Bugün...Yuh Artık Şehir Merkezinin Göbeğine Çöpler Böyle Atılıyor (Özel Haber)
Tarih: 26-07-2018 21:59:38 Güncelleme: 26-07-2018 22:20:38 + -


İnsanların birbirlerine maalesef saygısı yok. Bu yüzden bu durumdayız. Ben işimi göreyim diğeri ne halt yerse yesin mantık bu Çankırı’da.


Yuh Artık Şehir Merkezinin Göbeğine Çöpler Böyle Atılıyor (Özel Haber)

Yuh Artık 

 

Çankırı; Yıllarca kandırılmış ve Çankırı için çalıştığını zannedenlere karşı sabır ve sebatla inanmayı tercih etme yeri değildir.

 

Çankırı; Ankara’nın kıyıda köşede kalmış, kenara itilmiş ötelenmiş ve ötekileştirilmiş bir ilçeside değildir.

 

Çankırı; İstanbul’un arka bahçesi gecekondu semtinde varoşlar mahallesi de değildir.

 

Merkez Necip Fazıl Kısa Kürek Sokak, Vali konağı kaldırımları üzerinde yeterince çöp konteyneri bulunmaması nedeniyle vatandaşların, esnafların yol kenarına attıkları çöpler nedeniyle caddede gezinti yapan yerli ve yabancı vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

 

İnsanların birbirlerine maalesef saygısı yok. Bu yüzden bu durumdayız. Ben işimi göreyim diğeri ne halt yerse yesin mantık bu Çankırı’da.

 

Şehirde görsellik yerine görüntü kirliliği oluşturuluyor.

 

Yetkililerinin ilgisizliğinden dolayı çöplüğe dönen Valilik Konağı kaldırımı vatandaşların da tepkisine neden oluyor.

 

“Çevre kirliliğinden başka bir şey değil”

 

Objektiflerimize yansıyan görüntülerde vatandaşların haklı olduğu, bizlerinde çirkin görüntülere duyarsız kalmamamız gerektiği yine gün yüzüne çıktı.

 

Cadde ve sokaklarımız kirli bir görüntüye bürünmüş durumda.

 

Şehrin Göbeğinde Çöp Yığını!

 

Rezaletten Başka Bir Şey Değil

 

Allah’ım Sen Bize Sabır Ver

 

Özellikle cadde üzerinde çöp konteyneri bulamayan vatandaşlar, çöplerini gördükleri elektrik panolarının ya da ağaçların dibine veya sağa sola rast gele atıyor. Hem çevre kirliliği hem de pis koku yapan çöpler, çöp arabalarının toplama zamanına kadar mideler bulanıyor.

 

Manzarayı Gören Duyarlı İnsanlar Buraya Çöp Konteyneri Konulmasını İstiyor

 

İşyerlerinin önünde çöp biriken vatandaşlar, çözümü biriken çöpleri kendi imkânlarıyla en yakın köşelere taşımakta buluyor. Cadde ve sokaklarda gezinti yapan yerli ve yabancı tatilciler, işyerlerinin, kaldırımların önünde biriken çöpler nedeniyle zor anlar yaşadıklarını belirterek; ilgili belediyenin sokak boyunca ihtiyaç duyulan bölgelere çöp konteyneri koymasını isteyerek yine bizim yakamıza sarılarak çözüm bulunmasını talep ettiler.

 

Usulsüz konan çöplere tepki gösteren vatandaşlar, “Burası şehrin önemli bir noktası. Hemde yaz ayaları en önemli cadde leş kokuyor. Bilemeyiz ama bu çöpler saatinde mi konuyor, yoksa zamana uyulmayarak mı konuyor orası araştırılır. Koskoca Belediye buraya bir taşımalık koyamıyor mu acaba?

 

Çevre kirliliğinden başka bir şey değil. Artık şehir olduk, böyle ufak ama önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Yetkililer burayı nasıl ve ne zaman değerlendirir biz bir hatırlatalım istedik.

 

Ama şu görüntüsüyle Çankırı adeta "büyük köy” diyerek yetkililere seslenip bir an evvel işlerini yapmalarını istedik.

 

“Cadde resmen çöplüğüne dönmüş vaziyette”

 

Nerede Bu Sağlık İl Müdürü, Nerede Belediye Zabıta Müdürü? Allah Rızası İçin Koltuğunuzdan Kalkın, Veya Evinizden Dışarı Çıkında Birde Siz Görün Bu Manzaraları. Bakalım İçiniz Rahat Olacak mı Acaba?

 

Çevre ve insan sağlığının tehdit edildiğini belirten cadde de dolaşan sakinler ise, “Cadde resmen çöplüğüne dönmüş vaziyette. Market ve duyarsız kişilerin döktüğü çöpler ise, etrafa kötü koku yaymakla birlikte sağlığımızı da tehdit ediyor. Cadde sakinleri olarak gerekli uyarıları yapıyoruz ama sonuç değişmiyor. Belediyenin çöp toplama saatleri nedir bilmiyoruz ama konuya duyarsız kalmayız. Bu rezalet nereye kadar devam edecek. Çocuklarımızın ve bizim sağlığımız söz konusu.” Bu fotograflara bakarak utanırmısınız bilmiyorum ama; Gerisini siz düşünün sayın yöneticiler.

 

 

 

 
Bu haber 6823 defa okunmuştur.

Etiketler :
Saffet Emin / 27-07-2018 10:06:00

youtube sitesini açın "Airbus A330'un Suudi Arabistan'daki İlk Uçuşu ve Uçağın Hali" yazıp videoyu izleyin. kerdeşim temizlik imandandır. İmanı olmayan memleketi de işte öyle B*k götürür. Sorsan hepimiz müslümanız. Adam camiden çıkıyor iki adım atıyor garç gurç hönkürüp yere balgam tükürüyor. Yemyeşil. bu mu kardeşim senin müslümanlığın vatan severliğin, hadi ordan pabucumun kenarı. Önce adam olmak, eğitimli olmak gerekir, temiz olmak için. Sorsan o yere tüküren hacıya 4 kere umreye gitmiştir ama; yolun göbeğine sümkürür. iman iman iman. yok gerisi boş..

seyit / 27-07-2018 09:39:00

Aslen Çankırilıyim doğma büyüme. İstanbul çok memleketler gezdim özellikle dogu illeri ama hep Çankırılı demekten utandim. Nerelisiniz sorusuna Ankaralıyım yanıtını verdim. Çünki niye Çankırı Ankara'nın dibinde olmasına rağmen gelişmemiş, büyümemiş. Dogu illerinin İlçeleri bile Çankiri merkez gibi. Bizim.memleketin siyasetcileri ne yapmaya meclise gidiyorlar? Kuklamı onlar orada bi yatırımlık yer yok Çerkeş'i öve öve bitiremiyorlar neyi var Çerkeş'in? Siz bi doguya gidin begenmediginiz dogu illerine o zaman bana hak vereceksiniz. Birde insanlarımızda hasetcilik, kıskançcılık diz boyu, hemşehricilik yok yabancı gibiler böyle Çankırı, böyle Çankırılılık olmaz.

vatandaş / 27-07-2018 08:51:00

Sorsak hepside vatan sever evleri tertemiz insanlardır neden sokağa yada parklara giderken bu manzaralar ile karşılaşıyoruz sorun nerede acaba aslında geri dönüşüm için ilimizde bir uygulama olmalı ücretli kişi almayanda veya başka bir ülkedeki gibi pet şişeyi kağıdı vb. atıkları koyunca karşılığında küçük bir ücret alacak o zaman bu sorun ortadan kalkmış olur. tahminen.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI