Bugün...Yaranlar Diyarı, Şehitler Diyarı Çankırı’mıza Modern Hastaneyi Ya Kazandıracağız, Ya Kazandıracağız (Özel Haber)
Tarih: 26-01-2018 16:08:53 + -


Yeni Devlet Hastanemizin yerini belirledikten sonra müteahhit firmaya yer teslimi yapılmasından sonra inşaata başlanarak ilk kazmayı vuralım. Bu işi fazla kurcalayıp savsaklamayalım.


Yaranlar Diyarı, Şehitler Diyarı Çankırı’mıza Modern Hastaneyi Ya Kazandıracağız, Ya Kazandıracağız (Özel Haber)

Editör’ün Notu: “Çankırı’mıza sağlık hizmetleri alanında hizmet verecek büyük bir hastane gerekiyordu. 2018 yatırım programına alınan yeni hastanemiz müjdesi ile hep birlikte sevindik. Yeni hastanemiz tamamlandığında yeni hastane'nin ilimizin, ilçelerimizin, köylerimizin hatta ve hatta bölge insanlarımızın yükünü büyük ölçüde hafifleteceğine inanıyoruz, yeni hastane yeri ben yaptım oldu zihniyetiyle belirlenmemeli." 

 

Sevgili Çankırılı hemşehrilerim, değerli vatandaşlarım;

 

www.haberci18.com editörü olarak Çankırı’mızı, Çankırılı hemşehrilerimizi yakından ilgilendiren güncel bir konuda yapılan araştırmalarımız ile ilgili bir yazı yamayı kendimizde görev bildik. Sanırım bu yazı dikkate alınarak Yaranlar Diyarı, Şehitler Diyarı Çankırı ve Çankırılı hemşehrilerimizin işine yarar sanırım.

 

Şahsımız bu iş için gövdemizi taşın altına soktuk. İstiyoruz ki herkes taşın altına elini soksun, fikirlerini ister yorum olarak, ister mesaj yolu ile bildirsinler.

 

Tüm Çabamız Çankırı’ya Yakışır Bir Hastane Yeri Bulmak, Modern Bir Hastane’ye Sahip Olmak!!!

 

Olayı tersten okumak Çankırı’da ne zaman şehrin genişlemesi ile ilgili bir konu gündeme gelse herkes eline kalemi, kâğıdı alıp yazmaya başlıyor. Bu durum inanın çok güzel bir şey. Bir internet gazetecisi olarak benim hoşuma gidiyor. Buna söylenecek bir sözüm olmaz.

 

Ancak; benim itirazım olayın tersinden okunmasına. Şöyle ki ne zaman şehrin genişlemesi ile ilgili bir konu gündeme gelse herkes yazmaya başlıyor. Şehir Batıya, Doğuya, Kuzeye gibi yorum yapmaya, yapılmaya başlıyor. İyi güzelde sevgili kardeşlerim bu işin uzmanları ne der? Soran yok.

 

Şehrin genişleme alanının belirlenmesi için olmazsa olmaz şartları olan Jeolojik, topografik, coğrafi, kültürel, tarımsal vs. faktörler nedir? Kimse bakmaz.

 

Arkadaşlar yukarıda saydığım kriterlerin en azından birçoğu dediğimiz bölgede varsa zaten şehir otomatikman sirkülâsyonun yoğun olduğu (şahsımızın araştırıp keşfettiği) bölgeye genişleyecektir.

 

Bunlara bakmadan fikir beyan etmek, bırakın sorunu çözmeyi yetkililerin yanlış karar vermelerine sebep olmaktadır. Şimdi neden olayı tersten okumak dediğimi anlamışınızdır.

 

Sevgili Çankırılı hemşehrilerim, değerli vatandaşlarım;

 

2018 yatırım programına alınan Çankırı Yeni Devlet Hastanesi için top yekün seferber olmalıyız. Sakın benim açıklamalarımı yanlış anlamayın. Bu memlekette doğup büyüyen ve memleketine canı bahasına her konuda hizmet veren bir gazeteci olarak ne olur yeni hastane yerimizi hepimize yakışır bir şekilde kırıcı olmadan belirleyelim, bu fırsatı çok iyi değerlendirmeliyiz, ince eleyip sık dokuyalım diye yalvarıyorum.

 

Bu millet bu hizmetleri hak etmiyor diyenler olabilir. Bu millete hizmeti layık görmeyenler olabilir. Yok, yeni hastanenin yeri şura, bura olsun diye farklı düşünenler olabilir. Herkese saygılı olmalıyız. Herkesin fikirlerini değerlendirmeliyiz. Bu saatten sonra geçmişte yapılan hatalar bir kenara bırakılarak bölge insanımızın ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verecek hastanenin tamamlandıktan sonra bölgenin merkezi haline geleceğine inanıyoruz. Ama ne yazık ki, bu istemedükçüler bizlerin önüne taş koydular. www.haberci18.com İnternet Medyası olarak ama inadımız inattır, bu millete hizmet bizim için onurdur, şereftir. Bunlar şimdi av zamanı milleti kendileri gibi kuş zannediyorlar, bu milleti kuş beyinli zannediyorlar. Admin Mustafa Çelik olarak meşhur rantçıları bu devasa yatırımımızdan uzak tutmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

 

Devasa Hastanemizin yerini belirleyelim, temel atmayı gerçekleştirelim.

 

Usta Gazeteci, Araştırmacı Yazar Mustafa Çelik “400 yataklı bir hastane için 70 dönümlük arazi isteniyor. Geçmişte plansız iş yapmanın zararlarını hep birlikte gördük. Bunun için yerin büyük olması, tüm ihtiyaçlarımızı da karşılaması gerekiyor. Trafik sorunlarını da göz önüne getirirsek hiç kusura bakmasın Atatürk Anıtımızdan, İsmet İnönü Orta Okulu güzergâhımızdan, Lise Işıklı Kavşağımızdan dahi Devlet Hastanemize 112 Acil Ambulanslarımızın gidemediğini gördük. Yalansa yalan deyin. Yani trafik düzenini de düşünün.

 

Yeni Yapılacak Devlet Hastanemizi de Yılan Hikâyesine Döndürmeyin!

 

-Yeni Hastane Yeri İçin Gerekirse Olağanüstü Toplantılar Düzenleyin-  

 

Sonuçta zemin etütleri yapılmak şartı ile Çankırılı hemşehrilerimize hizmet edecek devasa hastanemizi tüm insanlarımıza kazandırmak istiyoruz.

 

Çankırı Devlet Hastanesi nereye yapılacak, nasıl olacak diye tartışmaları bırakarak "Hastanemiz, Çankırı'nın, ilçelerimizin, köylerimizin artan nüfusu göz önüne alındığında, geniş kapsamlı düşünülerek bölgesel nitelikte hizmet verecek şekilde tasarlanmalı diye çırpınıp duruyoruz.

 

Çankırı’da bir hastane yeri belirleyemeyen yetkilere soruyoruz; Çankırı halkının aklıyla mı oynanıyor? Bu belirsizlik daha ne kadar sürecek? Yeri dahi belirlenmeyen hastane Çankırı halkının hizmetine ne zaman sunulacak? Bu duruma sebep olan yetkililer halktan özür dileyecek mi? Çankırı halkının en önemli insani ihtiyacı olan sağlık hizmetini hak ettiği gibi almamasının vebalini kim ödeyecek?

 

Sonuç olarak yeni hastane yeri ben yaptım oldu zihniyetiyle belirlenmemeli.

 

Yeni Devlet Hastanemizin yerini belirledikten sonra müteahhit firmaya yer teslimi yapılmasından sonra inşaata başlanarak ilk kazmayı vuralım. Bu işi fazla kurcalayıp savsaklamayalım. Hep birlikte fikirlere saygı duyarak yeni hastanemizin yerini onaylayalım. Milletimizde halkımızda bunu hak ediyor. Bu işlerin takipçisi olan isimlere, tüm büyüklerimize teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.
Bu haber 4546 defa okunmuştur.

Etiketler :
MİSAFİR / 31-01-2018 18:59:00

ESENTEPE MAHALLESİNİN KAŞ KUŞ BAKIŞLI MERKEZE YAKIN ULAŞIM KOLAY ÇEVRE YOLUNUN GEÇMESİ ÖZELLİKLE ESNAF ARKADAŞLARIN GETİRİ OLAN İLERYE YÖNELİK BÜYÜME AÇISINDAN ESENTEPE MAH GÜZEL OLUR ..YİNEDE DEGERLENDİRİLMESİNİ İSTERİM.

öz çankırılı / 31-01-2018 08:53:00

ya yapraklı yolu ya ankra yolu yada deve yolu en iyisi deve yolu çünkü zemin sağlam ulaşımı kolay kırk evler hastanesine yakın her iki hastanede kullanıla bilir özellikle söylüyorum zemin sağlam şu hastaneyi sağlam bi yere yapılsın istiyorum .

Doğukan KARAATLI / 30-01-2018 16:01:00

Çankırıyı sıkıştığı coğrafyadan kurtarmanın tek yolu çankırının en yakın 4 km uzaktaki köyü merkez doğan tepe köyündeki 180 dönümlük araziye hastane yapmaktan geçer ufku açık şehirleşmeye en güzel alan doğantepe köyü diyorum devlet yetkileri Boş bir zamanda çıkıp çankırıyı seyredin doğantepeden

vatandaş / 27-01-2018 01:23:00

yer; ATEŞ okulu sayı: 500 yataklı, öneri:tüm askeriye ve marketler merkezden çıkmalı dışarıya. çoçuk doğum, göğüs, diyaliz ayrı olmalı. diş hastanesi de hastaneye entegre olmalı

Çankırılı / 27-01-2018 01:22:00

Çankırımız artık çok sıkıştı nefes alacak alan kalmadı şehri rahatlatmamız ve en az elli yıl ileriyi görmemiz lazım. Şehir ne tarafa doğru genişlemesi lazim ilk önce bunu düşünmeliyiz. Mesela oto sanayi bölgesini süleymanlı köyü tarafına taşıyıp sanayi bölgesine yeni hastane yapılsa şehir biraz nefes alır diye düsünüyorum.

Kavralı Yadigar / 26-01-2018 18:38:00

Bence şehrin gelişmesi için dogantepe köyü kenarında ki cankiriya kuş bakışı yapan düz yamaç en güzel yer şehir kabuğundan çıkar süper bir seçim olur bence

Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 26-01-2018 17:23:00

Çankırı Devlet hastanesi için takriben 500.000 metre karelik alan yapın o halde , Şehirler arası yola sıfır her türlü ulaşım imkanı var,!Belki de Çankırı mız ın 50 yıllık hastane sağlık alanındaki ihtiyaçlarının tamamını karşılamaya yeter de artar artı tıp fakültesi de kurulur, aynı zamanda Karatekin Üniversitemiz e de Tıp fakültesi içinde çok ideal bir alan… Yer ve mevki olarak, bitişik dört ayrı alan, anında tek bir parsele dönüşür! Takriben 500,000 metre kare? Yer ilimiz kırkevler mahallesi Sosyal konutların bulunduğu alan, (Riskli alan ilan edildi yıkılacak, sosyal konutlar) 1 Şu anda ki devlet hastanesinin bulunduğu alan ( Bu hastane binaları ister yıkılsın yeri kullanılsın, veya istenir se de yeni yapılacak hastanemizin ek binası gibi kullanılsın, 2. Askeriyenin-Askeri birliklerin şehrin büyümesini gelişmesini engelliyor şehir dışına çıkarılacak diyende siyasilerimiz belediye başkanımız ( Madem kaldıracak bu alan neden devlet hastanesi için tahsis edilmesin) 3 PTT müdürlüğümüzün depo olarak kullanılıp, daha sonra terk ettiği alan, Yer altı tünelleri üst geçitler kara vasıtaları için yayalar için yapılmaya uygun kot farlılıkları mevcut…( Deve yolumuzla bağlantı kurulmaya, ulaşım sağlamaya müsait, yeni yapılmakta olan cevre yoluyla, Yapraklı, tuzlu bağları, MKE kurumu ve civarında ki insanlarımızın hastaneye ulaşımı çok daha kolaylaştırmaya, müsait) Şehir trafiğini azaltma yolunda da ek fayda sağlar…

m k lu / 26-01-2018 16:43:00

kırk evlere hastane yaptılar karatekin hastanesini kazandırıyorlar. doktora gidiyosun 10 iğne yazıyo iğneyi vurdurmak için kırk evlere gitmek için dolmuşa bineceksin git gel 5 tl. karatekin 3 tl ye iğne yapıyo bu milleti karatekine muhtaç etmeyin yakın bi yer olsun mesela tiren garı gibi merkezde olsun

sağlıkçı / 26-01-2018 16:31:00

köy hizmetlerının yerine yapılması bence uygun olur. şu anki hastahanede ek bina olarak kullanılır. neden dersenız şu anki hastahanede 300 yataklı. yapılaak hastahanede 300 yataklı. yetmeyecek nasıl olsa en azından yakın olurlarsa ikiside kullanılır. saygılarımla sayın siyasetçiler. rant peşini bırakın.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI