Son Dakika Yukarıöz Köyü Karantinaya Alındı

Çankırı’da Küçük Paris Diye Adlandırılan Yukarıöz Köyü 14 Gün Karantinaya Alındı.

Son Dakika Yukarıöz Köyü Karantinaya Alındı
13 Eylül 2020 - 13:12 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 18:58

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını çoğu yerlerin karantinaya alınmasına vesile olduğu gibi; tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Çankırı’da Küçük Paris Diye Adlandırılan Yukarıöz Köyü 14 Gün Karantinaya Alındı

T.C Yapraklı Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre Yapraklı ilçesi, Yukarıöz köyünün karantinaya alınması hakkında duyuru yayınlandı.

Yapılan açıklama şöyle;

Yukarıöz Köyünün Karantinaya Alınması Hakkında Duyuru

Koronavirüs (Covid-19) görülen vakaların artması sebebiyle İlçemiz Yukarıöz Köyü, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı ile 13.09.2020 günü saat 12:00’den itibaren 14 gün süreyle karantinaya alınmış ve köyde karantina şartlarına uygun olarak her türlü tedbir alınarak uygulamaya geçilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yapraklı Kaymakamlığından Duyuru

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden, DSÖ tarafından salgın olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)  salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Yapraklı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 13.09.2020 tarihinde Kaymakam Yavuz Arslan başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

İlçemize bağlı Yukarıöz köyünde Covid-19 vaka sayılarının artması sonucunda salgının kontrol altına alınması açısından Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 27. ve 72. maddeleri gereğince 13.09.2020 tarih ve saat 12:00 den itibaren 14 gün süre ile  karantinaya alınan köy ile ilgili  açıklamada istisnai durumlar haricinde köye giriş ve çıkışların kapatılmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir ifadeleri yer almaktadır.


 


Bu haber 3130 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum