Bugun...Vali Hamdi Bilge Aktaş Başkanlığında ‘Eğitim Güvenliği’ Toplantısı Yapıldı
Tarih: 09-09-2017 09:35:11 Güncelleme: 09-09-2017 09:57:11 + -


2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Güvenlik Toplantısı 08-09-2017 tarihinde saat 10:00 da Muazzez Servet Amaratoğlu Ortaokulu Toplantı salonunda gerçekleşti.


Vali Hamdi Bilge Aktaş Başkanlığında ‘Eğitim Güvenliği’ Toplantısı Yapıldı

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Eğitim Güvenliği toplantısı 08 Eylül 2017 tarihinde Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Muazzez Servet Amaratoğlu Ortaokulu toplantı salonunda yapılan toplantıya; Vali Hamdi Bilge Aktaş, Belediye Başkan Vekili Hasan Öztürk, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Hasan Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ile Okul Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, STK temsilcileri, Okul Aile Birliği Başkanları ve diğer görevliler katıldı.

 

Eğitim Güvenliği toplantısı, açılış yapıldıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Sinan Özlü tarafından Eğitim, İş Güvenliği ve 2016-2017 yılları içerisinde yapılan işler ve projeler hakkında ayrıntılı sunum yapıldı.

 

Vali Aktaş konuşmasında, “Öncelikle tüm katılımcılara teşekkür ederek, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Çocuklarımızın hem bilgi hem de ahlaki yönden güçlü olmaları lazım, çocuklarımızın eğitim ve öğretim dışındaki süreçleri de önemlidir. Çocuklarımızın iyi bir şekilde bilgilendirilmesi ve daha önemlisi iyi bir insan olmaları için tüm çalışmalar yapılmalıdır. Okullarımızdaki risk grupları, çocuklarımızın güvenliği, internet bağımlılığı, kötü alışkanlıkları ile ilgili Belediye, Emniyet ve Jandarma ile birlikte çalışmamız gerekiyor. Okul çevrelerindeki seyyar satıcılar ile ilgili okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları, cami imamlarımız ile yan yana gelerek toplantılar yapabilirler. Servis ve yol denetimleri Emniyet, Jandarma ve diğer görevliler ile birlikte yapılmalıdır. Şoförlerimize özel eğitim verilmeli, servis işini alan kişilerin aracı kullanmaları gerekmektedir. Okullarımızda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusunda eylem planı kapsamında Yeşilay ile birlikte çalışmalar yapılmalı, okul servisleri, yol ve şoförlerin denetimleri, eğitimleri, okulların kamera sistemleri ile güvenlik sorunlarının giderilmesi, okul giriş ve çıkışlarında gerekli önlemlerin ivedilikle alınması gerekmektedir.” Dedi.

 

Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı olarak söz hakkı isteyen Mustafa Çelik “Mahalle, cadde, sokak aralarında terk edilmiş, hurdaya ayrılmayı bekleyen terkin araçların toplanılmasını, okulların açılmasına az bir zamanın kaldığını belirterek okulların bulunduğu mahalle, cadde, sokak aralarında başıboş gezen köpeklerinde toplanarak Belediye ye ait barınaklara yerleştirilmesini istedi.

 

Okul Aile Birliği Başkanı ve bir veli olarak MEB’ lığının müfredatlarını da eleştiren Mustafa Çelik İl Milli Eğitim Müdürüne sorularını yöneltti.

 

Çelik “Atatürk’ün izinden büyüyen ve gösterdiği hedeflere durmadan yürüyeceğimize ant içen siz idareciler, bizler, özelliklede eskinin yaşlıları şimdinin gençleriyiz.

 

Öğrenci Velisi Çelik “Atatürk İlkeleri, Atatürkçülük ve Cumhuriyet kazanımları ders kitaplarından Çıkartıldı mı?” diye sordu.

 

MEB’ in yeni müfredatına göre 1.sınıftan 8.sınıfa kadar Eğitim-Öğretim programında Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü anlatan ders olmayacak. 9.sınıflarda ise İstiklal Marşımız anlatılmayacak. Bir İl Milli Eğitim Müdürü olarak Atatürksüz müfredat’a hayır diyebilecek misiniz, bu sizce Ulu Önder Atatürk’e saygısızlık değil mi? Kısacası Gazi Mustafa Kemal Atatürk gelecek nesillere unutturulmak mı isteniyor?

 

Çankırı halkımız ve toplumdan bir örnek verecek olursam “Çankırı’lı Kıza seni saraylarda yaşatacam” Desen. ”Bana saray-maray lazım deil, Normal ev olsun, Anam gile yakın olsun, Başka bir şey istemiyorum” der;))

 

Benim çocuğum veya başka bir aile çocuğu "Ben Atamızı anlamak, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu anlamak, İstiklal Marşımızı anlamak, Andımızı ders olarak anlamak istiyorum derse nasıl bir cevap vereceksiniz?

 

Soruyorum siz yetkili ve idarecilere “Bu gün şimdiki gençliğe Atamızı anlatmayıp, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu anlatmayıp, İstiklal Marşımızı anlatmayıp, Andımızı anlatmayıp ta ders olarak neleri anlatacaksınız? Şimdiki gençliğin beyinlerine okullarımızda ki eğitim-öğretim ders saatlerinde neleri sokmaya çalışacaksınız? Diyerek sözlerine son verdi.

 

Toplantıya katılan daire Amirlerinin konuşmaları ve katılımcıların sorularının ilgililer tarafından cevaplandırılmasından sonra Eğitim Güvenliği toplantısı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2007 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI