Bugün...Yeniçağaspor 0 1074 Çankırıspor 0
Tarih: 07-02-2018 18:53:16 Güncelleme: 07-02-2018 19:05:16 + -


07.02.2018 Çarşamba günü Bolu Yeniçağaspor takımı ile erteleme maçında Yeniçağa ilçe stadyumunda karşı karşıya geldik. Saldırılara ve hakem oyunlarına maruz kaldık.


Yeniçağaspor 0 1074 Çankırıspor 0

Erteleme Maçında Tüm Haksızlıklar Temsilcimiz 1074 Çankırıspor'a Yapıldı

 

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Ligi 6. Grup erteleme müsabakasında 1074 Çankırıspor ile Yeniçağaspor 0-0 berabere kaldılar.

 

Şehrimizin temsilcisi 1074 Çankırıspor takımımıza ve yöneticilere saldırılar.

 

07.02.2018 Çarşamba günü Bolu Yeniçağaspor takımı ile erteleme maçında Yeniçağa ilçe stadyumunda karşı karşıya geldik.

 

Emirhan ve Umut Kırmızı Kartla Oyun dışına İtildiler

 

30. dakikadan itibaren eksik oynadık, 2 futbolcumuz kırmızı kart gördü, 1074 Çankırıspor maçı 9 kişi tamamladı.

 

Kardeşim sahipsiz bir takım ancak bu kadar olur. İşte sahipsiz olursak olacağı budur. Bizlerin bu maçları alacağımızı bildiklerinden dolayı başkanı, taraftarı, futbolcusu ve herkes her türlü pisliği yaparak takımı gerdiler. Sonuç ortada. Ne demek ya sahaya bıçak mı girer? Evet, bu gün Bolu Yeniçağa stadına kesici, delici, yaralayıcı bıçak girdi.

 

www.haberci18.com İnternet Medya admini olarak Çankırı’mızdan bir örnek verecek olursam “Hiç unutmam Çankırı’da maça içeri girmeden inanın taraftarların üzerinden çıkan çakmakları dahi kabul etmezlerdi.

 

Olacak Şey Değil!

 

Bolu Yeniçağda bıçaklı saldırıya uğruyoruz, bu nasıl anlayış, nasıl futbol maçı aklım ermiş değil. Futbolu seven ve samimi olan herkes bunu iyi bilmeli. Önce Çankırı’ya futbolu, yani sporu seven Belediye Başkanı, Vali, Sanayici-İş damları getirmeliyiz. Sporu seven Vali olmalı, Milletvekilleri, Siyasi Parti Başkanları, Müteahhitler şehri temsil eden futbol takımına sahip çıkmalı. Sivil Toplum örgütleri sporu sevmeli, yoksa takımın olması veya olmaması fark etmez.

 

Kardeşim Çankırı Türkiye’nin vilayeti değil mi? Kim ki Çankırı’yla uğraşıyorsa, Çankırı’nın iyi yerlere gelmesini istemiyorsa, kuyusunu kazıyorsa Allah da onun kuyusunu kazsın ve acıların en büyüğünü versin.

 

Bir ilin en güzel reklamını ilin takımı yapar ve bundan herkes kazançlı çıkar. Esnafından, çaycısına kadar herkes kazanır. Ama maalesef. Kabullenilmişlik ve kör biatçılık memleket'e hiç birey kazandırmaz, kimsede taşın altına elini sokmaz neden? Çünkü kabullenmiş memleket sahipsiz kalmayı, itilip kakılmaya mahkûm edilmiş.

 

Maç başladıktan sonra bütün futbolcularımıza küfürler edebilen Bolu Yeniçağa sporlu taraftarlara bir şeyler yapılmıyorsa lanet olsun böyle idareye. Yan hakem faul yok diyor, orta hakem faul veriyor, olmadı itiraz ettiniz diye 2.sarı kartı veriyor. 47 dakikada gol attık faul diye saymadılar hakemler. 10 kişiyle üstün oynadık 82. dakika da Emirhan da kırmızı gördü 9 kişi kaldık. Maç 0-0 bitti.

 

Yeniçağaspor’da kadro dışı kalan topçular bile 1074 Çankırıspor’a saldırmışlar. 1074 Çankırısporlu Mustafa Durmuş’un elinin bir parmağına 9 dikiş atmışlar. Emrah’a da bıçak çekmişler. 1074 Çankırısporlu kardeşlerimiz maddi, manevi davacı olmuşlar bunlar iddia edilen bilgiler işte.

 

-Ustadım İrfan Ağabeyimin Yaptığı Yorumlara Katılmamak Mümkün Değil-

 

Geçtiğimiz Pazar günü güvenlik tedbirinin Çankırı taraftarına göz açtırmadığı ortamda, koruma altındaki Türk Metal Kırıkkalespor ‘un bir avuç taraftarının küfüre varan hakaretlerine hedef olan Çankırı’nın gururu adeta ayaklar altına alındı. 

 

Şeref tribünü mü dersiniz, protokol tribünü mü dersiniz? Bir grup Kırıkkale yönetici olduğu iddia edilen, kim oldukları bilinmeyen kendini bilmezler tribünü esir aldı. Kendimizi deplasmanda zannettik. Parmağını göstererek tehditler savuran bu tribün magandasını tribün dışına almak varken, anlamadı haddini bildirmek varken, özür diler gibi alttan almanın, sırtını sıvazlamanın, göz yummanın manasını anlamak mümkün değil.

 

Benden bu kadar. Fakat benim gibi düşünenler varsa tepkisini koysun görelim.

 

1074 Çankırıspor 11'i

Bu kare fotografta Çankırılı hemşehrimiz Yüksel Teke kardeşimiz hariç görünenlerin hepsi Türk Metal Kırıkkalespor yönetici, idareci ve taraftarı şeref trübününde...

 
Bu haber 2355 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI