Çankırı Din Görevlileri Derneği 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programında

Çankırı Din Görevlileri Derneği Başkanı Engin Kırıcı Ve Yönetim Kurulu başta olmak üzere Çankırı’mızda çeşitli Camilerimizde Din Görevlisi olarak hizmet veren hocalarımızın katılımlarıyla...devamını okuyunuz.

Çankırı Din Görevlileri Derneği 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programında
20 Mart 2023 - 10:50 - Güncelleme: 20 Mart 2023 - 11:07
18 Mart 2023 Cumartesi Günü Saat 14:00 da Çankırı Şrhitliğinde program İcra edildi.

Çankırı Din Görevlileri Derneğinin 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programında bir konuşma yapan Din Görevlileri Derneği Başkanı Başkanı Engin Kırıcı “Bundan 108 yıl önce, inançlı bu bir milletin yüreklerindeki imanın gücü ile yazdıkları destanın sene-i devriyesindeyiz. Şehitlerin nesli olarak bugün bize düşen ecdadın neyin mücadelesini verdiğini iyi okumak ve anlamaktır. Onlar hangi değerler için toprağı kanlarıyla sulamışlarsa, o değerleri yaşamak ve yaşatmaktır” dedi.

Aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi Çanakkale Ruhu ve Şuuruyla yetiştirmek Anne Babalar için en büyük sorumluluktur, ifadelerini kullandı.

Başkan Kırıcı, “Şehitlerimizin yaşatmayı istedikleri ve bu uğurda can verdikleri en büyük değer kardeşliğimizdir, birlik ve beraberliğimizdir. “Çanakkale’de mezar taşlarının üzerinde sadece Çanakkale’den mi şehitlerin isimleri vardır?Güzel Ülkemizin herbir yerinden Şehitlerimiz vardır. Mesala Çankırı’mızdan, İstanbul’dan, Diyarbakır’dan, İzmir’den, Erzurum’dan gelmiş, hatta Kudüs’ten, Musul’dan, Kerkük’ten, Şam’dan, Kahire’den, Bosna’dan, Kosova’dan gelmiş bu topraklarda şehid düşmüş nice yiğit gençler vardır.”

Kırıcı, birlik ve beraberliğin önemine değinerek şunları kaydetti:

Biz birlik olabildiğimiz, kardeşliğimizin farkına vardığımız zaman, önümüzde durabilecek hiçbir şer güç yoktur. Allah’a gitmenin adıdır. Şehit;  Şehit; iman eden, sabreden ve iyiliğin mücadelesini verenlerin asla mağlup olmayacaklarını, müthiş nimet ve mertebelere nail olacaklarını, bizzat yaşayarak gören, şahit olandır. Bu yüzden ona şehit ismi verilmiştir. Şehit aslında ölmemekte, Allah’ın huzurunda bir şahit olarak diri bulunmaktadır.”

Kur’an Kerim, Hatmi Şeriflerin ve Yasini Seriflerin okunduğu, şehitler için duaların yapıldığı programa, Çankırı Din Görevlileri Derneği Başkanı Engin Kırıcı Ve Yönetim Kurulu başta olmak üzere Çankırı’mızda çeşitli Camilerimizde Din Görevlisi olarak hizmet veren hocalarımızın katılımlarıyla 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı gerçekleşerek kabirleri ziyaret edildi, kranfiller bırakıldı.

Program amacına ulşarak sona erdi.

Bu haber 2440 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum