Reklamı Geç

EBA Destek Noktaları Kuruldu

EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin...devamını okuyunuz

EBA Destek Noktaları Kuruldu
04 Eylül 2020 - 11:08 - Güncelleme: 04 Eylül 2020 - 22:31

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde eğitim faaliyetlerine devam eden Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’nde, uzaktan eğitim çalışmalarının daha verimli geçmesi, uzaktan eğitim konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerimizin sorunlarına cevap verilmesi için EBA Destek Noktası oluşturuldu.

EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimini sağlamak için okul/kurumlarda oluşturulan alanlardır.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 31.08.2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitim sistemiyle başladı. Uzaktan eğitimler EBA ve TRT EBA TV üzerinden verilmeye devam ediyor. Uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimiz için ilimiz genelinde EBA Destek Noktaları oluşturuluyor. İlimiz merkezinde Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde kurulan EBA Destek Noktası’na yenileri de eklenecek. İlçe merkezlerimizde de kurulacak olan destek noktalarının kurulum çalışmaları devam ediyor.

EBA Destek Noktasına giriş ve çıkışlar; öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde planlanmaktadır. Öğrencilerimiz için hayırlı olmasını dileriz.


 


Bu haber 3664 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç