Bugun...XIII. Cumhuriyet Tırmanışı Başarıyla Tamamlandı
Tarih: 31-10-2017 12:45:10 + -


Havanın çok soğuk olması sebebiyle zirve fotoğrafının çekimini takiben dönüşe geçen sporcularımız 14.30 da başlangıç yeri olan Mülayim yaylasına ulaşarak faaliyeti başarıyla tamamlamışlardır.


XIII. Cumhuriyet Tırmanışı Başarıyla Tamamlandı

Valiliğimizce; Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yılı etkinlikleri kapsamında programlanan XIII. Geleneksel Ilgaz Dağı Küçükhacet Cumhuriyet Tırmanışı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TDF&Dağcılık Federasyonu Çankırı Temsilciliği ve Çankırı Dağcılık Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü işbirliğiyle 29 Ekim 2017 Pazar günü gerçekleştirilmiştir.

 

Birincisi 29 Ekim 2005 tarihinde yapılan ve aralıksız olarak her yıl gerçekleştirilen Ilgaz Dağı Küçükhacet  Cumhuriyet Tırmanışının onüçüncüsüne Çankırı’nın yanı sıra Tekirdağ, Kastamonu ve Çorum bölgesinden toplam 31 sporcu katılmıştır.

 

Havanın soğuk, yağışlı ve sisli olduğu bir ortamda 08.00 da faaliyete başlayan sporcularımızın bir kısmı 2300 m. irtifadan dönüşe geçmiş, 2300 m irtifanın üzerinde bulut içinde şiddetli rüzgar ve yer yer tipi halinde yağan kara rağmen 22 sporcumuz 2546 m.lik zirveye öğle saatlerinde ulaşmıştır.

 

Havanın çok soğuk olması sebebiyle zirve fotoğrafının çekimini takiben dönüşe geçen sporcularımız 14.30 da başlangıç yeri olan Mülayim yaylasına ulaşarak faaliyeti başarıyla tamamlamışlardır.

 

Etkinliği Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programlarına alan Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş başta olmak üzere faaliyetin başarıyla tamamlanması için büyük gayret gösteren Çankırı Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Başkanı Sayın Nuri Erkenci ve sporcuları ile Tekirdağ Çorlu’dan katılan Yürüyen Ayaklar Grubu lideri Uğur Şimşekkaya ve sporcularına, bizi hiç yalnız bırakmayan Kastamonu ve Çorum’dan katılan sporcularımıza çok teşekkür ediyor, bizimle birlikte olmak ve etkinliğe katılmak üzere yola çıkan ancak sabah erken saatlerde Korgun civarında geçirdikleri trafik kazasında İlhan Özkul isimli arkadaşlarını kaybeden Ankara Bağımsız Trekking Doğa Grubuna başsağlığı ve yaralı arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor yeni etkinliklerde bir arada olmayı ümit ediyoruz.

 

M.Kemal Karatatar=>Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürü TDF İl Temsilcisi

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1030 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI