Bugün...Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
Tarih: 29-08-2018 23:01:40 + -


Aktaş "Bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" dedi.


Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 

30 Ağustos; Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Millî Mücadele sürecinin askerî alandaki son zaferinin kazanıldığı gündür. Bugün, 26 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında başlayan ve beş gün gibi kısa bir zamanda büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Tarihimizin önemli bir dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, Milletimizin cesaret, azim, gayret, tevekkül ve inancını zirveye ulaştıran büyük bir zaferdir.

 

Bu zafer; İstiklâl Mücadelemizi yapan kahraman milletimizin vatan sevgisi, azim ve iradesinin bir eseridir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden bu yoldaki önemli dönüm noktalarından biridir. Milletimiz bu zaferle, Türk Milletini tarih sahnesinden silmek isteyenlere hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

 

Bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş => Çankırı Valisi
Bu haber 2130 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI