23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çankırıda Kutlandı

Program boyunca öğrenci ve velilerle yakından ilgilenen Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, minik öğrencilerin mutluluğunu paylaştı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çankırıda Kutlandı
24 Nisan 2019 - 07:04 - Güncelleme: 24 Nisan 2019 - 08:43

Çankırı’da Çocukların 23 Nisan Coşkusu

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çankırı'da kutlama programı yapıldı.

 

İlimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk tarafından anıt alanına çelenk bırakıldıktan sonra program Dr. Refik Saydam İlkokulunda devam etti. Programda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunduktan sonra öğrencilerce hazırlanan çeşitli gösterilerin sunumuyla sürdü.

 

Dr. Refik Saydam İlkokulu bahçesindeki kutlamalara Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavıcısı Mustafa Çakmak, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Arı, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, daire müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinlikler öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk bir konuşma yaptı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, "Bugün, ulusal egemenliğimizin sembolü olan TBMM'nin kuruluşunun 99. yıldönümünü büyük bir sevinç ile kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi, ulusal iradenin en açık bir şekilde belirdiği, Türk Ulusunun kendini yönetme yetkisini eline aldığı, Milli Egemenliğin Türk halkına müjdelendiği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bir gündür. Her biriniz geleceğin müreffeh Türkiye’sinin gözbebeklerisiniz. Size güvenimiz tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun" dedi.

 

Yapılan konuşma sonrasında öğrenciler tarafından hazırlanan gösterilerle program devam etti. Program esnasında Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş bulunduğu protokol koltuğunu çocuklara devrederek programın geri kalanını ayakta takip etti.

 

Daha sonra öğrenciler hünerlerini sergiledi. Minik öğrenciler hazırladıkları etkinlikleri sahneye koyarak, Çocuk Bayramını doyasıya yaşadı. Öğrenciler tarafından oluşturulan grupların gösterilerinin ardından şiirler okunarak, halk oyunu gösterisi sunuldu.

 

Program boyunca öğrenci ve velilerle yakından ilgilenen Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, minik öğrencilerin mutluluğunu paylaştı. Çocuklarla tek tek fotoğraf çektiren Valimiz Aktaş, tüm çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Jimnastik öğrencilerinin gösterisi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 4322 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Doğal çankırılı
    1 yıl önce
    Protokolde Mustafa Çıbık ne kadar kasılmış, Belediye başkanından mütavazi dersi almasını öneririm, Hasan Yıldız dan da insanlık öğrenmeli el atına binen çabuk iner vekilinin sayesinde,kadastroda 20 yıl masası, sandalyesi değişmediydi.