Bugun...Yâran Mektebi İlk Dersini Verdi
Tarih: 29-12-2017 23:45:46 + -


Belediye Başkanı İrfan Dinç "Kültürümüzü yavrularımıza aktarabilmek için dünyayla yarıştığımız bir proje olan Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademimizde Yâran Mektebi açıldı." dedi.


Yâran Mektebi İlk Dersini Verdi

Yaran Okulu Çankırı’ya Hayırlı Olsun

 

Belediye Yaren Mektebimizin ilk açılış dersi Belediye Başkanı İrfan Dinç, değerli eşi sayın Zeynep Perihan Dinç hanımefendi, başağalar, yaren ağalar ve kıymetli velilerin katılımı ile gerçekleşti.

 

Yâran Mektebi ilk dersini verdi.

 

Bu toprakların mayasında olan birlik ve beraberliği, dayanışmayı, hoşgörüyü, dostluğu, merhameti, mertliği, saygı ve sevgiyi temsil eden Yâran; Türk milletinin, anadolunun ruhudur, özüdür.

 

Yüzyıllardır halkımız fedarkarca ve gönülden bu kültürü yaşatmaktadır. Dolayısıyla bizde bu kültürü yavrularımıza aktarabilmek için dünyayla yarıştığımız bir proje olan Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademimizde Yâran Mektebi açıldı.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç şöyle konuştu: Bu manada yavrularımızı her açıdan donatırken, kendi öz benliğimizi, kendi kültürümüzü, öz değerlerimizi Yâran Mektebiyle çocuklarımıza aktarmak istiyoruz.

 

Biz kendi kültürümüzü yavrularımıza yansıttığımız müddetçe bu ülkeyi bu coğrafyayı ayakta tutarız.

 

Sadece Yâran mektebiyle değil her alanda yavrularımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Çocuklarımızın Yâran Terbiyesi almaya kardeşlik duygularının artmasına son derece ihtiyaçları olduğu kanaatindeyiz.

 

Kişilerin topluma faydalı olarak yetişmelerini sağlamaya ve gücümüz yettiğince de bu geleneği sürdürmeye devam edeceğiz.” Dedi.

 

Zeynep Perihan Dinç hanımefendi den Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza böyle bir imkân sağladığı için.

 

Yaran Mektebi “Kendi geleceğime değil, ülkemin geleceğine yatırım diye sözlerine başlayan Zeynep Perihan Dinç hanımefendi “On senelik bir hayalin muhteşem başlangıcıydı bu akşam diyerek, günübirlik gelir geçer şov değil, ezelden ebede bir imza "Yaran Okulu". Dedi

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in Eşi Zeynep Perihan Dinç Hanımefendi Yaran Okulunu Tanıttı

 

Ülkeme milletime vefa borcum. Destekleriyle güç katan tüm başağalarıma, Necdet hocamıza, akademimizin yöneticisi Safiye hocama, ekibine, değerli basınımıza ve belediye başkanımız İrfan Dinç'e sonsuz teşekkür eden

 

Zeynep Perihan Dinç "Bana bu mutluluğu yaşatan Rabbime hamdolsun. Hayırlı olsun inşallah... dedi."

 

 

 

 

 
Bu haber 3226 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI