KOSGEB'e Rekor Başvuru

Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur konuyla ilgili yaptığı açıklamada bulundu.

KOSGEB'e Rekor Başvuru
20 Kasım 2020 - 10:12 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 17:09
Başvuru

KOSGEB’in imalat sanayiye yönelik uygulamaya koyduğu Kobi-Gel KOBİ gelişim destek programına ilimizden geçen seneye göre rekor başvuru oldu.

Başvuruların değerlendirme süreci 30 Kasım’da sona erecek.


Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
“2019 yılında yine imalat sanayiinde dijitalleşme temalı programa ilimizden başvuran işletme sayısının bu sene 3 katına yakın işletme başvurmuştur.
Bu sene aynı konuda çağrıya çıkılan ve işletme başına destek üst limiti 1 milyon TL olan Kobi-Gel KOBİ gelişim destek programına başvuran işletme sayısı ilimizde geçen seneye göre yüzde iki yüz artmıştır dedi.

Başvuru süresi başladığı tarihten bittiği tarihe kadar işletmelerimizle iletişimde olduk ve ilimizden en çok sayıda işletmenin bu destekten faydalanması için çalışmalar yaptık. Covit 19 nedeniyle Kobilerimizle bilgilendirme toplantıları yapamadık fakat çok sayıda firmamıza gerek telefonda gerekse de bire bir görüşerek destek hakkında bilgilendirme yaptık. İlimizde bulunan bütün organize sanayi bölgesi müdürleri, esnaf odaları, ticaret ve sanayi odaları gibi paydaşlarımızı ziyaret ederek desteğimizi anlattık.


Kobi-gel Kobi gelişim destek programında işletmelerimizin başvurularının uygun bulunması durumunda makine teçhizat, yazılım, personel ve hizmet giderleri desteklenmektedir ve destek oranı yüzde 60’tır. İlimizden böyle bir katılım olmasını büyük bir memnuniyet ve sevinçle karşılıyoruz.

KOSGEB olarak Kobilerimizin yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.


Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur
Bu haber 6698 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum