Bugün...Yeni Yapılacak Çankırı Devlet Hastanesi Yeri İçin İmza Kampanyası Başlattılar
Tarih: 10-02-2018 01:27:38 Güncelleme: 10-02-2018 01:52:38 + -


Admin Çelik Zaten 81 il var, biz 75. sıradayız. Sondan yedinciyiz. O da güzel. Ankara'nın dibinde gelişemeyen tek iliz." diyerek üzüntüsünü dile getirdi.


Yeni Yapılacak Çankırı Devlet Hastanesi Yeri İçin İmza Kampanyası Başlattılar

Çelik Mücadelesinde Kararlı "Bu İş Hayır Bir İş, Onun İçin Anket Yapılsın, Halka Sorulsun"

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “Bir yıla yakın zamandır gezip, dolaşarak ciddi araştırmalar yaparak, bazı devlet arazilerini yerinde görüp, görsellemek şartı ile önem arz eden bazı devlet arazilerini şehrimize yeni yapılacak devlet hastanesi ne arsa olarak kazandırmak için kamuoyuna sunduk.

 

Sonuçta Milletvekilleri şura olsun, Siyasiler bura olsun, Belediye Başkanı şura olsun gibi fikirler ortaya atarak kesin bir yer belirlenmiş değildir. Fakat 2018 yılı yatırım programına alınan yeni hastanemiz için kamuoyundan çok fikirler, yorumlar geldi.

 

Ankara yolu güzergahına mı yapılsın, yoksa Yapraklı yolu güzergahı Ceza Evi mıntıkasına mı yapılsın gibi sorularda gündeme getirildi. Sonuçta herkes bir şeyler yazıp çizdi. Saygı duymak gerek.

 

www.haberci18.com “Yeni Hastane Yerini Buldu” başlıklı haberimiz bayağı ilgi gördü. Gördük ki bu günlerde de Çankırı Merkez Buğday Pazarı Mahallesi Muhtarı Ahmet Hüseyin Karsavuran ve İncili Çeşme Mahallesi Muhtarı Metin Zamkı’da şahsımızın uygun gördüğü (Yapraklı yolu güzergahı Ceza Evi mıntıkasına) yeni devlet hastanesi yerinin  MKE ve Cezaevi arasında bulunan boş alanın en uygun yer olduğunu söylediler. Bu gelişmelerden sonra yeni hastane yeri için imza kampanyası başlattılar.

 

Başlatılan İmza Kampanyası İle İlgili Açıklamaları Buyurun Hep Birlikte Okuyalım:

 

Çankırı Merkez Buğday Pazarı Mahallesi Muhtarı Ahmet Hüseyin Karsavuran ve İncili Çeşme Mahallesi Muhtarı Metin Zamkı yeni devlet hastanesi yerinin  MKE ve Cezaevi arasında bulunan boş alanın en uygun yer olduğunu söyledi. Muhtarlar internetten imza kampanyası da başlattı. Merkez ve merkeze bağlı köy muhtarları ve vatandaşlarla da görüşen muhtarlar 83 muhtarın ıslak imzasını alarak dosya hazırladı. Hazırlanan dosya Çankırı'daki siyasilere ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilecek.

 

Buğday Pazarı Mahallesi Muhtarı Ahmet Hüseyin Karsavuran, “MKE ve Cezaevi arasında bulunan alana yapılırsa hastane, burasının bir tarafı yapılacak olan çevre yoluna bakıyor, bir tarafı Çankırı merkeze. Ayrıca zemini de sağlam,  yerleşim alanı da uygun. Burası kurak arazi yeşili yok etmeyeceğiz. Verimli arazileri yok etmek yerine böyle ölü bölgeyi değerlendirmek lazım. Günü kurtarmak yerine gelecek nesle de çok iyi hitap edecek bir hastane yapılması gerekiyor. Vatandaşların büyük bir kesmi yeni hastanenin MKE ile Cezaevi arasına yapılmasını istiyor.” dedi.

 

Karsavuran, “İnternet üzerinden başlattığımız imza kampanyasında kısa sürede 1000’e yakın e-imza oldu. İnternet de korkudan ‘ismim gözükür’ diye de paylaşmayanlar da var. Ama gerekirse ev ev dolaşıp ıslak imza da alırız. ” dedi.

 

"Mahalle muhtarları olarak mahallemizi, halkımızı temsil ediyoruz." diyen İncili Çeşme Mahalle Muhtarı Metin Zamkı, "Halkın görüşlerini, düşüncelerini sunuyoruz. Halkın gözü kulağıyız. Hastane konusunda halkımızın nabzını ölçmek için merkez, ilçe ve bazı köyleri ziyaret ettik.  Duygu düşüncelerini taleplerini aldık. Vatandaşlarımız hastanenin cezaevi yanında bulunan arazinin olmasının uygun olacağını düşünüyor. Şuan 83 muhtar da buna ıslak imza ile destek veriyor. Dosyamızı hazırladık büyüklerimize sunduk." dedi.

 

Muhtar Zamkı, "Büyüklerimizle görüştüğümüzde şurası olmaz burası olmaz diyorlar. Ama yer olarak neresi olacak bilmiyorlar. Bölge olarak şurası olmaz bu bölge olur deniliyor. Ama bizim sunduğumuz yer MKE ile Cezaevi arasında yaklaşık 800 dönüme yakın hazine arazisi. Burayı belediye TOKİ'ye tahsis etmiş. Yan tarafında da 2 bin dönüm ek hazine arazisi var. Bunları çok büyük alanlar. Sadece hastane olarak düşünmemek lazım. İlerde hastane bölümleri artabilir. Yeşil alanı, otopark sorunu olmamalı.  Çankırı'nın en büyük sorunu zaten park sorunu. Hastane başka yere yapıldığı zaman aynı sorunlar yine yaşanabilir. Ama bizim tespit ettiğimiz alanda böyle sorunlar olmaz. İlerde tıp fakültesi de belki açılabilir. Başka illerde 1000 yataklı 800 yataklı hastane projeleri yapılıyor. Neden Çankırı'da 300 yatak için yer aransın. Yerimiz mevcut.  Büyüklerimiz halkın taleplerini önce tutacağız diyorlar. Halkımızın taleplerini iletiyoruz. Adliye, Emniyet Valilik binaları yapıldı. Allah razı olsun yapanlardan ama bir gün halka sormadılar buraya yapılıyor diye. Bugün hastane  için 'halkımıza soracağız, onlar ne derse o olacak' diyorlar ama bir kişi de gelip vatandaşa sormuyor ki. Birisi buraya diğeri şuraya yapılacak diyor ama kimse bilmiyor nere olacağını." dedi.

 

Muhtar Zamkı son olarak şunları söyledi: "83 muhtar merkez, merkez ilçe ve bazı köyler bizim tespit ettiğimiz yere yapılmasını istiyor. Biz muhtarlar olarak halkımızın taleplerini iletiyoruz. Muhtar olarak zaten bizim bir çıkarımız yok." şeklinde konuştu.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası admini olarak “Tek ricamız halkımdan, kamuoyundan da özür dileyerek felaket tellallığı veya şov yaptığımızı, kimse aklının uçundan dahi geçirmeye kalkmasın. Sonuçta Çankırı ve Çankırı insanının en az 70-80 yılı aşkın gibi süre ihtiyacını karşılayabilecek dev bir hastane kazandırmak için çaba harcayıp duruyoruz. Halka sorulsun, tüm insanların fikri alınsın istiyoruz.

 

Admin Çelik “Türkiye Cumhuriyetinin Bir Bireyi Olmaktan, Türk Olmaktan, Milliyetçi ve Çankırılı Olmaktan Hep Onur ve Gurur Duyuyorum.” 

 

Çankırı Her İşte Oyalatılıyor, Aldatılıyor!

 

Kimse Kusura Bakmasında Çankırı Önce Seçmesini, Seçilmesini İyi Bilecek!

 

Çankırı'da yeni hastane Yapraklı yoluna mı yapılsın, Ankara Yoluna mı yapılsın la uğraşırken Adalet Ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Yerli otomobile takılacak şarj ünitelerinin Erzurum'da üretileceğini açıkladı. Çankırılılar olarak bu gün ki açıklama ile bir kez daha üzüldük. Çankırı'da Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman’ın konuya "ben olmayacak duaya amin demem" şeklindeki olumsuz yaklaşımı oldukça tepki çekmişti. Alın buyurum işte Çankırı adına gelinilen son nokta.

 

Gelelim Yeni Hastane Yerine!

 

Bilindiği üzere çok da eski olmayan hatta yeni diyebileceğimiz hastanemiz İlimize yeterli gelmemekte, üstelik fiziki yapısı zemini yüzünden tehlike arz etmektedir. Hastanenin arka kısmında kaymaların olduğu, ön taraflarında zemin oturmalarının gözlendiği Çankırı kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu nedenle yatırım planına alınarak bizleri mutlu eden yeni hastanenin öncelikle zemin olarak iyi etüt edilmiş bir bölgeye yapılması en büyük dileğimizdir.  Çankırı’mıza hizmet eden sivil toplum örgütü yönetici ve üyelerinin de konu hakkında görüş ve düşüncelerini beyan etmelerini bekliyor, şehrimiz için en doğru kararın gerekirse referandum yapılarak alınmasını arzu ediyorum.  

 

Çelik “Ankara yolunda sağlam bir zemin olmadığını çok iyi biliyorsunuz, biliyoruz diye herkesimi uyardı”

 

Çevre yolu geçmesi şart!

 

Ankara yolu üzeri iki çay birleşimidir, Çankırı’nın alt kısımlarıdır, suyu kirli ve bataklık, kamışlık var, koku yapabilir, yazın sinek çoğunlukludur, tepelerden başka düz alanı yoktur, Yapraklı yolu Çankırı üstü ve çevre yolu oradan geçecek, düz alanı ve temiz havası vardır, orman alana yakındır, kirli havası olmaz, kokulu bataklığa hastane olmaz.

 

Yeter Artık Ankara’nın Çankaya sı Olarak Tanınmaktan Bıktık…

 

Çankırı Vilayettir, Plakamız 18’dir.

 

Yeni yapılacak hastane hem şehre yakın olmalı, hem zemini, hem de alanı müsait geniş bir arazi olmalı. Zaten 81 il var, biz 75. sıradayız. Sondan yedinciyiz. O da güzel. Ankara'nın dibinde gelişemeyen tek iliz. Yaranlar, şehitler diyarımızın tüm insanlarına sesleniyorum Çankırı’da her işimiz yanlış ve hatalı. Allah rızası için yalvarıyorum ne olur bu hastane konusunda bari hata ve yanlış yapmayalım. Herkes fikrini söylesin. Son söz de halktan bitsin. Saygılarımla. M.Ç

 

 

 

 

Buyurun sevgili hemşehrilerim size bir kaç kare fotograf. Bu mıntıkaya Yeni Hastanenin yapılması için çaba harcıyanlar var. Allah islah etsin. Ne akla hizmet ediyorlarsa anlaşılmış değiller. Bu fotograflarda kapak olsun. Ve burada canlı canlı büyükbaş, küçükbaş hayvanlar 2017 yılı afatında telef olmuştular. Mandıra sahipleri kepçelerle kurtarılmıştılar.   
Bu haber 6445 defa okunmuştur.

Etiketler :
Dostça / 15-02-2018 16:28:00

Mahalle ve merkez köylerin muhtarları imzalamış ki vatandaşın talebi o yönde. Buyurun vatandaşa sorun. Tercihe saygılıyız. Reis in dediği gibi dünya beşten büyüktür. Çankırı da Filiz den büyüktür. Diğer siyasilerde bunu bilir ona göre davranır herhalde.

Şahin Er / 15-02-2018 16:21:00

Ankara yolu diye zorlayan arkadaşlar Çankırı 1.5 milyon olursa 10 km uzağa hastane yapılır o zaman. Hasta insanları 10 km uzağa sürüklemek hangi vicdana sığar. Valilik, emniyet, adliyenin yapıldığı yer çok mu iyi. İnsanları her gün oto stop çekerken biz alıyoruz adliyeden. Valilik emniyet açıldığı zaman rezilliği siz düşünün. 20 milyonluk İstanbul da bile Valilik merkezde Ankara da nerde bilen varmı. Cezaevinin orası 2.5 km, bölge trafiğin orası 10 km. Yıkın stadı yapın o zaman. Bende Eldivan tarafının insanıyım ama vicdan var kardeşim en yakın yer en uygun yerdir. Hasta ya eziyet etmeyin yazık.

HAKKI YALÇIN / 14-02-2018 14:57:00

KESİNLİKLE ESENTEPE YADA DOĞANTEPE KÖYÜ TARAFINDAKİ BOŞ HAZİNE ARAZİLERİ ÜZERİ DEĞERLENDİRİLMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM BAŞKA TÜRLÜ ÇANKIRI BU DERENİN İÇİNDEN KURTULMAZ TUZ FABRİKASININ KARŞISINDA 301 DÖNÜM HAZİNE VARMIŞ ÇEVRE YOLUNA SIFIR MESAFEDE

/ 14-02-2018 13:54:00

Adliye orda, valik, emniyet oraya gidecek, organize orda, sanayi orda, 112 Ankara'ya yakın yol sıkıntısı yok. Yapraklı yolu birkere ceza evini orda ki yolu düzetin. Yol yapıldı yani yolda viraj dönemeç oldugu nerede görülmüş? imkan varken toki kaç daire sattı? bu zorlamanın anlamı ne biiraz ileri düşünün. 2 miletvekili, bir vali var, belediye başkanı var halka sormak gerekiyorsa görevlendiriler birini halkı gezer tek seçim zamanı gezmek gerekli .Saygılar.

Osman duran / 13-02-2018 16:09:00

Gelişmekte olan şehirlerin hepsinde fabrikalar Üniversite, hastane gibi yerler şehrin girişine veya çıkışına zemin diyorsunuz bahsttiginiz yerde çayın kenarı şehri ölü noktaya hapsetmeyin. Ankara'ya sevk yapılan bir hastanın kaybedicegi zamanı hesaplayın insan hayatı her şeyden degerlidir.

Cengiz / 13-02-2018 10:09:00

Çankırıyı içeriye hapsetmeyin. hastane için uygun olan yerler Ankara yolu ateş okulu civarı Sanayinin olduğu yer. Bölge trafiğin olduğu bölge neden derseniz uydu kent yapımı ve Tüney bölgesindeki fabrikalar. yapraklı yolu istikametinde Ünüversite var gelişiyor Kastomonu yolu istikametinde hastane var gelişiyor Çankırının dahda gelişmesi için uygun olan yerle buralardır .

Faruk / 13-02-2018 09:35:00

Merkez ve köylerin muhtarları hemen hemen hepsi imzalamış. Buda % 80-90 vatandaş bu bölgeyi istiyor demektir. Yanlış tesbit de değil yakın ve son derece uygun geniş ve de daha sonrası için müsait bir alan. Şimdiki siyasiler ve daha sonrası için hesap yapan siyasiler halkın talebi önce gelir bunu unutmamak lazım.

MİSAFİR / 12-02-2018 22:26:00

sevgili çankırılı hemşerilerim gerçekten herkez güzel yorum yapmış herkeze görüşleri için teşekkürler..şunu bilmenizi isterim yeni hastane yeri krıteri olarak nasıl bilirmisiniz bakanlıgın krıteri ...öncelikle HAZİNE arazisi olacak olmazssa olmazı diyelimki yapraklı yolunda hazıne var yola ulaşabilelmek için yine tapulu yere milyonlar ödenecek bunu için devlet kesinlikle hazine dışında ve yola ulaşıma para ödemez. bunun için bakanlık krıteine en uygun yer ESENTEPE MAHALLESİNİN KAŞ YAKLAŞIK 150 DÖNÜM hastane için 70 dönüm yeterlidir. tabiki Çankırının büyükleri, abilerimiz en iyisini bilir.

Arif / 12-02-2018 11:33:00

Memlekete son bir iyiliğim olsun :) Zaten kamunun olan yüzme havuzu, şehir stadı ve kapalı spor salonu kompleksi şehir dışına taşınmalı (üzerinde devlet kurumları olduğu için kamunun dedim, bu bilgi doğrulamaya muhtaç olabilir) ve mevcut yere AVM misali zemine 2 kat kapalı otopark ve üzerine kat sayısı az ama geniş ve çatısında da en az 2 helikopter pisti bulunan 500 yataklı bir hastane planlaması yapılması memleketime ikinci bir hastane ihtiyacını uzun süre gereksiz kılacaktır. Hem yeni ve pırıl pırıl bir spor kompleksimiz olacak hem de şehrin merkezinde ve herkesin ulaşmasının kolay olacağı, 2500 araçlık kapalı otoparkı olan ana yol kenarı bir hastanemiz olacak. Tüm iyi ve güzel insanların işi gücü rast gelsin. Kazançları bol, geçimleri huzurlu ve sağlıkları yerinde olsun.

hasan hüseyin / 12-02-2018 10:02:00

Hastane yapılacaksa şimdiki bölge trafik kaldırılsın işte size dünyalar kadar arazi

çankırılı m / 12-02-2018 08:37:00

kesinlikle eskihastanenin yeri olmalı hem zemin sağlam hemde rant dedikodularının önünü almak için birde hastane nereye yapılırsa şehir o tarafakayar diye bir şey ben düşünmüyorum çünkü eski hastane yıllardır aksudayken aksuda hiçbir gelişme olmadı aksine hastane taşındıktan sonra daha çok gelişdi eski hastanenin zemini sağlam ulaşımı kolay oraya yapılsınbenim görüşüm bu .

Engin ŞAHİN / 10-02-2018 14:58:00

Hastane yeri konusundaki tüm yazıları okumaya çalışıyorum. Meslek olarak uzak olmadığım bir konu olmasına rağmen çok fazla şehrimi ziyaret edemediğimden dolayı bilmişlik yapmak istemem. Konu ile alakalı paylaşmak istediğim şudur; Eski hastane yeri sadece hastanenin eski sınırları olarak planlanmaz ve yüksek okul, lojmanlar arazileri de eklenirse gayet yeterli bir alandır. Şehirden ne çok uzak, ne de şehrin kalabalığına çok yakındır. En büyük problem otopark alanı olacaktır. Günümüz inşaat teknolojisiyle çok rahat aşılacak bir sorundur. Eski hastane arazisine yapılacak bir hastane kesinlikle rant muhabbetlerinin de açılmasını engelleyecektir. Memleketimiz için hayırlı olmasını dilerim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI