Bugun...Vali Hamdi Bilge AKTAŞ’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
Tarih: 08-11-2017 08:40:50 + -


Aktaş "Vefatının sene-i devriyesi vesilesi ve herkesin anlaması temennisiyle Onu ebediyete irtihalinin yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum." dedi.


Vali Hamdi Bilge AKTAŞ’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 79. yıldönümünde milletçe saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.

 

Atatürk, üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş en büyük Devlet adamlarından biridir. O, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, gösterdiği büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş tarihî bir kişiliktir.

 

Büyük Atatürk, her şeyden önce Türk milletinin tarihî birikimi ve azmine inanarak neleri başarabileceğini son derece iyi idrak etmiş ve gaye edindiği ilkeleri doğrultusunda aziz milletimizin hak ettiği huzur ve saadete ulaşmasına vesile olmuştur. Türk milletine öncülük eden, milletin iradesinden güç alan Mustafa Kemal’in manevi varlığı, idealleri ve emanetleri millet vicdanında her zaman yaşatılacaktır.

 

Vefatının sene-i devriyesi vesilesi ve herkesin anlaması temennisiyle Onu ebediyete irtihalinin yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş=>Çankırı Valisi
Bu haber 1574 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI