Kızılay Çankırı Çocuk Korosu'ndan 23 Nisan Konseri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Bir Dünya Çocuk, Sanata Yolculuk…” temalı konseriyle dinleyenleri büyüledi.

Kızılay Çankırı Çocuk Korosu'ndan 23 Nisan Konseri
26 Nisan 2022 - 09:25 - Güncelleme: 26 Nisan 2022 - 09:29
Türk Kızılay Çankırı şubesi tarafından Türkiye’de ilk olarak kurulan Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Bir Dünya Çocuk, Sanata Yolculuk…” temalı konseriyle dinleyenleri büyüledi.

Türk Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy göreve geldiği günden beri yaptığı farklı hizmetlere bir yenisini ekleyerek Türk Kızılay Çankırı Çocuk Korosu’nu kurdu. Ulusoy koro ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Çocuklar bizim geleceğimiz, bizde gelecek nesillerimizin yeteneklerini keşfetmek ve onların temelden Kızılay ilkelerini benimsemelerini ve gelecekte iyi birer Kızılaycı olmalarını sağlamak amacıyla Çocuk Korosu kurmaya karar verdik. Bu kararımızı İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürümüz Mehtap Meydaneri hocamızla paylaştık. Sağolsunlar bize destek olabileceklerini söylediler.

Onların bu pozitif yaklaşımı bizim umudumuzu ve hayallerimizi arttırdı ve böylelikle 2022 yılı Şubat ayında başladı çalışmalarımız. Okullarımıza duyurumuzu yaparak istekli ve yetenekli öğrencilerimizden ve müzik öğretmenlerimizden oluşan bir ekiple Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisemizde koro çalışmalarına başladık. İlkokul ve Ortaokul düzeyinde 50 öğrenci ve 3 müzik öğretmeninden oluşan koromuz kısa zamanda kaynaşarak ve azimle çalışarak bugün bize 23 Nisan çoşkusunu daha bir farklı yaşattılar. Ben öncelikle İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk’e, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürümüz Mehtap Meydaneri ve Hocalarımıza, koromuzu oluşturan sevgili çocuklarımıza ve ailelerine, Genç Kızılay ve Kızılay Kadın teşkilatımıza  teşekkür ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Türk Kızılay Çankırı Çocuk Korosu Şef Mehtap Meydaneri yönetiminde seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla dinleyicileri büyüleyerek 23 Nisan çoşkusunu yaşattılar. Konser sonunda Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Türk Kızılay Gençlik Hizmetleri Müdürü Gökhan Şimşek ve protokol üyeleri çocuklarımızı tebrik ederek çeşitli hediyeler verdiler.

Bu haber 1692 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum