Şehrimizin Bürokratlarından En Güzel 19 Mayıs Mesajları

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Sayın Ahmet Kurt, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle birer mesaj yayınladılar.

Şehrimizin Bürokratlarından En Güzel 19 Mayıs Mesajları
18 Mayıs 2021 - 19:17 - Güncelleme: 18 Mayıs 2021 - 19:45
19 Mayıs Mesajları

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Sayın Ahmet Kurt, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle birer mesaj yayınladılar.

Valimiz Ayaz’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919… Milli Mücadelemizi vermek üzere Kurtuluş Savaşımızın başladığı, hatırasının gençlik ve sporla bütünleştirildiği bu özel günün 102. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile Samsun’a hareket etmelerinin amacı, yok olmanın eşiğine gelmiş Türk milletinin egemenliğini ve bağımsızlığını yeniden kazandırmaktı. Milletimizin bağımsızlık yolundaki kahramanca mücadelesi, bu kutlu yolda fedakârca yürümenin haklı zaferiyle sonuçlanmıştır.

Sadece bizim için değil, dünya tarihinde de yeni bir dönemin başlangıcı olan bu günü Atatürk, geleceğimizin teminatı olarak gördüğü ve çok güvendiği Türk gençliğine armağan etmiştir. Gençliğe Hitabesinde, Türk gençliğinin birinci vazifesi olarak belirttiği “Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek” görevi, gelecek için gençlere ne denli önem atfettiğini göstermektedir.

Sevgili Gençler;

Sizlere emanet edilen şanlı Cumhuriyetimizin daha güçlü konuma getirilmesinde bizlerin umudusunuz. Aziz vatanımızın bağımsızlığına gölge düşürmeden müreffeh bir gelecek yolunda hızla ilerleyebilme sorumluluğu sizlerin omuzlarındadır. Milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeden, kendinizi her alanda geliştirerek ülkemiz gençliğinin gücünü tüm dünyaya tanıtıp bu cennet vatanımızı daha huzurlu ve güvenli yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum.

Başta Milli Mücadelemizin kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kıymetli gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Hep birlikte coşkulu bir şekilde bayramlarımızı kutlayacağımız günlere kısa zamanda tekrar kavuşmayı canıgönülden temenni ediyorum.


Abdullah Ayaz=>Çankırı Valisi

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak İslam aleminin bayramını kutladı.

İl Başkanı Çelik yayınladığı mesajında, “Bugün; güçlü, lider ve ileri görüşlü bir Türkiye için atılmış adımın 102.yıl dönümünü kutluyoruz. Milletimizin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracağına inanarak daima ileriyi hedefleyerek büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bağımsızlığı zorluklara rağmen elde etmiştir. Bu denli zorluklarla elde edilen kurtuluş mücadelesi gençlerimize güçlü bir milletin oluşmasındaki fedakârlıkları gözler önüne sermektedir. Gençlerimiz bizim bugünümüz, yarınımız ve geleceğimizdir. Ülkemizin ve yarınımızın teminatı geçlerimizi geleceğe güçlü adımlar atması için ne kadar eğitimli, donanımlı, milli ve manevi değerlerini benimsemiş bir birey olarak yetiştirebilirsek, geleceğimizin ışığı da bir o kadar parlak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve şükranla anarken, gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayram’ını en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi.


AK Parti Çankırı İl Başkanı Av.=>Abdulkadir Çelik


Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Sayın Ahmet Kurt’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan 19 Mayıs 1919, Büyük Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline kast edenlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan destansı mücadelemizin ilk adımıdır. Samsun’da yakılan istiklal meşalesinin ardından başlayan, milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde zaferle taçlanan Milli Mücadelemiz, Cumhuriyetimizin ilanıyla hedefine ulaşmıştır. Bu destansı mücadele ve bu büyük zafer, esaret altında bulunan mazlum milletlere de umut ışığı ve ilham kaynağı olmuştur.

Oldukça zor şartlar altında Türk Milletinin istiklali için Samsun’da atılan bu ilk adım; aziz vatanımızı işgal ve istilaya yeltenenlere karşı duruşun, bitkin ve çaresiz duruma düşürülmüş bir milletin dirilişinin, şahlanışının ilk adımıydı. İşgallerle haysiyeti zedelenmiş bir milletin onur mücadelesinin ve Türk’ün kudretini yedi düvele ispat etmenin ilk adımıydı. Bağımsızlığın Türk’ün karakterinin bir gereği olduğunu göstermesinin, bağımsızlık ülküsü ve mücadele azmini Anadolu’ya taşımanın ilk adımıydı. Beyaz ay yıldızlı al bayrağı Anadolu’nun her köşesine bir daha indirmemek üzere dikmenin, ‘Ya istiklal Ya ölüm’ diyerek, teslimiyetçiliği reddetmenin, emperyalizme karşı durmanın ilk adımıydı.

19 Mayıs 1919; aklın, asaletin sabrın, milliyetçi şuurun, stratejinin ve bağımsızlık sevdasının ürünüdür. 19 Mayıs, sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. 19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların en büyük güvencesidir. Bu tarihte milli dirilişi için yürümeye başlayan büyük Türk Milleti; zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk’ün kudretini göstermiştir. İstiklal ve istikbal için atılan bu ilk adım ruhunun bizlere miras bıraktığı tarihi mesajın özü, birlik beraberlik ve dayanışmadır. Samsun’dan başlayarak ve tarihin ilerleyen sürecinde de ortaya koyulan bu irade ve kararlılık bize bir devlet kazandırdı. Gösterilen bu azim bize bir bağımsızlık hediye etti. İşte tam da bu nedenlerden dolayı Samsun, milli devletin yol haritası, aziz milletimizin heyecan ve haysiyet kaynağıdır. Bu kaynak kurumayacaktır. Bu kaynak yağmalanamayacaktır. Emperyalistler ve müstevliler ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye’yi tarihin gerisine düşürmeye güçleri ve nefesleri yetmeyecektir.

Bu düşüncelerle, vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna kurtuluş mücadelesinin başladığı bu çok anlamlı günün yıl dönümünde sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Millî Mücadele Dönemi'nin tüm kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı=>Ahmet Kurt

Çankırı Barosu Başkanı Av. Erkan Köroğlu’nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Ulusal  kurtuluş  mücadelemizin ilk  adımı  olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümünü eksilmeyen bir coşkuyla kutluyoruz.

19 Mayıs, yeryüzünde başarıya ulaşmış  ender bağımsızlık mücadelelerinden olan Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıç tarihidir. Ülkenin içine düştüğü esaret fikrini külliyen reddederek “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” bilinciyle Türk Ulusunun kaderinin yalnız ve ancak bağımsızlık olduğunu tüm dünyaya öğreten bir simgedir.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da ateşlenerek Edirne’den Hakkâri’ye değin tüm ülke sathına yayılan istiklal meşalesi, bugün de Türk gençliğinin ellerinde aynı kıvılcımla yanmaya devam etmektedir.

Ulu Önder, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Bugün bizlere düşen görev; Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi olarak; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özgür düşünceli, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan gençler yetiştirmek; bu sayede aziz vatanımızı medeniyetin beşiği haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve vatan uğruna toprağa düşen Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz.


Av. Erkan Köroğlu =>Çankırı Barosu Başkanı

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Öztürk mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Bir ulus ve bir halk, kendisini var eden geçmişi, ödenen bedelleri unutamaz. Unutursa bağımsızlığın ve aydınlanmanın ışığını kaybeder. 19 Mayıs, ulusumuzun yeniden doğuş günüdür. Bu coğrafyada yaşayan herkesin ortak doğum günüdür. 19 Mayıs milletimizin kurtuluş ve kuruluş mücadelesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık ve özgürlük yolunda başlattığı mücadele, bütün mazlum milletlerin aydınlık ışığıdır. Ulusal Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bir millet, gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençler taşıyacaktır.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'dir. Milletimizin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıs'lar, var olduğumuz sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır. Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 102. yıl dönümünde, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum ve tüm Türkiye'nin ve Ilgaz halkımızın Atatürk'ün bize ve gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Ulusal Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. 19 Mayıs Ulusal Egemenliğin Başlangıcı, Gençliğin Kuvvet Kaynağıdır"


Ilgaz Belediye Başkanı=>Mehmed Öztürk

Bu haber 839 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum