2019'a Şampiyonluklarla Başladık

2019’a girerken Cimnastik, Halter, Wushu Kung Fu, Atıcılık branşlarında Çankırı’lı sporcularımız ilimizi Ulusal yarışmalarda en iyi şekilde temsil ettiler.

2019'a Şampiyonluklarla Başladık
17 Şubat 2019 - 09:04 - Güncelleme: 17 Şubat 2019 - 09:12

Çankırı’lı sporcularımız ilimizi Ulusal yarışmalarda en iyi şekilde temsil ettiler. 

 

Halter’de 17-21 Ocak  tarihlerinde Denizli’de düzenlenen Okullar Arası Yıldızlar Türkiye Halter Finallerinde Çankırı Muazzez  Served Ortaokulu adına yarışmaya katılan, Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımız Ercan Alaca 67 kg  Türkiye Şampiyonu, Mert Yılmaz  61 kg Türkiye Üçüncüsü, 9-10 Şubat 2019’da Kırıkkale’de düzenlenen Okullar Arası Gençler B Türkiye Halter Finallerinde Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ni temsilen yarışan yine Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularımız Numan Berat Koçak 55 kg  Türkiye Şampiyonu, Taner Çağlar 81 kg Türkiye Üçüncüsü oldular.

 

26-29 Ocak 2019 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası’nda Gençlik Spor Kulübü sporcumuz Edanur Çağlar Genç Bayanlar Taichi Quan'da Türkiye Şampiyonu olarak önemli bir başarıya daha imza attı.

 

Atıcılık’ta Mersin/Erdemli’de düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Kupası’nda Gençlik Spor Kulübü sporcumuz Gizem Gökmen Türkiye İkincisi, Yıldız Bayanlar Tüfek ve Yıldız Erkekler Tüfek takımlarımız Türkiye Üçüncüsü oldular.

 

Cimnastik’te 08-10 Şubat 2019 tarihlerinde, Bolu’da düzenlenen Kulüpler Arası Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda Çankırı Demir Spor Kulübü adına yarışan milli sporcularımız Neval Kağnıcı Türkiye Şampiyonu, Gökçe Buz Türkiye İkincisi, Ecem Koyuncu Türkiye İkincisi yine Ceren Uysal Türkiye İkincisi oldular.

 

Neval Kağnıcı ve Gökçe Buz  Trampolin Cimnastik’te takım halinde Türkiye Şampiyonu, Neval Kağnıcı ve Ceren Uysal Senkronize çiftlerde Türkiye Şampiyonu oldular. Ayrıca Gökçe Buz  ve Ceren Özkan senkronize çiftlerde Türkiye İkincisi, Ceren Özkan ve Ecem Koyuncu’dan oluşan takımımız yine Türkiye İkincisi oldular. Yıldız Kızlarda Hacer Nisa Ayhan, Sümeyye İdilnur Aslan, Ceren Uysal’dan oluşan takımımız Türkiye Şampiyonu, Hacer Nisa Ayhan ve Sümeyye İdilnur Aslan’dan oluşan takımımız Türkiye İkincisi, Yeva Elif Önder ile Sudenaz Devrez’den oluşan takımımız ise yine Türkiye ikincisi oldular.

 

2019 yılına önemli başarılarla girmemizde emeği geçen tüm sporcu ve antrenörlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Çocuklarımızı Ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yanında elit sporcular kategorisine kattığımız her bir insanımız bizler için paha biçilmez bir gururdur. Bu anlayışla sürdürdüğümüz çalışmalar sırasında Okullar Arası yarışmalarda çocuklarımızın Ve gençlerimizin spora kazandırılması yönünde desteklerini ve özverilerini esirgemeyen, paydaşımız ve de yoldaşımız olan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer Öztürk olmak üzere, Okul Müdürlerimiz ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çankırı’yı el birliğiyle başarılı yarınlara taşımak en kutsal görevlerimiz arasındadır. 2019 yılını bitirirken de ilimizi daha nice şampiyonluklar ile taçlandırma arzu ve ümidiyle saygılarımı sunuyorum.

 

Ekrem Gerginci​

 

 

 

 

 

 

Bu haber 5170 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum