13 Kişilik Toplum Yararına Program Başvuruları Başladı

İŞKUR E-Şube (www.iskur.gov.tr) veya ALO 170 üzerinden 12 Eylül 2020 Cumartesi günü başlayıp, 16 Eylül 2020 Çarşamba günü sona erecektir.

13 Kişilik Toplum Yararına Program Başvuruları Başladı
13 Eylül 2020 - 10:34 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 11:30

Çankırı Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İle Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İşbirliğinde 13 Kişilik Toplum Yararına Program Başvuruları Başladı

Kurumumuz ve Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan Temizlik program başvuruları, İŞKUR E-Şube (www.iskur.gov.tr) veya ALO 170 üzerinden 12 Eylül 2020 Cumartesi günü başlayıp, 16 Eylül 2020 Çarşamba günü sona erecektir. İŞKUR İl Müdürlüğünce kesinlikle başvuru alınmayacaktır. Başvuru süresi 5 (beş) gün olup kesinlikle uzatılmayacaktır.

Katılımcılar; Merkez, Eldivan, Ilgaz, Korgun ve Şabanözü ilçelerindeki AÇSHİM'ne bağlı kurumlarda 6 ay süre ile istihdam edileceğinden sadece bu ilçelerde ikamet edenler başvurabileceklerdir. Programların tamamı 1 Ekim 2020 – 31 Mart 2021 tarihleri arasında 6 ay süreyle uygulanacaktır. İl genelinde toplamda 13 kişi bu programda istihdam edilecektir.

Asil Katılımcıları Belirleme Usulleri:

Projede katılımcıların belirlenmesinde liste yöntemi uygulanacaktır.

Katılımcı adaylarının aşağıda belirtilen hususlarla dikkat etmeleri gerekmektedir:

1-Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan programlardan yalnızca birisine müracaat edebilecektir. Bu durum sistem tarafından kontrol edilecek ve uyarı mesajı gönderilecektir.

2-Programlara müracaat edenler başvuru süresi içerisinde başvurularını iptal edebilecektir. İptal işlemini kişi sisteme kendi şifresiyle girmek suretiyle yapabilecektir.

3-Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adres kontrolü, başvuru başlangıç tarihi aynı olan programlarda kişinin programa başvuru yaptığı tarihte; başvuruların yetersiz olması durumunda Kuruma kayıtlı işsizlerden İl Müdürlüğünce uygun görülen kişilerin gönderilmesi halinde ise gönderim tarihinde Kimlik Paylaşım Sistemi(KPS)’den çekilen adres üzerinden yapılır. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; ADNKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

4-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin 1,5 (bir buçuk) katını (2020 yılı için 3.487,05.-TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerden hiçbiri TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz. Yüklenici kurum isterse programa katılmaya hak kazananlardan, işe başlatmadan önce katılımcıdan bu maddede belirtilen hususla ilgili resmi belge ya da taahhütname alabilir.

5-Belirlenen asıl katılımcılar dışındaki programa başvuran diğer kişiler yedek katılımcı olarak değerlendirilecektir.

6-TYP katılımcı sayısında meydana gelen azalmalar yedek listedeki işsizlerden karşılanacaktır. Yedek katılımcılar içinden de katılımcı sayısının tamamlanamaması hâlinde Kurum’a kayıtlı işsizlerden İl Müdürlüğünce uygun görülenler, ilana çıkılmadan liste yöntemi ile belirlenecektir.

Genel katılım şartları:

*İşsiz olmak. (Başvuru tarihinden önceki son bir ay içerisinde sigortalı bir işte çalışmış olmamak.)

*18 yaşını tamamlamış, 19 yaşından gün almış olmak.

*Emekli ve malul aylığı almamak.

*Öğrenci olmamak (açık lise ve açıköğretim öğrencileri hariç) Bu haber 2211 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum