Eldivan Ve Şabanözü İlçelerinde 13 Evden Hırsızlık Yaptığı Belirlenen Şüpheli Şahıs Tutuklandı

1998 doğumlu R.G. isimli erkek şahsın Eldivan ve Şabanözü ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarında belirlenen eşgale uygun olduğu, şahsın daha önce benzer suç kayıtlarının bulunduğu anlaşıldı.

Eldivan Ve Şabanözü İlçelerinde 13 Evden Hırsızlık Yaptığı Belirlenen Şüpheli Şahıs Tutuklandı
28 Şubat 2020 - 15:35

Tutuklandı

10/02/2020 - 17/02/2020 tarihleri arasında Eldivan ve Şabanözü ilçelerimiz polis sorumluluk bölgesinde 7 (yedi), jandarma sorumluluk bölgesinde 6 (altı) olmak üzere toplamda 13 (onüç) adet Evden Hırsızlık olayının meydana geldiği anlaşılmıştır.

Konu ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğümüz ve Eldivan İlçe Emniyet Amirliğince yapılan ortaklaşa çalışmalarda; hırsızlık olaylarının meydana geldiği polis bölgelerindeki bütün güvenlik kameraları incelenerek şüpheli olabileceği değerlendirilen şahıslar üzerinde yoğunlaşılmış, devam eden çalışmalarda; 1998 doğumlu R.G. isimli erkek şahsın Eldivan ve Şabanözü ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarında belirlenen eşgale uygun olduğu, şahsın daha önce benzer suç kayıtlarının bulunduğunun anlaşılması üzerine şahıs takibe alınarak Şabanözü ilçemizde yakalanmış, yapılan sorgusunda bahse konu hırsızlık olaylarını kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf etmiş, olaylarda çalınan malzemeler şahsın ikametinde ele geçirilerek mağdurlara teslimi yapılmış, R.G. isimli şüpheli şahıs Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığındaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece Tutuklanarak Çankırı E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde, mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde, vatandaş kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 3004 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum