1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı

Ayaz, "Üretmenin, çalışmanın, emeğin takdir edildiği bu günde, ülkemiz için emek sarf eden tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum." dedi.

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı
01 Mayıs 2021 - 11:07 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 - 11:36
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Vali Ayaz, yazılı olarak yayınladığı kutlama mesajı şu şekilde;

“Güçlü Türkiye” yolunda, emekleri ve alın terleriyle büyük öneme sahip işçi ve emekçi kardeşlerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyorum.

Kadim bir medeniyetin mensupları olarak bizler, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, insana değer veren bir kültüre sahibiz. Ayrıca devlet ile bireyler arasında asıl olanın önce insan olduğunu vurgulayan “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” anlayışını hayatımızın her alanında benimsiyor ve insan emeğine büyük değer veriyoruz.

Ülkemizin en değerli sermayesi beşeri sermayedir. Çağın getirdiği yenilikler ve gelişmeler beşeri sermayenin ve dolayısıyla emeğin nitelikli hale gelmesi yönünde bir dönüşümü gerekli kılmaktadır. Büyük ve güçlü Türkiye idealimize emeğiyle katkı sağlayan, hayatımızı kolaylaştıran ve toplum hayatında önemli bir yere sahip olan emekçi kardeşlerimiz emeğin ve üretimin isimsiz kahramanlarıdır. Bu anlamlı günde olduğu gibi her zaman emekçilerimizin yanlarında bulunmaya ve onların destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı yasadığımız şu zorlu günler, tüm toplum kesimlerini etkilediği gibi çalışanlarımızı da derinden etkilemiştir. Devletimiz, salgından olumsuz etkilenen emekçileri korumaya yönelik tedbir ve destekleri almak için tüm imkânlarını seferber etmiştir.  İnşallah bu zorlu günleri birlik, dayanışma ve sabır içerisinde hep birlikte aşacağız.

Üretmenin, çalışmanın, emeğin takdir edildiği bu günde, ülkemiz için emek sarf eden tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tekrar kutluyor, bu anlamlı günün çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve çözüm yollarına ışık tutulmasına vesile olmasını temenni ediyorum.


Abdullah Ayaz=>Çankırı ValisiBaşkan Esen 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Kutladı


Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Mesajında barış ve huzur dolu,  yaşam standartı yüksek günlere ulaşmayı temenni eden Başkan Esen, “Çankırı’yı güzelleştirmek için birlikte emek harcadığımız tüm işçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum.” dedi. Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Memleketimizden başlayarak ülkemizin geleceğine alın teri ile katkı sağlayan işçi kardeşlerimiz ile üreten, ekonomik ve yüzü her daim ileriye dönük bir Çankırı hedefinde omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Vicdan, milli birlik ve şuur ile çalışıp, çalıştığı yeri evi gibi gören her çalışanımız, ailemizin bir parçasıdır. Emeğiniz için teşekkür ediyor, birlik ve beraberliğimizin “Üreten Çankırı” yolunda daim olmasını diliyorum.” dedi.


İsmail Hakkı Esen=> Çankırı Belediye Başkanı


 
Bu haber 383 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum