Çankırı'da Covid-19'dan Vefat Sayımız 325 Oldu

Ayaz, "2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Hastaneye onun yansıması olacak. Vatandaşlarımızdan tekrar tedbir istiyoruz" dedi.

Çankırı'da Covid-19'dan Vefat Sayımız 325 Oldu
19 Mart 2021 - 22:01
Vefat Sayımız 325!

İlimizde vaka sayılarının artışının engellenmesi ve salgının kontrol altına alınması için il genelinde denetimler tüm hızıyla devam ediyor.

24 denetim ekibinin il genelinde gerçekleştirmiş olduğu denetimler devam ediyor.

Valisi Ayaz: 2 ayda geldiğimiz yolu, 1 haftada geri gittik

Çankırı'da Vali Abdullah Ayaz, kent merkezinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetime katıldı. Ayaz, "2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Hastaneye onun yansıması olacak. Vatandaşlarımızdan tekrar tedbir istiyoruz" dedi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Cumhuriyet Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Sokak üzerinde yapılan denetime katıldı. Vali Ayaz, esnaf ve vatandaşları maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardı. Basın mensuplarına açıklama yapan Vali Ayaz, ummadıkları bir vaka artışıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Ayaz, vaka artışının ilerleyen zamanlarda hastaneye de yansıyacağına dikkat çekerek, "2 ayda geldiğimiz yolu 2 haftada geri gidiyoruz; ama bu süreçte 2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Hastaneye onun yansıması olacak. Vefat sayımız 325 oldu. Onun için tekrar tüm Türkiye’de olduğu gibi sahadayız; ama vatandaşlarımızdan tekrar tedbir istiyoruz" dedi.

Normalleşme sürecinin vatandaşlar tarafından yanlış algılandığını aktaran Ayaz, "Salgın henüz bitmedi. Normalleşmenin yine yanlış anlaşıldığını ve psikolojik olarak virüsün bittiği ile ilgili bir kanı oluştuğu kanaatindeyiz. Çok yanlış. Daha önümüzde yürüyeceğimiz aylarca yol var. Onun için lütfen daha fazla can kaybı görmek, yaşamak istemiyoruz. Tedbirlere uyun istiyoruz. Hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Tedbirlerimize uyalım. Şimdi arkadaşlarımızı esnafımızı ziyaret edeceğiz. Selam vereceğiz. Gerekli uyarıları yapacağız. Dediğim gibi hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. 65 yaş üzeri hasta sayımız yüksek. Aşı olunduğu gün koruma sağladığı düşünülmesi yanlış. İkinci dozdan 14 gün sonra koruma başlıyor. 65 yaş üzerini korumaya devam etmemiz lazım. Küçüklerin büyükleri ziyaret etmemesi lazım. Hastalığı taşıyan gençler. Hiç vaka çıkamayan ilçelerimiz vardı. Yapraklı’da bir köy karantinaya alındı. Kontrollü normalleşme ve yeni normal gibi kavramlarda vatandaş bir anda evet durum iyi demek hastalık kalmadı görüşü ciddi bir yanlış. Pazar günü pazarı dolaştım. Vatandaşları çok tedbirsiz gördüm. Vaka artışları 15 gün sonra hastaneye yansıyor. Aşılarını oldular. 65 yaş ve üzerinde Türkiye dördüncüsü olan Çankırı koronavirüs konusunda riskimiz artıyor. En fazla hastamız 65 yaş ve üzerinden çıkıyor. Aşı konusunda bir seviye kat edersek iyi sonuçlanacağını umuyoruz. Aşılamayı ben yaptırdım. Şu anda başka bir silah yok. Aşı en büyük umut ışığı. Aşı olunarak alınacak risk ile olunmayarak alınacak risk arasında çok büyük fark var” ifadelerini kullandı.

Güzel memleketimin değerli insanları hep beraber kurallara uyarak İnşallah bu illetten kurtulacağız.


Bu haber 2970 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • yorumcu
  7 ay önce
  Valilik görüntü olsun diye geziyor sırf çankırı valiliği olarak ne yaptın arkadaş sen devletin aldığı önlemler dışında ? belediye desen ilk zamanlarda yaptı şovunu sonra Allaha emanet, gidin cafeleri denetleyin tıklım tıklım dolu
 • Ali Asgar
  7 ay önce
  Baksan herkes kapanma benzeri kısıtlama tedbiri istiyor. Yapsan görünen o ki herkes kendisinden başkasının kısıtlanmasını istiyor. Kendimize bile samimi olamıyoruz sonrasında kabahati hep birilerinde arıyoruz.