16 Senedir Nerdeydiniz, Neden Bu güne Kadar Sessiz Kaldınız? (Özel Haber)

İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimlerinin gerçekleştirildiği birleşimde elektrik kesintiler, telefon ve İnternet kesiklikleri gündeme geldi.

16 Senedir Nerdeydiniz, Neden Bu güne Kadar Sessiz Kaldınız? (Özel Haber)
08 Temmuz 2019 - 08:43 - Güncelleme: 08 Temmuz 2019 - 09:09

Çankırı’nın 2 adet milletvekili bulunuyor acaba bu durumlardan haberleri yokumudur? Şayet var ise 16 senedir neden çözüm üretilememiş?
 

16 Sendir AKP Siyasetinin İçerisindeydiniz!!! Şimdi Kalkmışsınız Yaşananlara İsyan Ediyorsunuz. Bu ne pehriz, bu ne lahana turşusu???

 

Çankırı’da Bazı Daire Müdürleri Kabak Tadı Verdi!!! Acilen Neşter Vurulması Lazım...

 

16 senedir korkmadan, yılmadan “Bu memleket iyi yönetilmiyor, daire müdürleri Allah rızası için koltuklarından bir kalksınlar da memlekette, ilçelerde, köylerde neler olup bitiyor diye çok yazdık. Şimdi geldiniz mi bizim yazıp çizdiklerimize.”

 

Hadi ayıklayın pirincin taşını… Çankırı iyi yönetilmedi, kaliteli müdürler şehre atanmadı. Hep malum olayların oyuncuları sahnedeydi. Şimdi çıkmışsınız sesimizi duyuramıyoruz diye ağlıyorsunuz. 16 senedir sizler değimliydiniz il, ilçe parti başkanları, 0/0 80 lere kadar oy verenler sizler değilmiydiniz? Yapmayın Allah aşkına. Demek ki 17 senedir sizler seçmenleri ve Çankırı’yı kandırmışsınız. Yukarıda sizleri Adalet Ve Kalkınma Partisi için çalışıyor sanmış. Mış mışta mış. İşte Çankırı merkez, ilçe ve köylerde gelinen nokta bu beyler. Durmak yok ağlamaya devam.

 

“Sesimizi Enerjisa’ya duyuramıyoruz”

 

İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimlerinin gerçekleştirildiği dünkü birleşimde elektrik kesintileri gündeme geldi.

 

Geçen gün gerçekleştirilen birleşimde söz alan Yapraklı İl Genel Meclisi üyesi İhsan Haydar, “21. yüzyılda elektriklerimiz hemen hemen her gün 3-4 kere kesiliyor. Kesilince de 4-5 saatte elektriklerimiz geliyor” dedi.

 

Yaşanan arızalar nedeniyle büyük sıkıntı çekildiğini aktaran Haydar, “Enerjisa birkaç yıl önce Çankırı’da Eldivan, Korgun, Kızılırmak ve Yapraklı ilçelerinde bürolarını kapattı. Bakım-onarım hizmetini merkezden veriyor. Ovacık köyümüz Yapraklı’ya 40 km, Çankırı’ya 70 km. mesafede. Orada trafoda ufak bir arıza olduğunu düşünürsek bir şartel kaldırmak için eğer ekip boşsa Çankırı merkezden 70 km., eğer Kızılırmak’ta ise o zaman 150 km gelecek. Dolayısıyla 2.5-3 saat elektrik gidiyor. Bizim bölgemizde nedense en ufak bir rüzgârda veya şimşek çakmasında en az 5 saat elektriklerimiz gidiyor. İnsanlarımız şuanda isyan noktasında. Çünkü elektronik makinalar arıza yapıyor. Belki arıza yapan aletlerin bir kısmını Enerjisa ödüyor ama bunu da bir emek gerekiyor” dedi.

 

Konuyu bir çok kez Enerjisa yetkililerine ilettiklerini da aktaran Haydar, “Biz bu sorunu defalarca Enerjisa’ya götürmemize rağmen buradaki müdür sadece Baypas hizmetler veriyor. Trafolara bakım yapıyor veya hatları ufak-tefek kontrol ediyor.

 

Bizim bölgenin ana sorunu ikinci bir beslememiz yok. Yapraklı tek hat üzerinden besleniyor. Bu hatta arıza olduğu zaman bütün Yapraklı ve merkeze bağlı bazı köyler etkileniyor. Bu sayı yaklaşık 60 köy.

 

Yapraklı merkeze bu sene kışın 4 gün elektrik gelmedi. Biz 21.Yüzyılda yaşıyoruz. İnsanlar kaloriferleri için jeneratör alıp, sobalar kurdular. Sizler ve basınımız aracılığıyla Sesimizi Enerjisa’ya duyurmak istiyoruz. Biz sesimizi Enerjisa’ya duyuramıyoruz” dedi.

 

Meclis üyesi Ahmet Kaşkaya ise telefon hatlarında yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

 

“Köylerimizin telefon kabloları yerlerde geziyor” diyen Kaşkaya, “Geçen seneden bu güne hem telefon kullanılmıyor, hem de internete giriş yapılamıyor. Müracaat edilmiş hiçbir işlem yapılmamış” dedi.

 

Vatandaşın Türk Telekom isyanı!

 

Köylerinde internet ve telefon arızası aylardır giderilemeyince vatandaş isyan etti.

 

Hizmet alamayan vatandaşlar bir bir aboneliğini iptal ettirirken 21. Yüzyıl Türkiye’sinde halen iletişim alt yapısının sağlıklı bir şekilde kurulamaması dikkat çekiyor.

 

Türk Telekom verdiği taahhütleri yerine getirmeyen, Vatandaşın cebinden elini çıkarmamak için her türlü yola başvuran, Çankırı merkez başta olmak üzere ilçe ve köylerimizi hiçe sayan, aboneleri ile dalga geçen bir firmadır. İsmindeki Türk adının çıkarılması gereklidir.
 


Bu haber 5031 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • vatandaş
  10 ay önce
  O resimdeki şahsiyet Yapraklı da ilçe başkanıydı, hala öyle mi bilmiyorum? Bunlar işine geldiği gibi davranıyor. Hasekioğlu zamanında hepsi susuyordu niye; çünkü kendi değirmenleri dönüyordu... Ya yeni hal Ya İzmihlal..!!!! YENİ HAL YENİİ HALLL istiyoruz yeni partiyi sabırsızlıkla bekliyoruz... bakalım o zamanda böyle konusacaklar mı o zaman hepsi yeni partinin kapısında yatarlar....
 • Yapraklı
  10 ay önce
  Sayın Editör isyan eden İl Genel Meclis Üyesi tabir ettiğiniz kişi 31 Martta ilk defa seçilmiştir, dediğiniz gibi 16 senedir sessiz kalma durumu söz konusu değildir. 5 sene ilçe başkanı olarak Yapraklı da görev yaptığı sürece Yapraklı ile ilgili her konuda gereğini yapmıştır. Çankırı'nın kıymetli basını olarak sizlerinde bir ilçenin sorununun çözümü noktasında; kimseden korkmadan, çekinmeden dile getiren böyle açık sözlü siyasilere gerekli desteği vermeniz biz okuyucuların isteğidir.