1074 Çankırıspor Top Başı Yaptı

9 Ekim Cumartesi günü saat 11:00 de Ilgaz Otel’de Kulüp Başkanı, teknik heyet ve futbolcuların katılımıyla kahvaltı programı ve basın toplantısı düzenlendi.

1074 Çankırıspor Top Başı Yaptı
09 Ekim 2021 - 19:34 - Güncelleme: 10 Ekim 2021 - 07:56
Top Başı

Çankırı Temsilcisi 1074 Çankırıspor Ilgaz Yıldıztepe’de bulunan Ilgaz Otelde Kampa girdi.


08 Ekim 2021 Cuma günü sezonu açan 1074 Çankırıspor futbol takımı Ilgaz Kadınçayırın’da bulunan Ilgaz Otel’de kampa girdi.

09 Ekim Cumartesi günü saat 11:00 de Ilgaz Otel’de Kulüp Başkanı, teknik heyet ve futbolcuların katılımıyla kahvaltı programı ve basın toplantısı düzenlendi.

1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Barbaros Özdemir, ”Yeni sezona Bismillah dediğimiz yerdeyiz. Çalışmalara başlamak için 2 aydır büyük çaba sarf ettik. Her kulüpte olduğu gibi bizde de bir takım sıkıntılar sorunlar oldu ama yavaş yavaş hepsini aşıyoruz. Biz buraya girdiğimiz gün şansımız yaver gitti kapılar yavaş yaş açılıyor. Bize Ilgaz’da oteli açan Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can abimizden Allah razı olsun. Bu sen Erol hocamız bizimle olacak. Bu sezon genç ve dinamik kadro ile sahalardayız. Çankırı’nın adının geçtiği her konu iddialıdır.” dedi.

Takımın bu sene ki teknik direktörü Erol Çağın, 44 senedir Darıca’da oturduğunu uzun yıllar futbol oynadığını ve 15 senedir de antrenörlük yaptığını söyledi. Erol Çağın, ”Benim için ayrı bir tecrübe olacak Çankırı. İl defa kendi şehrim dışında tecrübe kazanmış olacak. Genç ve dinamik bir kadro kurmaya çalıştık ve çalışmalarımız yönetimimizle devam ediyor. Çankırı bir üst ligleri görmüş bir takım. 3., 2. Ligleri görmüş ve 1. Ligin kapısından dönmüş bir takım. Sahayı geldiğimde çok beğendim. Seyirci ile de çok güzel bir şekil alacağını düşünüyorum. Sizlerin de desteği bizim için çok önemli. Süreç içerinde bizler hakkında yazacaklarınız ve eleştirileriniz bizlere yön verecektir” ifadelerine yer verdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde Akademisyen olan Mehmet Söyler’de bu sene teknik ekip içerisinde yer alan isimlerden oldu. Mehmet Söyler, ”13 yıldır Çankırı’dayım ve futboldan gelme bir kökenim var. Burada 2. Ligde oynandığı dönemleri biliyorum. İnşallah kazasız belasız bir sezon olmasını istiyorum.” diyerek çalışmaların başladığını belirtti.

Takımın içerisinde önemli görevler üstlenen Kulübün Futbol Sorumlusu Atıf Koç’ta, ”2021-2022 sezonu bizim için zor başladı. Halada zorluklarını çekiyoruz. 1074 Çankırıspor’u Emrah Kaymaz, Cafer Tütüncü’yle, Erkan Efe’yle, İsa Altun’la kurarken biz zorlukları biliyorduk. Çankırı gibi bir ilde hiç bir kurum kuruluş desteği almadan kendi çapında kendi yağında kavrulan bir ekiptik. Acaba bizi birileri görür mü diye yola çıktık. 2021 yılı başı itibariyle Barbaros Başkan bizi gördü. Fakat görmemiş olsaydı takım çok daha zor durumda olabilirdi.

Kuracağımız takım genç ve kalite olmalıydı belki bu sene değil bir sonra ki sezon için uğraşmaya başladık. Bütün ekibimizle fedakarlıkta bulunduk. Çankırı maalesef zor bir şehir. Çankırılı oyuncularımızla tek tek görüştük. Ali Yakup ile tekrar anlaştık. Toplantımıza katılan Burak arkadaşımızda daha önce yine formamızı giyen bir oyuncumuz. İnsanlara hiçbir zaman hayal satmadık. Bu ekibin tamamı oldukça tecrübeli ve geniş bir ekip. Çankırı’nın en büyük markası hiç kimse kusura bakmasın 1074 Çankırıspor. Sosyal medyada ilk 3’te biz varız. Sakaryaspor’u elediğimiz maç. Hiçbir siyasi partinin yanında değiliz. İçimizde çok farklı siyasi görüşte arkadaşımız var. Saygımız sonsuz. Bize destek olunmasını istiyoruz. Kamu’dan destek almayan tek takımız. Alt yapımızda 150’ye yakın çocuğumuz var. Kendi alt yapımıza önem veriyoruz.” ifadelerini kullanarak takımın desteklenmesini ve basının da bu konuda elinden geleni yapmasını istedi.

Geçe sezon Futbol Federasyonun yayınladığı takvime rağmen en son çalışmaları bırakan takım olduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Barbaros Özdemir, ”Lige katılmak için elimizden geleni yaptık. Kulüp için harcanılan paralara özen gösterdik. Bunun bir vebal olduğunu düşündük her zaman. Bize gelen destek ve bağışları harcama yaparken çok dikkatli olduk. Tesisleşmeme gibi bir sorunumuz var. Bu sadece bizim değil Çankırı’nın genel bir sorunu. Son iki ay içerisinde enerjimizin çok düştüğü hatta vazgeçme noktasına kadar gelsek te durmadık.

Tesisleşme sorunlarını da aşacağımıza inanıyorum. İnşallah başarılı bir takım olacağımıza inanıyorum. Enerjimizi yaşamazsak çökeriz. Türkiye geneli ve yurt dışı da katarsak çok ciddi bir Çankırılı potansiyeli var. Birlik ve beraber olursak güçlü oluruz. Biz karşılıklı oynasak ta karşı karşıya gelmeyelim. Bir kulüpte yönetici ne yaparsa yapsın STK, kamu ve idareciler destek olmazsa maalesef olmaz. İnatçı değil azimliyiz. Sizin bizi lanse etmeniz çok önemli olacak.” sözleri ile herkesin takıma destek olması gerektiğini belirtti.

Toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan takım yöneticileri sıkıntıların bir an önce çözüleceğini ve çok daha güçlü bir şekilde mücadele edeceklerini anlattılar. Basın toplantısı sonrasında basın mensupları olarak antrenmanda olan futbolcuları izleme fırsatı bulduk.

Takım teknik sorumlu olarak Erol Çağlın hoca ile anlaşmış bulunmaktadır.
Yardımcılıklarını Ali Kıbıç, Kaleci Antrenörlüğünü ise Güven Kaplan yapacaklar.


2021-2022 Bölgesel Amatör Lig (BAL)'da gruplar belli oldu.

2021-2022 Sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları belirlendi. Bu sezon BAL 261 takımın katılımı ile her bölgede 3'er grup olmak üzere 9 ayrı bölgede 27 grupta oynanacak.

Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynanacak olup her bölgede grup birincisi olan 3'er takımın tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre oynayacakları, Bölge Birinciliği müsabakaları sonunda bölge birincisi olan 9 takım TFF 3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak.

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde başlayacak.

Temsilcimiz 1074 Çankırıspor 5. Bölge 2. Grupta

5. Bölge 1. Grup: Samsun (4), Tokat (3), Amasya (2), Sinop (2) (Toplam 11 Takım)

5. Bölge 2. Grup: Ankara (3), Bartın (2), Çankırı (2), Kastamonu (2), Kırıkkale (1) (Toplam 10 Takım)

5. Bölge 3. Grup: Ankara (3), Yozgat (3), Çorum (1), Kırşehir (2) (Toplam 9 Takım)

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, "Temsilcimiz 1074 Çankırıspor'a yeni sezonda başarılar dileriz."

Bu haber 2942 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum