Çankırı'ya Tam Donanımlı 2 Ambulans Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı’ya 2 adet tam donanımlı acil müdahale aracı tahsis etti.

Çankırı'ya Tam Donanımlı 2 Ambulans Tahsis Edildi
02 Nisan 2023 - 10:43 - Güncelleme: 02 Nisan 2023 - 10:48
Çankırı’ya Tam Donanımlı 2 Ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı’ya 2 adet tam donanımlı acil müdahale aracı tahsis etti.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan afet ve acil durum hazırlık çalışması kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüzün afete müdahale kapasitesinin arttırılması ve UMKE personelinin olay yerine en kısa sürede ulaşmasını sağlayarak medikal kurtarma ve acil sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi amacıyla Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ilimize, 1 adet tam donanımlı 4*4 112 Ambulansı ve 1 adet tam donanımlı 4*2 Acil Müdahale Aracı tahsis edildi.

Afet ve Acil durumlarda afetzede vatandaşlara hizmet vermek için kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilen UMKE Acil Müdahale Aracı içerisinde olası bir afet ve acil durumda çok kısa sürede acil sağlık hizmetlerinin sunumunu sağlamaya yönelik olarak şişirilebilir çadır, küçük cerrahi setler, aspiratör, ekg, monitör, nebulizatör, jeneratör, bulunmaktadır. UMKE Acil Müdahale Aracımız, olası bir afet durumunda ilimiz ve bölgemizde çok kısa sürede acil servisi oluşturacak ekipmanı içerisinde barındırmaktadır” dedi.

Sağlık Müdürü Sarıkaya, ambulansların ilimize kazandırılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek, “Başta Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Sayın Grup Başkanvekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu’na, Sayın Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu‘na ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, Çankırı’mıza hayırlı olsun diyoruz.” dedi.

Bu haber 6435 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    1 yıl önce
    Bize bunlarla gelin işte il yöneticileri. Millet bu hizmetleri bekliyor sizden. Sırada bu ambülansları garajına koyacağımız yeni ve modern Hastanemiz var. Bir an evvel bitirilmesini bekliyoruz. Teşekkürler...