Çankırı Devlet Hastanesinde Kamu Zararı Tahsil Edilmeye Başlandı!

Basın toplantısında kamuoyunu kandıranlar hala o koltuklarda oturuyor!

Çankırı Devlet Hastanesinde Kamu Zararı Tahsil Edilmeye Başlandı!
27 Haziran 2020 - 21:59 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 10:40

Tahsil Edilmeye Başlandı!

Çankırı Devlet Hastanesinde 'sadece arada 3 lira (!) fark var" denilerek basite alınan devlet zararının 1 milyon lirayı aşan alacağı tahsil edilmeye başlandı.

www.haberci18.com ve Çankırı Postası.com’un habercilik başarısı bir kez daha tescillendi.

İki İnternet Medya Haber Merkezinin gündeme getirdiği ve ısrarlı haber takibi ile peşine düştüğü Çankırı Devlet Hastanesinde yolsuzluk ve usulsüzlük dosyasında devletin uğradı zararla ilgili ödeme yapılandırmaları neticesinde meblağ netleşmeye başladı. Devletin yaklaşık yasal faiziyle birlikte 1 milyon lira tutarındaki alacakları ilgili sağlık çalışanları tarafından ilgili banka veznesinden tahsil edildi.

Beceriksiz idarecilerin mevzuata aykırı usulsüz bir şekilde uyguladıkları riskli fark ücreti nedeni ile devletin uğradığı maddi zararın Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından tespit edilmesinin ardından ilgili sağlık çalışanlarına geçtiğimiz ay rücu işlemi başlatılmıştı. İtiraz ve yasal prosedürlerin sonunda şahısların ödemelere ilişkin itirazları reddedilerek devletin alacaklarına ilişkin ödemenin resen tahsiline başlanıldı.

Kamu Zararlarının Tahsiline İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik uyarınca 18 kişiye ödemeleri peşin, 36 ve 60 ay vade şeklinde taksitlendirme imkanı sağlandı. 18 kişinin toplamda yasal faiz ile birlikte 1 milyonu geçen bir meblağda yapacakları ödemelerin ilk taksitleri müdürlük hesabına yatırıldı.

Basın Toplantısında Kamuoyunu Kandıranlar Hala O Koltuklarda Oturuyor!

Çankırı Postası ve www.haberci18.com İnternet Medya Haber Merkezimizin büyük bir habercilik takibi sonucu Çankırı gündemine bomba gibi düşürdüğü sağlıkta bir dizi yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili yargıya taşınan olaylar hakkında Sağlık Sen Başkanı T.D., sözde basın toplantısı düzenlemişti. İddiaları yalan olduğunu ve her şeyin mevzuata uygun olduğunu utanmadan sıkılmadan kamuoyu önünde dillendiren şahısların böylece yalan ve manipilasyonları bir bir suratlarına şamar gibi çarptı. Basın toplantısında sözüm ona Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü K.B., 'sadece arada 3 lira (!) fark var" diyerek rakamları ufaltmış, hem sendika yöneticisi hem hastane mutemeti Y.Ö., kamuoyu önünde hesaplamayı yapamamıştı. Devletin yönetici atayarak hastaneyi emanet ettiği isimler, devletin hakkını gözetmek yerine usulsüzlüğü savunmuştu.

Bütün baskı ve yıldırma politikasına rağmen Haber Merkezimizin ısrarı ile devletin kaybı ödenirken, usulsüzlüğü savunan idarecilerin hala koltuklarında oturuyor olmasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Yaptıkları Yolsuzluk ve Usulsüzlükler İle İlgili Olarak Tüm Pisliklerini Ortaya Çıkarmıştık!

Efelene efelene şahsımız ve sahibi olduğumuz www.haberci18.com İnternet Medyamızı mahkemeye verenler yazıklar olsun size. Hala insan içine çıkıp dolaşabiliyorsunuz ya. Ya bunların arkasında olanlara, boy boy resim çektirenlere ne demeli?… 


Bu haber 11713 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 18 li
  3 ay önce
  Burada ödemelerde bir yanlışlık olabilir. İnsanlar hata yapabilir ama hukuk asla af etmez.Yanlış ödeme tahsil edilir. Bile isteye yapanlar yargıda hesabını verirler. Bakıyorum insanlar bilip bilmeden hırsız, arsız vs gibi yargıya uzanmayan konular hakkında yorum ve suç isnadında bulunuyorlar kişilere hakaret ve iftira edebiliyorlar. Bu da suçtur ve yargıya taşınmalıdır.
 • Vatandaş
  5 ay önce
  Şehrin Siyasilerine, Valisine, İl Sağlık Müdürüne, Baş Tabibine sesleniyoruz. Bu sendikayı ve siyaseti pis işlerini örtmek ve devranları dönsün diye kılıf olarak kullanan zavallıları en kısa sürede görevden uzaklaştırın. Devleti dolandırdığı açıkça kanıtlanan kişiler yönetici koltuğunda oturtulmamalı. Bunlara göz yuman Sağlık Müdürü ve Baştabip de sorgulanmalı. Çankırı muz Cumhuriyetimi? Bunlar suç örgütüne girer. Haksızlık ve usulsüzlüklere karşı İl Emniyet Müdürlüğümüz bunların tepesine de binsin. Çünkü bunlar 18 kişi ve dahası. Sayın Valimizin bunların hakkında işlem yapacağına inanıyor şüphede duymuyoruz. Şehri ve insanları için haksızlıklara ve usulsüzlüklere karşı verdiği çetin ve zorlu mücadelesi için de cesur kardeşimiz haberci18’i de kutluyoruz. İyiki varlar.
 • Gariban emekli
  5 ay önce
  Devleti düşünmeleri gerekirken devleti düşüren sendikacılar. Kendi cebinizi düşüneceğinize insanların haklarını savunun. O zaman adınız sendikacı olsun. Madem bir işiniz yok ben size bir vazife önereyim. Şu hala gerçekleşmeyen 3600 ek gösterge var ya onu belirli memur kesimine değilde herkesin hak etmesi için uğraşın. (Burda yanlış anlaşılmasın herkese 3600 demiyorum. Devlet memurlarının ek gösterge cetvelinin yeniden düzelmesi sağlanmalı demek istedim . Örneğin emekli bir memurun yüksek okul mezunu ve 2200 ek göstergeden maaş alıyorum yani 2200 3600 olsun demiyorum bütün ek gösterge cetveli yeniden düzeltilsin.) Sendikacılar dört unvana ait meslek grubunun temsilcisi değil. Herkesin 657 ye tabi olduğunu savunun. Ama yok siz onu oraya bunu şuraya kendi sendikacılarınızı makam yarışması onlarla uğraşın.