Bugün...Umre İçin Kutsal Topraklara Uğurlandılar
Tarih: 19-02-2018 01:04:58 Güncelleme: 19-02-2018 08:36:58 + -


Umreye gidecek iki otobüs dolusu insanlarımız için Çankırı Şehirler Arası Otobüs Terminalinde uğurlama töreni düzenlendi.


Umre İçin Kutsal Topraklara Uğurlandılar

Uğurlandılar

 

Çankırı Merkez, İlçe ve köylerinden umre ibadeti için kutsal topraklara gidecekler Çankırı Terminalden törenle uğurlandı.

 

Umreye gidecek iki otobüs dolusu insanlarımız için 18 Şubat 2018 Pazar günü saat 11:00'de Çankırı Şehirler Arası Otobüs Terminalinde uğurlama töreni düzenlendi.

 

Törende, ilahiler seslendirilerek, dualar edildi.

 

Duygulu anların yaşandığı uğurlamada umre ziyaretçileri, yakınlarıyla vedalaşarak yola çıktı.

 

5,8,10 yıl ve geçmiş diğer yıllar gibi hac kurası çıkmayan kardeşlerimizin üzüntüleri dikkatlerden kaçmadı.

 

Görüşlerini aldığımız bir çok vatandaşımız 9,10,11 senedir beklemekteyiz. Kura çıkmadıkca bu tür uğurlamalara gelerek dostlarımızı yolcu ediyoruz. Sonuçta keşke bizlerde bu mübarek yerleri sağlığımızda görebilsek diye heyecanlanıyoruz, gidemeyince üzülüyoruz. Allah herkese nasip etsin diye dualarımızı eksik etmiyoruz." dediler.

 

Kutsal topraklarda 2 hafta kalacak olan kafilenin içerisinde eşi ile birlikte yer alan Emekli Öğretmenlerimizden, Çankırı Yaranının değerli sazendelerinden Metin Gül hocamız eşiyle birlikte böyle bir niyetlerinin olduğunu hatırlatarak, "Rabbime hamdolsun umre yolculuğuna arkadaşlarımızla beraber çıkıyoruz. İnancımız gereği helalleşmemiz gerekiyor. Hakkınızı helal edin. Şehrimizi sizlere emanet ediyoruz. Sizleri özleyeceğiz, memleketimizi özleyeceğiz. Sizlerin selamlarını da o kutsal beldelere götüreceğiz. Hem ilimiz hem de ülkemiz için güzel dualar edeceğiz. Rabbim Afrin operasyonunda Türk ordumuza, güvenlik güçlerimize yardım etsin, Allah muzaffer eylesin" dedi.

 

Törende halleşmek için uzun kuyruklar oluşurken Kur'an-ı Kerim okunan ve tekbirler getirilen programda duayı ilimizin değerli hocaları yaptı.

 

Umre ziyaretini düzenleyen Diyanet yetkilileri, biz gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kafilemiz önce Mekke-i Mutahhara'ya daha sonra Medine-i Münevvere’ye geçecekler. Ardından ibadetlerini tamamlayarak yurda dönüş yapacaklar. Allah hayırlısıyla gidip gelmek nasip eylesin. İbadet ve dualarını şimdiden kabul etsin" dediler.

 

Emekli öğretmenlerimizden Metin Gül hocamız ve muhterem eşlerini uğurlamaya gelen Yaran başağaları, reisleri, yaranağalar “En güzel dostlukların askerlikte, hac ve umre yolculuklarında oluştuğuna dikkat çektiler. Umreye giden kardeşlerimiz bu zamanlarını çok ama çok güzel değerlendirsinler. Orada zamanlarını dolu dolu geçirecekler. Yolları açık olsun inşallah" diye konuştular.

 

Daha sonra otobüsler terminalden çıkış yaparak Havayollarının yolunu tututular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3817 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI