Engelli ve Eski Hükümlü 2020/2 Proje Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımızın kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe destekli proje başvuruları başladı.

Engelli ve Eski Hükümlü 2020/2 Proje Hibe Desteği Başvuruları Başladı
11 Haziran 2020 - 21:36 - Güncelleme: 12 Haziran 2020 - 00:46

Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımızın kendiişlerini kurmalarına yönelik hibe destekli proje başvuruları başladı. Başvurular 17 Temmuz’a kadar devam edecek.

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; engellilerin ve eski hükümlü girişimcilerin kendi işlerini kurmalarına yönelik, istihdamda destek teknolojileri ve uyumunun sağlanması, mesleki eğitimi ve korumalı işyerlerinin desteğine yönelik projeler için 2020 yılı 2. Dönemi başvuru duyurusu ve proje başvuru rehberi, www.iskur.gov.tr adresinde yayınlandı. Engelli ve eski hükümlü girişimcilerin yanı sıra engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumlarının da proje hazırlayabileceği hibe desteği için başvurular, belirtilen tarihe kadar eski hükümlü projeleri için Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne, engelli projeleri için ise İl Müdürlüğümüze doğrudan ya da posta yolu ile başvuru yapılabilecek.

Geçtiğimiz yıl toplamda 10 projenin bu şekilde hayata geçtiği proje destek çağrısı ile engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın kendi işlerini yapan kişiler olarak istihdam hayatında sürekliliği sağlanıyor.

Bu haber 2843 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum