Bugun...Vali Aktaş “Delikanlı Olan Kan Verir Dedi”
Tarih: 20-08-2017 08:48:51 + -


Valilik önünde başlayan kan bağışına Vali Hamdi Bilge Aktaş, daire müdürleri ile personeli katıldı. Hükümet Konağı önünde gerçekleşen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.


Vali Aktaş “Delikanlı Olan Kan Verir Dedi”

Kızılay’a kan bağışında bulunan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, “Delikanlı olan kan verir. Delikanlılıkta kadın erkek ayrımı olmaz” dedi.

 

Çankırı Valiliği ile Türk Kızılay Derneği’nin organizesi ile Çankırı’da kamu kurum ve kuruluş personeli kan bağışında bulundu.

 

Sabah saat 09:00’da Valilik önünde başlayan kan bağışına Vali Hamdi Bilge Aktaş, daire müdürleri ile personeli katıldı. Hükümet Konağı önünde gerçekleşen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 

Valilikten Kızılay’a Kan Bağışı

 

Vali Aktaş’ın yanı sıra İl Müftü Vekili Uğur Demirel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Yılmaz da kan verdi.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş, “Delikanlı olan kan verir. Delikanlılıkta kadın erkek ayrımı olmaz. Delikanlılık bir yürektir. Kanımızı vereceğiz. Ben her fırsatta kan veriyorum” diye konuştu.

 

Cuma-Cumartesi-Pazar günleri ilimize kan bağışı toplamak için gelen Kızılay Otobüsü dün sabah saatlerinde Çankırı Valiliği önüne gelerek Valilik personelinden kan vermek isteyenlerin kan bağışlarını aldılar. Kan bağışına talep yoğun oldu.

 

Kan bağışında bulunmak için Kızılay Otobüsünün yanına gelen Vali Hamdi Bilge Aktaş gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

Kan vermemek için kendi kendimize bahane üretmemeliyiz diyerek sözlerine başlayan Vali Aktaş “İnsan kan verirken sağlıklı olup olmadığına kendisi karar vermez. İnsanlar kan vermekten korktuğu için benim ağrılarım var, benim tansiyonum var diyerek bahaneler üretiyor. Kızılay merkezine gelir müracaatını yapar buradaki arkadaşlar muayenesini yaparlar. Zaten kan alınması uygun değilse kanını almazlar. Burada kimsenin kanını gasp etmiyorlar. Beni bir kere tansiyonum düşük olduğu için geri çevirmişlerdi.” dedi.

 

-“Kan bağışı 3 kişiye dokunuyor”-

 

Kan bağışının can kurtardığına vurgu yapan Vali Aktaş “Bir kan verdiğimizde 3 kişiye dokunmuş oluyoruz. Belki üç kişiden birinin hayatını kurtarmış oluyoruz. Her fırsatta hemşerilerimizden, vatandaşlarımızdan kan vermelerini isterim. Çok hayırlı bir iştir. En güzel sevaptır, en güzel sadakadır. Bundan daha güzeli de yoktur bunu iddiayla söylüyorum.” şeklinde konuştu.

 

Kızılay otobüsü iki gün Yunus Avm yanında kan bağışı toplamaya devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2684 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI