biliyorsunuz, cennet anaların ayakları altına serilmiştir. Hz. Peygamberimiz kızı odaya girdiğinde mutlaka ayağa kalkar ona hürmet ederdi. O nedenle son zamanlarda bazı kendini bilmezlerin söylediği, kadına karşı saygısızlığın köklerinin inançtan kaynaklandığı veya görenekten kaynaklandığı şeklindeki algıyı lanetliyorum, katılmıyorum. Aslında kadın vahşi kapitalizmin çarklarında ezilmiş metalaştırılmış ve tüketilmiştir. İşte bu vahşi medeniyetin sirayet ettiği başka unsurlar, yanlışlıkla bu unsurları aldığı için belki sıkıntılarımız var. Biz tekrar özümüze dönerek inancımızla, göreneklerimizle yine kadınımıza, çocuğumuza, kızımıza, büyüklerimize, saygıyla ve hürmetle yaklaşacağız. Bir temsili gün bugün. Ama her zaman gönlümüzdesiniz, kalbimizdesiniz, baş tacısınız. Bunu bilmenizi isterim. Gününüzü tekrar kutlarım.” dedi.

 

Rektör Ayrancı konuşmasının ardından bayan öğrencilerine ve bayan personele karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı.

 

Etkinlikte Suni Kar makinesi ile kar yağışı gerçekleştirildi ve öğrenciler Rektör Ayrancı ile bol bol fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 

 
Bu haber 1239 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Ç.K.Üniversitesi Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI