Bugun...Yeni Yılda ‘’Ağaç Kesme Fidan Dik’’
Tarih: 29-12-2017 22:11:05 Güncelleme: 29-12-2017 22:40:05 + -


Çankırı’da, ’Ağaç Kesme Fidan Dik’ kampanyası kapsamında vatandaşlara fidan dağıtıldı.


Yeni Yılda ‘’Ağaç Kesme  Fidan Dik’’

Çankırı’da yılbaşı öncesi "Ağaç kesme, fidan dik" kampanyası kapsamında 5 bin adet sedir ve Karaçam fidanı dağıtıldı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prf. Dr. Veysel  Eroğlu’nun yeni yılda ”Ağaç Kesme Fidan Dik” sloganı ile başlattığı fidan dağıtım kampanyası dahilinde 29 Aralık 2017 Cuma (bugün) Çankırı Orman Fidanlık Müdürlüğünce Yunus AVM önünde fidan dağıtımı yapıldı. Fidan dağıtımı vatandaşlarımızın yoğun talepleri  karşısında bir anda tükendi.

 

Fidan Dağıtımına Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösterdi

 

Dağıtımı yapan Çankırı Orman Fidanlık Müdürlüğü personelleri yeni yılda ”Ağaç Kesme Fidan Dik” kampanyasına gösterdiği yoğun ilgi  ve duyarlılıktan dolayı Çankırı halkına teşekkür etti.

 

Aldıkları fidanlarla bahçesini daha güzel bir yer haline getireceğini ifade eden vatandaşlar, "Yapılan kampanya oldukça güzel. Keşke sürekli böyle çalışmalar yapılsa, bizler de burada dağıtılan ağaçlar sayesinde çevremizi daha yeşil, daha güzel bir yer haline getirsek. Yapılan fidan dağıtım programında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrada aynı şekilde çalışmalar yapılır. Yeni yıla ağaç keserek değil, ağaç ekerek girelim" dedi.

 

Proje kapsamında 5 bin adet sedir ve karaçam fidanlarının ücretsiz dağıtıldığını belirten Orman Fidanlık Müdürlüğü personelleri, "Bakanlığımızın 81 ilde yapmış olduğu Sedir ve Karaçam fidan dağıtımı kapsamında, ilimizde 5 bin adet fidan dağıtımı yaptık. İstiyoruz ki, vatandaşlarımız ağaç dikme konusunda duyarlı olsunlar" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2038 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI