Reklamı Geç

İlimizde Gaziler Günü Kutlandı

Kahraman Askerimizin taşıdığı "GAZA" ruhu olduğu müԁԁetçe, bütünlüğümüze ve milli birliğimize kast edenlerin kirli emelleri asla gerçekleşmeyecektir.

İlimizde Gaziler Günü Kutlandı
19 Eylül 2020 - 16:09 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 18:49

Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim. "Ama vatanım olmadan yaşayamam." diyen gazilerimiz vatan size minnettardır.

Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilmesinin yıldönümü olan 19 Eylül tarihinde kutlanan Gaziler Günü etkinlikleri Çankırı’da gerçekleştirildi.

Kutlamalara Valimiz Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık siyasi parti il başkanları, daire amirleri, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar, STK temsilcileri, gaziler ile aileleri katıldı.

Program Anıt alanına çelenklerin sunulması ile başladı. Akabinde gerçekleştirilen Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Günün önemi nedeniyle bir konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, “19 Eylül Gaziler Günü, Türk kahramanlığının en büyük gazi M. Kemal Atatürk’ün şahsında taçlandığı bir gündür.

19 Eylül Gaziler Günü, bu toprakların vatan olmasında ve bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldı bir gündür” dedi.

“Gazi Allah Yolunda ve Vatan uğruna savaştığı, Şehit olmayı arzu ettiği halde ölmeyip sağ kalan kişiye verilen addır” diyen Çelik, “Gazi şehit olmak ve bu mertebeye yükselmek için savaştığından dolayı şehitlik derecesinde kabul edilmiştir.

Ülkemiz, dün olduğu gibi bugün de dış destekli terör örgütlerinin. Doğu Akdeniz'de, Suriye ve Irak'ta sömürücü emperyalist devletlerin tehdidi altındadır.

Emperyalist devletlerin ve onlarla iltisaklı terör örgütlerinin hedefleri; ülkemizde karışıklık çıkartmak, Türk ordusunu yıpratarak Türkiye Cumhuriyeti'ni bölünmüş ve zayıf bir ülke haline getirmek, dolayısıyla, emperyalist güçlerin menfâatleri doğrultusunda sömürü planı olan Sevr'in gerçekleşmesini sağlamaktır.

Bu güne kadar sergilenen her türlü hainlik, Türk Silahlı Kuvvetlerin vatansever ve kahraman askerleri ile kahraman polis, güvenlik korucusu ve vatandaşlarımız tarafından önlenmiş ve hüsrana uğratılmıştır.

Asil Türk milletinin bağrından çıkan, şanlı ve şerefli Türk ordusu dün olduğu gibi yarında vatanımızın, hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesi ve dayanağıdır, İnanıyoruz ki, kan dökülerek vatan olan bu topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır” dedi.

Tören sonrası açıklama yapan Vali Ayaz, "Şehit aileleri ve gazilerimize hizmet ediyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Şehit aileleri ve gazilerimizin sadece önemli gün ve haftalarda değil, her zaman yanındayız" dedi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

www.haberci18.com İnternet Medyası yazı ailesi olarak diyoruz ki, “Destanlar yaratan şehit ve gaziler tek tek birer onur abiԁemizԁir. Kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele gazilerimize ve terörle mücadele gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Millete Anadolu kapılarını açan, üç kıta уeԁi iklimde hâkimiуet kurduran… Çanakkale’de ve İstiklal Savaşı’nda tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmasını sağlayan ruha; Şehitlerimize ve Gazilerimize şükranlarımı sunarken önlerinde saygıyla eğiliriz.

Kahraman Askerimizin taşıdığı "GAZA" ruhu olduğu müԁԁetçe, bütünlüğümüze ve milli birliğimize kast edenlerin kirli emelleri asla gerçekleşmeyecektir. Gaziler Gününüz Kutlu Olsun.


 


Bu haber 2400 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç