Cumhur İttifaki Paydaşları Basın Toplantısı Düzenledi

Çankırı Ak Parti İl Başkanlığı organizesinde Cumhur İttifakı paydaşlarının katılımlarıyla basın toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhur İttifaki Paydaşları Basın Toplantısı Düzenledi
22 Mayıs 2023 - 19:00 - Güncelleme: 23 Mayıs 2023 - 13:02
AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, “Basın Toplantısında Cumhur İttifakının Kıymetli İl ve Merkez İlçe Başkanları, İl Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile birlikte değerli basın mensuplarıyla bir araya gelerek, hemşehrilerimize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 28 Mayıs’ta destek çağrısında bulundu.

Çankırı Ak Parti İl Başkanlığı organizesinde Cumhur İttifakı paydaşlarının katılımlarıyla basın toplantısı gerçekleştirildi.

Çay Yolu Restoranda düzenlenen toplantıya Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve ittifak içerisinde yer alan parti İl Başkanları, ilçe başkanları katılım sağladı.

İlçe Başkanlarının da yer aldığı ve seçime yönelik konuların değerlendirildiği toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, ”14 mayıs seçimlerinde Çankırı tercihini Cumhur ittifakından yana kullandı ve milletvekili olarak da Grup Başkanvekilimiz Muhammet emin Akbaşoğlu, yine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık hanımefendiyi milletvekili olarak meclise gönderdi. Biz her iki milletvekilimize de başarılar diliyoruz. Çankırı için hep beraber durmadan yorulmadan çalışacağız. Yine Çankırı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü desteği vererek Türkiye beşincisi olarak yüzde 72.14;’lük bir oy oranıyla cumhurbaşkanımıza destek verdik. Tabi en yakın rakibine açık ara fark atarak 2 buçuk milyonun üzerinde oy alarak seçimi birinci olarak bitirmesine rağmen bu oran yüzde 50+1’e yetmediğinden seçim ikinci tura kaldı. 28 Mayıs tarihinde sandığa giderek Cumhurbaşkanımızı tekrardan destekleyeceğiz.” dedi.

Cumhur İttifakının yan yana gelmesi menfaat birlikteliği değil, tamamen Türkiye sevdası vatan sevdası ile bütünleşen bir oluşum olduğunu ifade eden ve Türkiye yüzyılı inşasında destek konusunda Çankırı’nın yine en önde yer alacağını belirten Çelik ”14 Mayıs tarihinde sandığa giden bütün vatandaşlarımız tekrar sandığa giderek iradelerini sandığa yansıtmalarını istiyoruz. Yine bununla beraber seçmenlerle ilgili il dışından gelen ya da il dışına giden seçmenlerle ilgili biz onlara destek vereceğiz. Bizler vatandaşın iradesinin sandığa en iyi şekilde yansımasını önemsiyoruz. Hem Çankırı’mızın gelişmesi için hem de bütün ülkemizin daha müreffeh daha refah içerisinden yaşaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” şeklinde konuştu.


Yapılacak olan seçimin yüzyılın seçimi olduğunu ifade eden Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ”14 Mayısta güzel bir seçim geçirdik. Halkın iradesiyle 2 tane vekilimiz Çankırı’dan mecliste bizleri temsil edecek. Bunlardan bir tanesi AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, diğeri ise Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık hanımefendi. Biz bu seçimde her zaman halkımıza halkın iradesine güvendik. Allah’ta nasip etti 2 tane vekilimizi cumhur ittifakı olarak Çankırı’yı temsil etme noktasında meclise gönderdik. Bu vekilliklerin yanı sıra bulundukları partilerde de bulundukları konum itibariyle bu çok önemliydi Çankırı için. Daha ulaşılabilir Çankırı’nın hizmet noktasına daha etkili olacağını düşünüyoruz. İkisi de Çankırı’nın değeridir ama genel merkezinde çok kıymetlilerdir. Bu açıdan Çankırı’ya çok daha fazla katkı sağlayacaklarından eminiz. Tabi 14 Mayıs seçimleri öncesinde bir deprem yaşadık. Bu süreçte 15 milyona yakın insanımız etkilendi. Tabi bizimde burada ciğerlerimiz yandı. Aynı acıyı empati kurarak yaşamaya çalıştık ve yaşadık. Bu milletin ayrı bir feraseti vardır. Her zaman söylemişimdir. Türk milletinin ayrı bir kültür yapısı var diğer toplumlardan ayrıdan budur zaten bizi. Ama topyekûn 86 milyon insanımızı, mevcut 11 ili kapsayan 15 milyon insanımızın etkilendiği deprem bölgesinde elinden gelen gayreti gösterdi. Tabi üzücü olan şu, bunu vererek halkın iradesini satın almaya kalkanlar oldu. Neticesinde de seçim sonrasında gördük bunları.

Maddiyatla orada depremzedelerin ve ülkenin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş depremzedelerimizin iradesini satın alma şansı yok. Halk her şeyin en iyisini bilir. Buna güvenmek inanmak lazım. Akabinde Türkiye’de bir gerilim yaşanmıştı bürokraside. Bu tabi illere de yansımıştı. Tehdit vari söylemler işte hesap sorulacak falan. Vatandaşın 14 Mayıs seçimleri açıklandıktan sonra rahatlamasını bizde görüyoruz sahada, Türkiye genelinde. Buda çok önemliydi. İnşallah kazasız belasız 28 Mayıs seçimini de atlatırsak Çankırı’dan büyük bir oy oranıyla Cumhurbaşkanımızı tekrar cumhurbaşkanı olarak seçtireceğiz. İlk seçim esnasında gezilerimizde halkla buluşmalarımızda sayın cumhurbaşkanı neden seçilmeli diye anlattık. Neticesinde birde vekillik aldık bu bizi ziyadesiyle mutlu etti. 10 yılı aşmıştık vekillik noktasında mutlu olduk” ifadelerinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Kurt, “Geçmişte aday belli karar net demiştik, bugünde yine aynı şekilde omuz omuza diyoruz” ifadelerinde bulunduğu konuşmasında 14 Mayıs seçimlerinde diğer adaylara giden oyların kırgınlıktan dolayı gittiğini ancak 28 Mayıs seçimlerinde bu oyların tekrar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verileceğine inandığını belirtti.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Muhammet Fatih Müjdeci, “Çankırı üzerine düşeni yaptı ve yüzde 72’inin üzerinde oy oranıyla Recep Tayyip Erdoğan’ı en yüksek oranda destekleyen vilayetlerden birisi oldu. Bu oranın yüzde 80’in üzerinde olması için gerekli çalışmalara devam ediyoruz.” dedi.

Depremzedelerin iradesine yönelik Millet İttifakı üyelerinin sergilediği kötü tutuma karşı en büyük cevabın 28 Mayıs seçimlerinde verileceğini söyledi.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Musali Cemal, cumhur ittifakına olan desteklerine devam ettiğini belirttiği konuşmasında ise “şer ittifakları amellerine ulaşamayacak yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yeni yüzyılının Cumhurbaşkanı olacak.“ dedi.

Cumhur İttifakı İl Başkanlarının konuşması sonrası, soruların cevaplanması ile toplantı sona erdi.

Bu haber 2097 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ak Doğru
    10 ay önce
    Her zamanki gibi mhp hazır masaya oturmuş. Madem ittifakız neden Salim abimizin karşısına aday çıkardınız. 100 adayınız 1 Salim etmez. Ak partinin gölgesinden yararlanarak siyaset yapıyosunuz. Gelip bide aday çıkarıyosunuz. Lütlen belediye seçimlerindede aday çıkarmayın. Reisin izinden gidelim. Gelin AK olalım. Salim abimizi Belediye Başkanı görmek isteriz.