Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

İlimizde İlköğretim Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi

İlköğretim Haftası etkinlikleri, İlimiz Hazım Dağlı İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış programı ile devam etti.

İlimizde İlköğretim Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi
13 Eylül 2023 - 08:40 - Güncelleme: 13 Eylül 2023 - 08:45
11.09.2023 Pazartesi günü saat 10:30'da Atatürk Anıtına Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri tarafından çelenk konulması ile başlayan İlköğretim Haftası etkinlikleri, İlimiz Hazım Dağlı İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış programı ile devam etti.

Kutlama Programına, Çankırı Valisi Sayın M. Fırat Taşolar, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Harun Çiftçi, Vali Yardımcısı İsmail Küreci, MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Zarife Seçer, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yasin Vural, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Yusut Mutlu Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, daire ve kurum amirleri, siyasi partilerin il ve merkez ilçe başkanları, STK temsilcileri,  Müdür Yardımcıları Arif Kırkpınar, İlker Kendir, Şube Müdürleri, idareciler, öğretmenler ve veliler katılım sağladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program yeni eğitim öğretim yılı tebrik mesajlarının okunması ve öğrencilerin şiir dinletileri ile devam etti. Hazım Dağlı İlkokulu öğrencilerinden Damla Türkmen hoş geldiniz konuşması yaparken,  Ebubekir Doğan, Mustafa Körosmanoğlu ve Ayaz Türkmen ise şiirlerini okudular.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK konuşmasında “Sorumluluklarımızın bilinciyle ve yoğun bir yaz dönemi çalışma temposunun ardından yeni döneme başlıyoruz. Okul öncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerimizin uyum eğitimleri ile geçtiğimiz hafta başı yeni döneme ilk adımı attık”sözlerine yer vererek, 26.146 öğrenci ile tüm kademelerde eğitim öğretime başlandığını aktardı. Konuşmasında, 243 bin 438 adet ücretsiz ders kitabının yanı sıra ücretsiz yardımcı kaynaklar da öğrencilerin sıralarında hazır hale getirildiğini belirten İl Müdürü, “Yaz döneminde okullarımızda büyük ve küçük onarım, doğalgaz dönüşüm çalışmalarımızı tamamlamaya çalıştık. Deprem güçlendirme çalışmalarını titizlikle takip ettik. Oluşabilecek problemlere karşı gerekli tedbirlerimizi aldık.” dedi.


Programda öğretmenlere de seslenen Öztürk “Eğitim bir gönül işidir. Öğrencileriyle gönül köprüleri kurmuş, hayatını eğitime adamış, kıymetli öğretmenlerimiz; sizler ülkemizin geleceğine hizmet eden, ecdadının emanetini bir sonraki nesle aktaran daimi elçilersiniz. İlim, bilim ve kültürle renklendirilmiş; örf, adet, ahlakla çizilmiş bir Türkiye Yüzyılı portresinin en değerli motifi sizsiniz.” ifadelerinde bulundu.

Program MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Zarife Seçer’in konuşması ile devam etti. Prof. Dr. Seçer konuşmasında 5 bin 624 yeni dersliğin eğitime açıldığını, yaz döneminde okullarda güçlendirme ve onarım çalışmalarının gerçekleştirildiğini, deprem bölgesinde 2 bin 571 yeni dersliğin hizmete açılacağını ve AFAD ile birlikte 11 bin konteynerin eğitim öğretim için hazırlandığını ifade ederek, ”2023-2024 eğitim-öğretim yılının tekrardan Çankırı İl’imize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.

Program, protokol üyelerinin sınıf ziyaretleri ve ücretsiz ders kitabı ile ücretsiz yardımcı kaynak kitaplarının dağıtımı ile tamamlandı. Program sonunda ayrıca, Çankırı Valisi Sayın M. Fırat Taşolar öğretmenlerle bir araya gelerek, 2023-2024 eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu. MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Zarife Seçer ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yasin Vural ise okul bahçesinde öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayarak, öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılı heyecanlarına ortak oldu.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2023-2024 eğitim öğretim yılının her açıdan başarılı ve huzurlu geçmesini temenni eder, yeni dönemin hayırlı olmasını dileriz.

Bu haber 3166 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum