Hacı Necati Saburlu Vefat Etti

İstanbul’da ikametgah eden Muzaffer Saburlu’nun babası, iş adamı Okan Saburlu ve Fikriye Keskin, Necati Saburlu’nun biricik dedeleri 108 yaşındaki hacı Necati Saburlu hakka yürüdü.

Hacı Necati Saburlu Vefat Etti
04 Ocak 2020 - 17:01 - Güncelleme: 04 Ocak 2020 - 17:20

Saburlu Ailesinin Acı Günü

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır" Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, rabbim yakınlarına ve geride kalanlara sabr-ı cemil ihsan eylesin.

Çankırı, Kurşunlu İlçesi Kızılca köyü sakinlerinden, (merhum) Doğan Saburlu’nun babası, (merhume) Aynur Saburlu’nun kayınpederi, İstanbul’da ikametgah eden Muzaffer Saburlu’nun babası, iş adamı Okan Saburlu ve Fikriye Keskin, Necati Saburlu’nun biricik dedeleri 108 yaşındaki hacı Necati Saburlu hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Saburlu ailesi yalnız değildi.

Merhum hacı Necati Saburlu’nun cenazesi hayatını kaybettiği İstanbul’daki hastaneden alınarak baba ocağı, çok sevdiği Kızılca köyüne getirildi. Cenazeye İstanbul, Kızılca köyü, Kurşunlu ilçesinden, çevre köylerden, Çankırı’dan katılım oldu.

Kurşunlu, Kızılca köyü camii’nde Öğle namazı ardından kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları arasında köy aile mezarlığında toprağa verildi.

Bir asırlık yaşına rağmen yüzünden nurlar akarak öbür dünyaya göç eden Hacı Necati Saburlu’nun vefatı tüm sevenlerini derinden üzdü.

www.haberci18.com İnternet Medya admini Mustafa Çelik, “Çok sevdiği halası (merhume) Aynur Saburlu’nun kayınpederinin Kızılca köyündeki cenaze merasiminde bulunarak, ailemizden bir çınarımız daha hakka yürüdü dedi.

Çelik, "Çocukluk, gençlik yıllarımla birlikte ilerleyen bu gün ki yaşımıza rağmen önemli nasihatleriyle bizleri başına toplayarak öğütler verirdi. Ahlaklı, bilgili yetişmemizi sağlardı. Kendisine çok büyük saygı duyardım, dinlerdim, isteklerini yerine getirirdik, beni de torumun diye severdi. Elinde Kuran, 99 tesbih hep Allah derdi. 5 vakit namazını aksatmazdı. Birinci derece yakınımı, merhume halamın kayınpederini kaybetmekten dolayı çok üzgünüm, mekanı cennet olsun, gül bahçeleri ile dolsun.” Dedi.

Cenazeye katılarak son görevini yapan  Mustafa Çelik, Yeğenleri Okan ve Fikriye ile de uzun uzun hasret giderirken, onları İstanbul'a yolcu etti, kendisi ise üzgün ve acılı bir şekilde köyden ayrılarak Çankırı’ya döndü.

Güzel insan Allah seni nur içinde yatırsın.

Merhum hacı Necati Saburlu dedemize Cenab-ı Allah’tan rahmet, Saburlu, ailesine, yakınlarına, sevenlerine, eş, dostlarına, Kızılca köyüne sabır ve baş sağlığı dileriz.
 
 

Bu haber 1911 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum