MHP Çankırı Belediye Başkan adayı Hakkı Esen Oyunu Kullandı

Çankırı il genelinde 174 sandıkta toplam 56 bin 285 seçmen sandık başına gidecek.

MHP Çankırı Belediye Başkan adayı Hakkı Esen Oyunu Kullandı
31 Mart 2024 - 16:26 - Güncelleme: 31 Mart 2024 - 16:31
Çankırı’da Oy Kullanma İşlemi Yoğun İlgiyle Devam Ediyor

31.03.2024 Pazar günü saat 08:00'de başlayan oy kullanımı, kent genelindeki okullarda vatandaşların yoğun ilgisi ile devam ediyor.

Çankırı'da yeni yerel yönetimlerin belirleneceği 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanma işlemi saat 08:00 itibariyle başladı.

Çankırı il genelinde 174 sandıkta toplam 56 bin 285 seçmen sandık başına gidecek. Çankırılı seçmenler, il belediye başkanlığı ve 12 ilçenin belediye başkanlığı, il genel meclisi mahalle muhtarları ve belediye meclis üyelerini seçmek için oy kullanacak.

Devam eden oy kullanımı işlemi için vatandaşlar okulların yolunu tutuyor. Oy kullanma işlemi 31.03.2024 Pazar günü saat 17.00'de sona erecek.

MHP Çankırı Belediye Başkan adayı Hakkı Esen Oyunu Kullandı


Çankırı Belediye Başkanı ve MHP'nin belediye başkan adayı Hakkı Esen, beraberinde eşi Betül ve kızları Hazal-Hilal Esen ile birlikte Huzurevi 1158 No'lu sandıkta oylarını kullandılar.

Beraberinde eşi Betül, kızları Hazal ve Hilal Esen ile birlikte ailece oylarını kullanmaya gelen Başkan Esen burada 
"Sevgili eşim ve kızlarımla birlikte oyumuzu kullandık. Seçim sonuçlarının şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimi bu demokrasi şölenine katılarak oy kullanmaya davet ediyorum" dedi.

Kalfat 15 Yılın Ardından Belediye Başkanını Seçmek İçin Sandık Başına Gitti

Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı köy iken yeniden belde statüsü kazanan Kalfat’ta yaşayanlar, 15 yılın ardından belediye başkanını seçmek için oy kullanıyor.

Kalfat beldesi, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına düşünce 2014 yılında köye dönüştürüldü.

Vatandaşların itirazı üzerine uzun süren dava sürecinin ardından Kalfat, 2023 yılında yeniden belde statüsüne kavuştu.

En son 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığı için oy kullanan yöre halkı, 15 yıllık aradan sonra yeniden Kalfat belediye başkanını seçmek için sandık başına gitti.

Beldede 7 sandıkta 1564 seçmen oy kullanacak.

Vatandaşlar, belde belediyesinin geri gelmesi nedeniyle mutlu ve gururlu olduklarını ifade ederken, seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulundular.

Vatandaşlardan Ömer Öğüt, "Tekrar belde belediyesi hakkımızı geri aldık. bundan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Mahkeme sürecinin ardından birlik beraberlik içerisinde oy kullanıyoruz, inşallah Kalfat için hayırlısı olur." dedi.

Şaban Karaçam da yıllardır özlemini duydukları belediyenin geri geldiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kalfat'ın yeniden belediye olduğu için çok mutlu olduğunu vurgulayan Salim Sarıtarla da seçim sonuçlarının hayırlısı olması temennisinde bulundu.

Bu haber 1602 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum